DTS przez HDMI

pejotpe

New member
Bez reklam
To w końcu fatka wypuszcza DTS HD czy nie? Jedni piszą ze tak a drudzy że nie. Mi się również wydaje że nie wypuszcza bo jak odpalałem film z dts hd to na wyświetlaczu ampli żadne dts hd się nie wyświetlało

Nie. Nie wypuszcza ze względu sprzętowego ograniczenia i nie da się jej do tego zmusić. Jedyną możliwością usłyszenia dźwięku HD z fatki jest równoważny PCM (no, ale wtedy nie zaświeci się kontrolka DTS HD MA, czy podobna).
 

mataman

New member
Bez reklam
Konsola fat dekoduje sama dzwięk DTS HD i wypuszcza go do ampli jako multichannel lpcm. Kontrolka na ampie sie nie zaświeci lecz róznicy w dzwięku nie ma żadnej.

slim wypuszcza DTS HD jako bitstream który dekoduje już sobie ampli.


@pejotpe tak opisałeś wszystko że nie obeznany w temacie uzytkownik uzna że ps3 fat nie jest w stanie puścić dts hd, co nie jest prawdą.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
@pejotpe tak opisałeś wszystko że nie obeznany w temacie uzytkownik uzna że ps3 fat nie jest w stanie puścić dts hd, co nie jest prawdą.
Bo nie jest w stanie. DTS HD MA to format skompresowanego bezstratnie dźwięku i jako taki, nie może być przez poprzednią wersję PS3 transmitowany. PCM też jest formatem bezstratnym, ale nie jest to DTS HD MA (tak jak bmp to nie png w grafice), mimo iż obydwa reprezentują dokładnie te same dane w przypadku dekodowania. To, że są użytkownicy, którzy chcą ujrzeć znaczek DTS HD MA, to już inna sprawa - oni korzystając z fatki nie ujrzą tego znaczka, co więcej - powiedzą, że równoważny format PCM brzmi gorzej (to działa jak placebo, które ma bardzo silny wpływ na podświadomość).
 

klemens007

New member
Ja należę do ludzi którzy wierzą w to co widzą bo z drugiej strony jak rozróżnić na "ucho" czy leci obecnie dźwięk dts czy dts hd. Jeśli sprzęt wyświetla mi taki tryb to wtedy wiem że taki właśnie emituje na chyba że ewidentnie słychać że gra coś nie halo to wtedy jest problem. Jak konsolę miałem podpiętą przez hdmi nie posiadałem jeszcze suba. Więc może któregoś dnia znowu podepnę i zobaczę jak to jest z tym nieszczęsnym dts hd. Póki co dzięki bardzo i gitary już państwu nie zawracam:wink:
 

benk07

New member
slim wypuszcza DTS HD jako bitstream który dekoduje już sobie ampli.

A tak trochę pobocznie od tematu DTS (sorry jeśli uznacie to za lamerskie pytanie, które gdzież już było wałkowane).
Jeśli miałbym ustawiony bitstream po HDMI a akurat włożę do PS3 płytkę audio cd to czy muza bezproblemowo się odtworzy?
Czy raczej przez optyka powinno pójść? Rozważam wariant, że konsola byłaby podpięta do ampli tylko przez HDMI.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
A tak trochę pobocznie od tematu DTS (sorry jeśli uznacie to za lamerskie pytanie, które gdzież już było wałkowane).
Jeśli miałbym ustawiony bitstream po HDMI a akurat włożę do PS3 płytkę audio cd to czy muza bezproblemowo się odtworzy?
Czy raczej przez optyka powinno pójść? Rozważam wariant, że konsola byłaby podpięta do ampli tylko przez HDMI.

Odtworzy. Nie ma najmniejszego problemu.
 

Szymonidius

New member
Mam starą PS3 (40GB) i jak odtwarzam BD z DD5.1 i DTS HD to przy bitstreamie AVR pokazuje DD5.1 dla DD5.1 lub DTS jesli wybiorę w menu płyty DTS HD. Natomiast po przełączeniu na linear PCM w obu przypadkach wyświetlacz pokazuje multi chanel. Co do jakości dźwięku to wydaje mi się, że najlepiej gra przy bitstreamie i wybraniu DTS HD mimo że z tego co tu przeczytałem to nie jest to HD, a amplituner wyświetla to jako zwykły DTS.
 

pkomp

New member
to nie dts hd tylko core - zwykly dts
jeśli wypuszcza z dtshd lpcm wielokanałowo to już bardzo ale to bardzo dobrze bo otrzymujemy to samo co dtshd(jesli oczywiscie materiał nie był inaczej masterowany dla dts hd)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Mam starą PS3 (40GB) i jak odtwarzam BD z DD5.1 i DTS HD to przy bitstreamie AVR pokazuje DD5.1 dla DD5.1 lub DTS jesli wybiorę w menu płyty DTS HD. Natomiast po przełączeniu na linear PCM w obu przypadkach wyświetlacz pokazuje multi chanel. Co do jakości dźwięku to wydaje mi się, że najlepiej gra przy bitstreamie i wybraniu DTS HD mimo że z tego co tu przeczytałem to nie jest to HD, a amplituner wyświetla to jako zwykły DTS.

No właśnie - siła złudzenia. Pomijając fakt, że PS3 "fat" nie wyśle DTS HD MA w postaci bitstreamu, to jedyna różnica w dźwięku może być na poziomie głośności, albowiem materiał DTS HD MA zdekodowany przez kodeki w amplitunerze i jego reprezentacja zdekodowana przez kodeki w PS3 MUSI być zgodna co do bita - tak działa kompresja bezstratna. Oczywiście tory dalszej obróbki (raczej niepożądanej, chyba, że ktoś lubi dodatkowe wzmocnienie basu, czy sopranów) mogą być dalej różne, ale zwykle kończy się na różnicach w poziomie głośności i tyle.

P.S.
DTS HD (bez przyrostka MA, ew. z HRA) jest formatem stratnym (do 6Mbps w porównaniu z 24Mbps dla DTS HD MA). DTS Core zachowany dla kompatybilności z np. DTS ES ma raptem do 1,5Mbps...
 
Do góry