DTS Master Audio z PS3

lesar

New member
Czy z konsoli DTS MA wychodzi zarówno po optycznym jaki i po HDMI?. Bo coś mi się wydaje, że tylko po optycznym. Bo mam płytę DJ Tiesto z dźwiękiem w tym formacie. Puszczam dźwięk przez ONKYO TX-SR606 i nie ma DTS MA. Do końca nie jestem pewien ale ONKYO przyjmuje DTS MA tylko po HDMI. Czyli mój wniosek taki, że PS3 daje DTS MA po optycznym a ONKYO przyjmuje tylko po HDMI. Czy tak jest? Czy nic nie da się zrobić?
 

BoDeX

New member
DTS HD MA nigdy nie pójdzie poprzez optyka - to co słyszysz, to zubożona do wersji CORE ścieżka ( słabsze parametry )

PS3 potrafi (najnowszy firmware ) rozkodować DTS HD MA na pokładzie i już jako LPCM wysyła po HDMI do amplitunera - nie zapalą Ci się światełka DTS-HD MA w amplitunerze, tylko Multichanel PCM ...

pzdr.
 

lesar

New member
BoDeX napisał:
DTS HD MA nigdy nie pójdzie poprzez optyka - to co słyszysz, to zubożona do wersji CORE ścieżka ( słabsze parametry )

PS3 potrafi (najnowszy firmware ) rozkodować DTS HD MA na pokładzie i już jako LPCM wysyła po HDMI do amplitunera - nie zapalą Ci się światełka DTS-HD MA w amplitunerze, tylko Multichanel PCM ...

pzdr.

ale jakościowo i faktycznie będzie do DTS-HD? A kiedy zapalą mi się światełka w ampli? Z innego blu-raya?
 
Odtwarzacz blu-ray musi mieć funkcję wysyłania dzwięku w postaci bitsteam.
Podobno różnica znikoma między takim dzwiękiem , a rozkodowanym i przesłanym z Ps3 po Hdmi.
Pozdrawiam
 

Pablloss

New member
Koledzy a jak ma podłączony amplituner z PS3 kablem optycznym. Pozmieniałem w ustawieniach aby leciał Bistrimen ale nadal nie słyszę DTS-a. Czy po optyku to pójdzie ??
 

Pablloss

New member
PS3 "fat" a amplituner to harman&kardon model AVR 255. Nie chce mi to za nić pójść po opticalu w DTS. Sprawdziłem już tak że podpiołem zwykłą mantę za 150 zł po opticalu przez amplituner oczywiści i poszło bez problemów. Więc amplituner jest OK, kabe też - pozostaje kwestia PS3 (ustawień). Nie mam pojęcie co zrobić. Pomóżcie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dokładnie w przypadku takiego zestawu HDMI.
Jeśli koniecznie optyk to trzeba zmienić ustawienia wysyłania dźwięku w PS3.

Pozdrawiam,
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ustawienia Audio PS3 musisz wybrac aby dzwiek wysylal po HDMI a potem zaznacz z listy DTS MA aby zaczal go wysylac. Samo podlaczenie kabla nic nie da:)
 

Pablloss

New member
Koledzy oczywiści że po podłączeniu kabla ustawiłem przesyłanie dźwięku po HDMI. Wszędzie dźwięk jest w menu, grają MP3, gra CD z muzyką tylko nie gra płyta CD nagrana w DTS-ie. Ta sama płyta natomiast po włożeniu do manty (manta podłączona do amplitunera H&K) i wszystko gra więc płyta jest OK.
 

Pablloss

New member
Niestety ale nie działa, a zmieniłem już z rozpaczy kabel na HDMI i nadal NIC ! zrobiłem jak poniżej i nie działa
Is PS3 compatible with DTS CDs?
Yes, it is. If you only get noise, try the following: Under "Audio Output Settings" select HDMI or Optical. When using HDMI, stipulate you want to use manual settings. Deselect LPCM 2ch 88.2 and 176.4, leave only 44.1. Under "Music Settings" set Audio CD Output Frequency to "44.1/88.2/176.4 kHz".
 

Bullet78

New member
Ja mam ps3 z avr 255 optycznym połączone i gierki które mają dzwięk DTS idą w DTS bez problemu. Ale DTS HD jescze nie widziałem na wyswietlaczu.
 
Do góry