DTS - jak odtworzyc na kompie ?

blejdd

New member
niee.... filmy Bluray odpalam z dysku twardego w kompie. Ja jestem bardzo zadowolony bo muzyka naprawde gra owiele lepiej niz np. w przypadku all chanel stereo.
 

Szemot

New member
No nie dziwota, ze idzie lepiej bo muzyka w DD badz w Twoim przypadku poprostu DD ale przerobione ze zwyklego stereo bedzie lepsze niz stereo puszczone ze wszystkich głosników. Ale czy Ty wiesz wogóle czym rózni np DD od DTS, DD ProLogic, 6xstereo ?? Bo byc moze jakbys wiedzial co kazde znaczy i jakie sa róznice mniejwiecej miedzy nimi to bys mógł sbie trafniej dobrac optymalny dziwek do odtwarzania. Ja np u siebie w zaleznosci od tego jaka to muzyka jest to róznych systemów używam. Do New Age, Ambient czy innej muzyki przestrzennej używam DolbyProLogicIIx (tryb music) natomiast do House czy Drum'n'Bass uzywam 6xstereo (takze subwoofer działa mocniej na tej funkcji). Jednak jesli mam ścieżki zakodowane juz bez kombinowania przez karte w DD badz DTS to nie kombinuje z tym tylko odtwarzam tak jak jest nagrane.

A co do filmów BlueRay to na 99% jestem przekonany, ze ogladasz BluRay Ripy badz raczej HD-DVD Ripy czyli filmy HD ale skompresowane o obniżonej jakosci onrazu i dzwieku. Bo to w sumie jak normalny film Divx tylko w wyzszej rozdzielczosci. Mówisz, ze odtwarzasz je z dysku ale jak domyslam sie to sciagasz to z netu a nie przegrane z Oryginalnej płyty BlueRay bo wtedy taki jeden film zajmowałby Ci na dysku 25-50GB
 

blejdd

New member
no wlasnie dokladnie tyle te filmy zajmuja, np. ultimatum bourna zajmuje u mnie 18 gb, ale lacze mam 6 mb wiec spoko. Oplaca sie dla efektow itd. miec lepsza wersje filmu :) Co do tych opcji surround to kiedys czytalem ale niebardzo wiem do jakiej muzyki, ktora opcje sie wybiera... moze cos podpowiesz??? Glownie slucham DNB,prodigy, zdarza sie pop ;) ja na amplitunerze mam poprostu ustawione: auto surround i tyle ;p
 

Szemot

New member
Wiesz, każdy może sie mądrzyć co do czego jest. Tak samo jak niektórzy nazwą Cie głupcem jak dodasz lodu do wina. Ale tak Ci smakuje i tak dla Ciebie jest najlepiej. Ja Ci powiedziałem jak ja słucham bo sobie opracowałem najlepszy dzwiek do odtwarzania konkretnych gatunków i rzadko jest abym słuchałwszystko na jednej funkcji. Dlatego radze Ci któregos dnia przysiąśc na godzinke. Wrzócic do jednego folderu ulubione kawałki z róznych gatunków usiąść w centrum na które skierowane są kolumny i sprawdzac funkcje po funkcji co bedzie dla Ciebie najlepsze i nie słuchac sie mądrali sprzetowych bo tego typu to opinie subiektywne które kazdy ma inne i żaden spec nie powie ci jak bedzie dla Ciebie najlepiej. Speca sie możesz pytać o raczej obiektywne rzeczy ale odsłuch to Twoja indywidualna sprawa. NIektórzy (zwykle ci lubujacy sie w sprzetach High-End) wogóle do muzyki stereo używaja tylko i wyłącznie funkcji stereo bo zalezy im na tym aby muzyka brzmiała oryginalnie jak muzycy grali a nie zeby była przestrzenna czy przybasowana. Dla każdego co innego.
Tak czy owak odradzam raczej używania tego co robisz czyli sztucznego zamieniania muzyki stereo na Dolby Digital bo to wg mnie nie ma sensu. Ale jesli zrobisz sobie odsłuch na wszystkich funkcjach u uznasz ze tak jest najlepiej to luz.
 

blejdd

New member
nie no odsluch z tego mojego przerobionego dolby digital jest naprawde bardzo spoko. Piosence nic nie ujmuje czyli nie traci barw itd. poporstu w zestawie jamo s606 satelity graja nieco ciszej co jkest wkurzajace nawet na all chanel stereo, wiec na dolby digital sprawuja sie o niebo lepiej. Masz racje, przysiade i poslucham roznych kawalkow ;)
 

Szemot

New member
Wiesz, to, ze przerabiasz to na DD nie pogarsza jakosci dziweku. ale i nie polepsza. A jesli satelitki graja za cicho (co jest dziwne) to moze podgłosnij same satelitki. W kazdym amplitunerze nawet najgorszym sie to da. Chyba,ze masz bardzo male satelitki ale nei sadze abyś miał 20Watowe satelitki hehe
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Niestety, ale pogarsza. Zapewne w bardzo niewielkim stopniu, ale jednak. Jeśli jest to niezauważalne na ucho, to jest dobrze.

ArtS :)
 

Szemot

New member
Wiem, ze technicznie rzecz biorac każda dekompresja a potem kompresja pogarsza jakos materiału ale jest to raczej słyszane przez parature a nie perzez ludzkie ucho. Przynajmniej jesli chodzi o tak ułomne materiały jakimi sa Mp3 to juz sie nie pozna napewno
 
Do góry