Drugie podejście - TV 65 cali.

Szym3k

Member
Witajcie,

Ostatnio nic nie wyszło z zakupu TV. Teraz korzystając z rat 0 % w pewnej sieci chciałbym kupić TV.

Moje warunki to:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 28 m2 (6,80m x 4,10m)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-5 metrów (zależy gdzie aktualnie stoją sofy)
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? głównie na wprost czasami z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? docelowo wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? siedząc przed telewizorem to z lewej strony, ale nigdy nie pada na TV
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 37cale (modelu nie pamiętam)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Świetny obraz, pełna obsługa 4K (czyli HDMI 2.0 itp, HDR, HDCP 2,2.) i chyba ambilight (ale to chyba nie koniecznie), 3D - choć z tym to coraz trudniej w kwestii dostępnośco.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Cyfrowy Polsat
10.Jakie urządzenia ? Amplituner Onkyo RZ-800 i dekoder CP
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? dużo
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? sam nie wiem która lepsza
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy, wiadomości
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie zależy mi na tym
15.Czy zamierzasz grać w gry - raczej nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 65 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba ostrość, słaba jakość, smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? w dzień i wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7000 - 8000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - chciałbym, ale chyba co raz trudniej znaleźć modele z tą funkcją.

Dziś byłem w sklepie i polecono mi:
- SONY KD65XD7505BAEP
- SONY KD65XD8505BAEP - tu trochę przekraczam budżet, ale przy zakupie na raty mogę się z tym pogodzić.
- SAMSUNG UE65KS7000 - tu trochę odstrasza mnie wypowiedź Kikiego w którymś z wątków o rozklejających się obudowach tych TV. Pan w sklepie potwierdził, ze zdarzyło im się coś takiego, natomiast nie odpowiedział na pytanie jak Samsung zachowuje się w takim przypadku.

Co sądzicie o tych TV? Może w tym budżecie znajdę coś lepszego?
Przyznam się, że sprawa pilna ponieważ raty 0 % kończą się 1. grudnia.

Dzięki i pozdrawiam,
Szymon
 

Szym3k

Member
O Ambilight wiem, że jest tylko w Philipsach. Problem z proponowanym przez Ciebie modelem jest taki, że jest dostępny w MM tylko jako towar z ekspozycji i to nie w moim mieście.

P.S.
Z modeli które są dostępne od ręki w sklepie i są w moim zasięgu budżetowym jeszcze są:
- SAMSUNG UE65KU6000W
- LG 65UH668V
- SAMSUNG UE65KU6400S

Który z tych TV o których pisałem będzie najlepszy?
 
Ostatnia edycja:

Szym3k

Member
Witam,

Nikt nie pomoże w wyborze? Piszę post pod postem, ale sprawa trochę pilna - czas mam tylko do środy.
Który z tych modeli będzie najlepszy:
- SONY KD65XD7505BAEP
- SONY KD65XD8505BAEP
- SAMSUNG UE65KS7000
- SAMSUNG UE65KU6000W
- LG 65UH668V
- SAMSUNG UE65KU6400S

Dzięki i pozdrawiam,
Szymon
 

Szym3k

Member
Tak jak pisałem od KS7000 odtsrasza mnie trochę to co napisał Kiki - rozklejająca się obudowa.
Powiedzcie mi jeszcze proszę, czy ten Sony ma HDMi 2.0 i HDCP 2.2 i jakie odświeżanie mam matryca bo nie mogę znaleźć tych info. Jako amplituner mam Onkyo RZ-800 - kupowałem go pod 4K i chciałbym, żeby TV też obsługiwał w pełni 4K a nie tylko skalował.
 
Ostatnia edycja:

Szym3k

Member
Znowu post pod postem, ale trudno.
Rozważałem jeszcze zakup Panasonic'a 65dx750, ale w jednym ze sklepów powiedziano mi, że maja nieoficjalne wiadomości o tym, że Panasonic w przyszłym roku ma się wycofać z Firefox OS. Słyszeliście może coś na ten temat.
Czy w kwocie do 8-9000 zaproponujecie mi coś lepszego od Sony 65XD8505, ale żeby miało 3D?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie bałbym się specjalnie o system w Panasonikach. Najważniejsza jest jakość obrazu - w tym modelu przednia.

Na pewno będzie kontynuowane wsparcie OS. Zresztą, za 2-3 lata wszystkie "smart-TV" staną się wolnymi "liczydłami" i trzeba będzie wyposażać się z dodatkowe zabawki, jak choćby chromecast ultra.
 
Do góry