Drugi TV do gier do małego pokoju

wojtaszek_

New member
Czeka mnie przeprowadzka więc szukam nowych rozwiązań. Obecnie mam plazmę Panasa 42' Th-D42Pf82E. Nie powiem, jestem bardzo zadowolony z obrazu. Jedyny mankament to, że grzeje. Często w zimie nawet zastępuje kaloryfer a okno i tak otwarte :D No ale o tym wiedziałem przed zakupem. No i stał się względnie mały i marzy mi się 50' tka. Z tym, że obecnie odległość to 3,5m zaś w nowym mieszkaniu będzie to ok. 2,5 wiec może okazać się optymalny. Teraz tak, używam go i do HDTV jak i gier z PCta w FHD. Jako, że szukam coraz wygodniejszych opcji chcę kupić drugi telewizor do małego pokoju, odległość od ekranu wyniesie ok 2m. Będzie on służył głównie do gier i korzystania z neta (zamiast monitora) i okazjonalnie HDTV. Teraz nie wiem co wybrać. Z jednej strony plazma daje świetny obraz (zawsze marzyła mi się konsola a teraz nie jest mi potrzebna bo z kompa mamy grafę w FHD a na konsoli nie) i po przesiadce z grania na tv nie chcę wracać na monitor, o niebo lepsza grafa, brak widocznych tekstur, prawdziwe kolory. Z drugiej strony grzejnik plazmowy trochę mi się przejadł i chętnie bym tego uniknął w małym pokoju, który przez to, że jest mały będzie jeszcze goręcej. No i sprawa ostrości. Komfort czytania dokumentu/neta na plazmie nie jest zbyt duży. Czcionka jest mało ostra w porównaniu z monitorem 1440x900. Nie wiem z czego to wynika.
Ma on być postawiony bokiem do okna przez co pewnie będzie w niego świecić lecz nie tak bardzo jakby był naprzeciwko. Więc tak jak obecnie mam, jak świeci to zasłaniam zasłonę, nie jest to jakiś wielki problem. Wydaje mi się, że najlepszą opcją byłby tu LED ale chyba nie w moim budżecie.
I sprawa wielkości, myślę, że 37 będzie optymalnie, napewno ma być mniejszy od obecnego "salonowca". Chociaż może i wersja ekonomiczna 32 by starczyła. Tylko sporo osób mówi, że FHD przy takiej przekątnej nie ma sensu...
Budżetu dużego nie mam, przyjemnie byłoby się zmieścić w 0,5k (oczywiście mówimy o używkach) co może być jednak ciężkie do osiągnięcia.
Pomożecie? Niby wiem co chcę ale nie wiem do końca jak to osiągnąć :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry