Droższy amplituner czy amp. + wzmacniacz

Henry

Active member
Bez reklam
Dzięki Panowie za rady.
Zauważyłem ze mój amp ma takie wyjście pre-out (załącznik)
wiec chyba nici z podpieciem wzmaka pod fronty
Raczej się nie uda.
Możesz odsłuchać amplitunery, o których napisał Paweł, najtańszy będzie Marantz 1504 i Pionek 924, a do tego dobierzesz jakiś wzmak.
Widzę, że PawełSz. sprzedaje swojego Music-Hall'a, więc jeśli pasowałoby ci jego brzmienie, to na początek mógłbyś "pobawić" się w przepinanie kabli, a ampli z czasem dokupić.

@Paweł, o ile się nie mylę tam jest main-in?
 

myty

New member
Z tańszych pre out mają : Marantz 1504/1605/5009 i wyżej, Yamaha od RX777, Harman 370, Denon od X3100, Pioneer 924 , Onkyo od 8xx, Cambridge Audio 551R i wyżej.

Zaraz, zaraz Panowie, chcecie powiedzieć, że te poniżej nie mają pre-out?
MARANTZ SR4003
DENON AVR-2311
NAD 705
Harman Kardon AVR255
Marantz SR 5004
Harman Kardon AVR 355

bo przymierzam się do któregos z nich.
 

Pablos19

New member
Decyzja zapadła. Kupiłem cambridge audio azur 551r v2, może jutro już będzie na swoim miejscu. Dziękuję wszystkim za porady.
 

Pablos19

New member
Możecie mi doradzić jakie kable na przód? Czytam na temat kabli i ciężko z tego coś wyciągnąć różne opinie.
 

Pablos19

New member
Pierwsze granie i ciary się pojawiły, bez żadnych ustawień, więc chyba będzie dobrze:)
Potrzebuję 2x2m kabli, czy firma ma duże znaczenie?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Pierwsze granie i ciary się pojawiły, bez żadnych ustawień, więc chyba będzie dobrze:)
Potrzebuję 2x2m kabli, czy firma ma duże znaczenie?

Jeśli wyeksponujesz napis na przewodzie , dla audiofila będzie miało to znaczenie :D

a tak na serio , przy takiej odległości zakup jakiś firmowy przewodzik 2x2,5-4mm2
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Cytat:
Napisał xseeb

Wczoraj była dobra okazja. Nowy Marantz 7009 poszedł za 3400zł a kosztuje 7 tys :))


Obserwowałem i spóźniłem się niestety


7 tys to w naszym kraju "bogatym" u Niemca idzie po 1,200Euro czyli 5 tys , i ta cena dojdzie do nas na jesień pewnie.Jeden na ceneo ma zbliżoną cenę , ale on chyba właśnie sprowadza z zagranicy...
 

Pablos19

New member
Jeśli wyeksponujesz napis na przewodzie , dla audiofila będzie miało to znaczenie :D

a tak na serio , przy takiej odległości zakup jakiś firmowy przewodzik 2x2,5-4mm2

Problem w tym, że nie znam się na firmach kablowych
A na napisach na kablach mi nie zależy nie mam zapędów snobistycznych, to ma grać :D
 

robertuss

Active member
Bez reklam
A skąd ta opinia że te ceny na jesieni się pojawią u nas???

Kiedyś muszą.Na jesień są promocje u każdego producenta.Marantz 7009 kiedy się ukazał??Bo nie pamiętam.Więc przed premierą kolejnego najnowszego modelu obecny powinien stanieć do cen normalnych a nie zawyżonych.Dziwne to w naszym kraju.To samo tyczy się onkyo, bo model 838 już potaniał 1 tys
 
Do góry