Droższy amp czy tańszy amp+wzmak?

azimut

New member
Witam wszystkich,
Od ładnych kilku tygodni nie mogę się zdecydować w którą stronę pójść.
Otóż mam kolumny Monitor Audio MR6 + MA centre + głośniki suround. Na razie podłączone to jest do amplitunera Yamaha rx-v359. Wszystko to jest w pokoju o pow. ok. 30 m2. Sprzęt służy do oglądania filmów i słuchania muzyki 50/50%
O ile KD jest ok, o tyle jakość dźwięku w stereo mnie nie satysfakcjonuje. A więc wypadałoby dokupić wzmacniacz. Problem jest jednak taki że mój amplituner nie ma pre out.
I teraz mam zagwozdkę: kupić droższy amplituner KD czy tańszy amlituner KD z pre out + wzmacniacz?
Budżet ok. 3.5k
Dla przykładu:
- Marantz NR1504 + Marantz PM6005
albo
- Marantz 6009
Co lepiej będzie grało w KD i stereo? Marantz nie jest jedyną marką która mnie interesuje. Ale najpierw muszę odpowiedzieć na pytanie: droższy amplituner KD czy w cenie tego amplitunera zestaw tańszy amp+wzmak, a potem będę się zastanawiał nad konkretną marką i modelami.
Jeżeli ktoś ma inną radę to będę wdzięczny.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich,
Od ładnych kilku tygodni nie mogę się zdecydować w którą stronę pójść.
Otóż mam kolumny Monitor Audio MR6 + MA centre + głośniki suround. Na razie podłączone to jest do amplitunera Yamaha rx-v359. Wszystko to jest w pokoju o pow. ok. 30 m2. Sprzęt służy do oglądania filmów i słuchania muzyki 50/50%
O ile KD jest ok, o tyle jakość dźwięku w stereo mnie nie satysfakcjonuje. A więc wypadałoby dokupić wzmacniacz. Problem jest jednak taki że mój amplituner nie ma pre out.
I teraz mam zagwozdkę: kupić droższy amplituner KD czy tańszy amlituner KD z pre out + wzmacniacz?
Budżet ok. 3.5k
Dla przykładu:
- Marantz NR1504 + Marantz PM6005
albo
- Marantz 6009
Co lepiej będzie grało w KD i stereo? Marantz nie jest jedyną marką która mnie interesuje. Ale najpierw muszę odpowiedzieć na pytanie: droższy amplituner KD czy w cenie tego amplitunera zestaw tańszy amp+wzmak, a potem będę się zastanawiał nad konkretną marką i modelami.
Jeżeli ktoś ma inną radę to będę wdzięczny.

Zacznij od tego co jest źródłem muzyki. Masz już CD/odtw. sieciowy/gramofon/DAC z komputerem czy używasz samego ampli jako odtwarzacza plików/radio/radio internetowe?
 

azimut

New member
Azimut, nie zapominaj o złączach. Seria 6xxx ich nie ma. Będą kombinacje.
Atakuj PM7004.

No rzeczywiście Marantz PM6005 nie ma pre out. Nie wiem jak ja patrzyłem bo byłem przekonany że ma. Dziękuję więc za wyprowadzeni mnie z błędu.
Ale amplituner Marantz 1504 pre out ma. Więc to jest kwestia dokupienia odpowiedniego wzmacniacza, niekoniecznie ze stajni Marantz.
 

azimut

New member
Zacznij od tego co jest źródłem muzyki. Masz już CD/odtw. sieciowy/gramofon/DAC z komputerem czy używasz samego ampli jako odtwarzacza plików/radio/radio internetowe?

źródłem muzyki będą głównie:
- radia internetowe - na razie korzystam np. z tuba.fm z TV LG 49UB850V. Jak kupię nowy amplituner z radiem internetowym to głównie z niego.
- pliki FLAC z USB lub np. telefonu
- CD i koncerty blu ray odtwarzane na Sony BDP-S7200B
 

azimut

New member
Raczej tak średnio. Słucham bardzo dużo różnej muzyki i dopiero jak coś na prawdę mi się podoba to kupuję CD. Najbardziej lubie rockowe brzmienia w tym dosyć ciężkie jak System of a Down, Metallica, Muse. Ale na codzień w tle puszczam sobi chillout, jazz, muzykę poważną.
 

azimut

New member
A co sądzicie o tym wzmacniaczu: BC Acoustique EX-322.1
Oczywiście musiałbym odsłuchać, ale czy gdyby pasował brzmieniem to wart jest wydania 2,2 k czy w tej cenie jest coś lepszego?
 

azimut

New member
No i jeszcze ten amplituner wygląda bardzo atrakcyjne za 2,2k: NAD T748 v2
Podejrzewam że w stereo też będzie grał dobrze i może nawet nie będę musiał kupować wzmacniacza przynajmniej na razie. A gdybym w przyszłości jednak miał niedosyt to mógłbym wzmacniacz dokupić bo ten amplituner ma pre out.
Mam tylko wątpliwości co do brzmienia, bo podejrzewam że moimi MA MR6 będzie bardzo ciemno
 

Pablos19

New member
Jakiś czas temu miałem ten sam problem i kupiłem Cambridge Audio Azur 551R V2 i jestem zadowolony. Posłuchaj jak gra może spełni Twoje oczekiwania, udało mi się go kupić za niecałe 2,5 k nowego.
pozdrawiam
 

azimut

New member
ten CA 551 ma pre out bo jakoś nie mogę znaleźć. Jeżeli tak, to może to być dla mnie idealny sprzęt. Z moimi kolumnami na pewna zagra lepiej niż NAD bo słuchałem wzmacniacz CA 651 i było super, już byłem zdecydowany na zakup, ale okazało się że mój stary amplituner nie ma pre out i muszę najpierw wymienić amplituner. Więc amp CA551 + potem wzmak CA 651 daje chyba piękny zestaw. Tylko gdzie tu znaleźć w cenie ten amp za 2,5 k?
 

SternQuest

New member
źródłem muzyki będą głównie:
- radia internetowe - na razie korzystam np. z tuba.fm z TV LG 49UB850V. Jak kupię nowy amplituner z radiem internetowym to głównie z niego.
- pliki FLAC z USB lub np. telefonu
- CD i koncerty blu ray odtwarzane na Sony BDP-S7200B

Moim zdaniem zainwestuj lepiej w porządny muzykalny amplituner na początek, najlepiej z pre out. Osłuchaj się trochę jak Ci będzie czegoś brakować to wtedy dokupisz wzmacniacz. W moim przypadku po kilku odsłuchach zamiast dokupić wzmacniacz zmieniłem amplituner na amplituner wyższej klasy. Co nie oznacza że kiedyś nie dokupię wzmaka. Ważne by cały system był na jednakowym poziomie. Drogi wzmacniacz = lepsze i droższe kolumny. Wtedy to ma sens.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego pytałem wcześniej czy dużo będzie odsłuchów z CD, bo w tym wypadku lecisz prosto ze wzmaka, w przeciwnym wypadku (przy Twoim założeniu) polecisz przez PRE ampli, a te w niższych modelach nie brylują.
Zrób tak jak Ci Kolega piszę wyżej, najlepszy ampli na jaki Cię stać, a kiedyś sobie najwyżej dokupisz wzmaka.
 

venom200

Member
Pre out nie jest konieczne są adaptery hi low do poziomu rca ja tak mam i w kinie nic więcej nie potrzeba
A wszystkie AV z pre out są kosmicznie drogie.
Ja miałem Marantz Sr7008 z MA RX8 i nie grało to za rewelacyjnie.
Sprzedałem kupiłem do kina Onkyo636 za bagatela1260 złotych zakupiłem przejściówki adapter wysoki sygnał na rca i zakupiłem nada c350 plus tuning,jako streamer dac mam Cambridge audio Stream Magic 6v2 i w stereo gra sam nad z CA SM6 a w kinie Onkyo plus NAD i dźwięk teraz jest o 5 klas lepszy.
A teraz koszty Marantz SR7008 kosztował korcie dołożyłem do niego też końcówkę mocy żeby grało to lepiej i zakup2 klocków kosztował 5700 złotych.
Sprzedałem jedno i drugie Zakupiłem Onkyo636 z atmos za 1260 plus CA SM6 2200 złotych Nad c350 koszt550 plus400 zeta tuning.
Dodatkowo przejściówki 30 złotych.
Jak widać kasa ta sama a nawet zostało coś a poziom jakościowy przeskok o kilka klas
 
Ostatnia edycja:
Do góry