Drogi kupić łatwo ale tani to już wyzwanie Pomożecie???

djinni

New member
Witam serdecznie Od jakiegoś czasu przeglądam forum i ceny w sklepach, ponieważ już pora żeby wymienić mój stary telewizor na nowy. Do tej pory mam kineskopowego elemisa, który po wielu latach odmówił współpracy. I zastanawiam się nad wyborem nowego. Pomieszczenie, w którym stoi tv ma około 25 m a odległość od tv to prawie 4 metry. Z tego co wyczytałem w takich warunkach lepiej by kupić coś większego. Tylko tu zaczyna się problem bo kasy brak :( Mam około 1700-1800 zł Maksymalnie 1900. Tv będzie służył do oglądania naziemnej cyfrowej. Z racji wprowadzenia dvbt musiałem zakupić dekoder do odbioru do mojego elemisa bo inaczej nie dałoby się nic oglądać. Wybór padł na dekoder cyfrowego polsatu dzięki czemu mam ze 6 dodatkowych kanałów. Nie mam żadnej kablówki czy satelity, brak kasy :( Nie oczekuję też od tv żadnych wodotrysków czy 3d czy smart bo netu też prawie nie mam bo 5 Gb na mobilnym nie da rady w tv. Chciałbym tylko żeby móc sobie coś tam obejrzeć w tv i czasami coś z usb. I żebym patrząc na obraz w tv nie żałował wydanej kwoty. Doradzić coś za kilka tysięcy pewnie nie byłoby trudno, ale coś taniego ale żeby dało się oglądać już pewnie bardzo trudno. Co zatem wybrać? Pytam znawców licząc na wyrozumiałość Pozdrawiam
1. Odległość od ekranu: 4m
2. Jak słońce świeci w pokoju: słońce świeci z lewej strony telewizora, strona południowo zachodnia.
3. Jak duży jest pokój: 4,5x5,5 m
4. Preferowana technologia: LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy elemis
6. Jakie programy najczęściej sport (40%), filmy (40%), wiadomości (20%)
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: na tygodniu tylko wieczorem w weekendy pół na pół
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny: łagodny, naturalny
9. Matryca błyszcząca czy matowa: nie mam pojęcia
10. Preferowana wielkość telewizora: chyba lepiej coś większego niż mniejszego
11. Preferowana marka: brak
12. Czego nie lubisz w telewizorach: nie wiem
13. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder z telewizji naziemnej polsatu
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 95% tv
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
16. Czy ważne jest wifi: nie
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie koniecznie
18. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
19. Czy chcesz korzystać z serwisów typu Ipla: nie koniecznie
20. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: raczej tak
21. Ma mieć 3D: niekoniecznie
22. Ma mieć slot na karty SD: nie
23. Ma mieć tuner DVB-S: nie
24. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI
25. Jaki masz sygnał: naziemna telewizja
26. Ile programów HD: nie wiem chyba ze 3 czy 4
27. Ma stać czy wisieć: stać
28. Rozdzielczość: Full HD
29. Dvb-t: niekoniecznie
30. Na czym najbardziej Ci zależy: przyzwoitym obrazie
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-4h
32. Sugerowana cena: 1700-1800 max 1900

Jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało. Czy warto dopłacać do przedłużonej do 5 lat gwarancji i czy to nie sklepowy kit bo jak coś to i tak tego gwarancja nie "obejmie" Czy może lepiej te 200 zł dołożyć do innego modelu tv Bo jakbym chciał z przedłużoną gwarancją to na tv zostanie z 1600-1700 zł :(
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Można kupić coś z niskich serii obecnych TV lub używany z wyższej półki, a co za tym idzie z lepszym obrazem.
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

djinni

New member
Wielkie dzięki za zainteresowanie i szybkie podpowiedzi Wszystkie je przejrzałem Faktycznie ten panasonic 640 ma fajne recenzje Tylko 40 cali nie wiem czy nie będzie za małe??? Ten 50 calowy powala wielkością Patrząc za Waszymi radami trafiłem też na taki telewizor sharp 46 ld 264 w promocji za 1549 zł. Zastanawiam się czy przy tej wielkości telewizora i takiej cenie nie będzie on generował marnej jakości obrazu?? I może kosztem wielkości wziąć tego panasonica TX-40AS640E??? No i jeszcze pozostaje kwestia tej przedłużonej gwarancji?? Brać czy się nie opłaca???Jeszcze raz bardzo jestem wdzięczny za zainteresowanie
 

flozbi

New member
Myślę, że jeszcze powinieneś zastanowić się nad tym modelem Telewizor 3D Panasonic TX-42AS650E - Ceny i opinie na Ceneo.pl zawsze 2 cale więcej niż 40. Będzie Ci się łatwiej przestawić ze starego tv "bańki" na ten właśnie model bo ma panel IPS i znakomite kąty boczne, a mniejszego kontrastu względem panelu VA nawet pewnie nie zauważysz. Oczywiście ma też natywne 100hz do sportu. Przedłużona gwarancja to bezsens. Jakby coś ci się stało to sklep odpowie, że akurat tego gwarancja nie obejmowała.
 

digitalus

Banned
Wielkosc ekranu to sprawa bardzo indywidualna.Dla jednej osoby 50 cali to maly ekran dla innej 42 cale to duzy ekran.Jesli zmieniasz telewizor z crt na lcd to 40 cali bedzie bardzo duzy.Przynajmniej na poczatku.
Plus mniejszego ekranu to lepsza jakosc obrazu na kanalach sd.Na wiekszym ekranie czyli np 46 cali lub 50 cali kanaly sd beda mialy gorsza jakosc obrazu.W przypadku kanalow hd jest inaczej.Wielkosc ekranu nie stanowi problemu pod warunkiem ze kanal nadaje w hd i program zostal zarejestrowany przy pomocy dobrych kamer hd .
 
Ostatnia edycja:

djinni

New member
dzięki flozbi za największe zainteresowanie i konkretne propozycje z wyjaśnieniem dlaczego akurat taki model.
Czy ktoś jeszcze doda coś nowego? Do panasonica mam zaufanie w przypadku telefonów- miałem dwa oba niezawodne dały radę 10 lat. Z tv jest podobnie??
NIe będę ukrywał, że zaciekawił mnie z racji ceny i rozmiaru ten shap46 ld264 Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym modelem??
 

djinni

New member
o dzięki digitalus za info Wnioskuję z tego, że do oglądania telewizji naziemnej gdzie praktycznie wszystko jest nadawane w sd i do tego różnie z jakością sygnału lepsze będzie 42 cale od 46 czy więcej?? I wtedy ten zaproponowany panasonic 42as650 będzie dobrym wyborem. Z forum bardziej zapamiętałem, że polecana jest seria 640 panasonica ale to chyba bardzo podobne tv A mogę spytać czy podzielasz zdanie flozbi'ego w kwestii przedłużonej gwarancji?
 

digitalus

Banned
Do sd lepszy bedzie mniejszy ekran czyli 40 cali .Roznice w jakosci obrazu widac natychmiast.Mozesz skorzystac z przedluzonej gwarancji .
Jesli chodzi o usterki to kazdy sprzet moze sie popsuc ale zywotnosc czyli czas pracy bez usterki mozna przedluzyc ale trzeba stosowac sie zalecen ktore sa w internecie.Czyli np wylaczac telewizor wylacznikiem sieciowym nie pilotem.
W czasie burzy odlaczyc calkowicie zasilanie od telewizora i wtyczke antenowa od telewizora.
Uszkodzenie telewizora w czasie burzy to bardzo czesta usterka wszystkich telewizorow.
Zywotnosc telewizora mozna przedluzyc. Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.
Na rosyjskiej stronie napisano ze nizsze ustawienia parametrow jasnosci , kontrastu to mozliwe przeduzenie "zycia" telewizora o 50 %

How Long do HDTV Plasma TV and LCD/LED TVs last? What's the Life Span?

Druga wazna sprawa to sprzet wylaczamy wylacznikiem sieciowym nie pilotem.Jesli nie ma wylacznika to mozna kupic gniazdko z wylacznikiem sieciowym.
W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze. W czasie burzy wyjmujemy wtyczke zasilania i wtyczke antenowa . W przypadku uszkodzenia po burzy naprawa jest bardzo droga lub calkowicie nieoplacalna. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory.
 
Ostatnia edycja:

BLACK_KNIGHT

New member
Kolego as640 i as650 pod względem funkcjonalności są zbliżone natomiast jest spora różnica jeśli chodzi o obraz bo as640 to matryca typu va a as650 to ips
 

djinni

New member
dzięki za rady dygitalus :)
To chyba pierwszy raz na forum że nie jest polecany większy ekran Jak do tej pory wszystko co czytałem było w myśl zasady im większy tym lepiej.
Kolego Black Knight jak zwykły oglądacz może określić który typ matryc bardziej mu odpowiada?
Może jeszcze jakieś modele z racji możliwości większego wyboru bo niestety nie wszystkie są fizycznie w sklepach w mojej okolicy a nie wiem czy mam kupować w internetowym nie widząc wcześniej danego modelu i jaki daje obraz??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież dziś SD ma bardzo dobry bitrate nawet z DVBt
A 98% osób dochodzi do wniosku po miesiącu, że mogło jednak wybrać większy ekran. Pytanie w której grupie jesteś. Ja zakładam, że jednak w większej.
 

djinni

New member
witam kiki Kolejne trudne słowo się pojawiło Na moje niezbyt fachowe rozumienie po poszukaniu w necie ten bitrate to coś jakby gęstość sygnału? I im gęstszy tym łatwiej wypełnić duży ekran bez strat jakości obrazu? Wobec tego sygnał z naziemnej też da radę w większym ekranie. Biorąc pod uwagę, że pewnie mam jak większość i większy tv będzie fajniejszy to jakieś propozycje modeli??? Z ceny to pytałem o tego sharpa 46 calowego ld 264e Czy może jednak lepiej odpuścić te 4 cale i w podobnych pieniądzach kupić lepszy 42 calowy Zejście o 4 cale wygeneruje w tych samych cenach zauważalną poprawę jakości obrazu niż w 46 czy 50 calach?
 

djinni

New member
ciekawe dane Wychodzi na to, ze ten sygnał dvbt jest bardzo średniej jakości i zabraknie go do wypełnienia dużego ekranu....Szkoda, że nie można wziąć kilku modeli sprawdzić naocznie w domu i wybrać nam odpowiadający :)
Te panasoniki 650 czy 640 naprawdę w tej kategorii cenowej odstają na plus od konkurencji?
 

piechu

Member
Bez reklam
W dobrym salonie sprzedaży możesz poprosić o prezentację telewizorów w domu i nikt Ci takiego prawa nie odmówi.
 

digitalus

Banned
ciekawe dane Wychodzi na to, ze ten sygnał dvbt jest bardzo średniej jakości i zabraknie go do wypełnienia dużego ekranu....Szkoda, że nie można wziąć kilku modeli sprawdzić naocznie w domu i wybrać nam odpowiadający :)
Te panasoniki 650 czy 640 naprawdę w tej kategorii cenowej odstają na plus od konkurencji?

Jesli jakosc obrazu sd jest najwazniejsza to jest jeszcze jedno rozwiazanie . Plazma lg 42PN450B lub panasonic tx-42x60e.Plazme lg mozna kupic jeszcze na allegro w atrakcyjnej cenie.Panasonic tx-p42x60e moze byc jeszcze w duzych sklepach tesco w ktorych jest dzial rtv.
W przypadku plazm trzeba uwazac na statyczne obrazy ale jakosc obrazu sd w plazmach o rozdzielczosci 1024x768 jest najlepsza.Posiadam plazme.Juz trzy sztuki:)
W przypadku kupna plazmy przez internet trzeba sprawdzic w obecnosci kuriera czy panel nie jest zbity.W przypadku transportu plazmy trzeba pamietac aby przewozic plazme tylko w pozycji pionowej.

Podobny przyklad w linku.Dotyczy plazmy lg.

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/91860-telewizor-dla-studenta-1800-a-2.html

Nie nalezy przejmowac sie ze telewizor ma tylko rozdzielczosc 1024x768 bo na kanalach hd tez mozna uzyskac bardzo dobra jakosc obrazu.
Przyklad na zdjeciu , moja plazma, rozdzielczosc 1024x768 , panasonic.

DSCF2200J_npqehpx.JPG

digitalus_neqhwhq.JPG
 
Ostatnia edycja:
Do góry