Drobny sprzęt do salonu

_szymar_

New member
Witam.
Przymierzam się do zakupu jakiegoś niewielkiego sprzętu do salonu. Chodzi o coś w rodzaju miniwieży. Sprzęt będzie stał niedaleko telewizora, więc fajnie jakby można go podłączyć do tv, ale nie jest to konieczne. Zależy mi na dobrym dźwięku (ale nie jestem audiofilem) i na tym, żeby napęd cd pracował cicho. mam w sypialni miniwieżę samsunga i napęd chodzi tak głośno, że wieczorne ciche słuchanie płyt jest praktycznie niemożliwe.
Tak na szybko znalazłem taki sprzęt:
Philips MCD5110 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
miał ktoś styczność?

Cenowo chciałbym się zmieścić w kwocie 500-600 zł.
Z góry dziękuję za rady.
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Przed świętami szukałem podobnej wieżyczki- w kwocie do 500 zł. W tej kwocie sprzęt Philipsa był najlepszy, nie jestem fanem tej marki w kwestii audio, poszedłem do sklepu po coś Sony lub Panasonica (ot sentyment do tych marek ;) ), ale wszystkie Panasoniki, Soniaki, LG i Samsungi grały dużo gorzej. Tam gdzie większość sprzętu przestawała grać i zaczynała charczeć Philips miał jeszcze sporo zapasu.
Weź sobie najlepiej jakieś CD i posłuchaj w sklepie.
 

_szymar_

New member
Dzięki za wszystkie rady.
a jakbym dodatkowo chciał żeby wieża miała bluetooth i była porównywalnej jakości jak wspomniany PHILIPS to coś ciekawego się znajdzie? Ciekawa jest też opcja podłączenia sprzętu pod telewizor (ale nie koniecznie jako odtwarzacz dvd), więc złącze HDMI także będzie przydatne.

Pozdrawiam!
 

SDman

Banned
Dzięki za wszystkie rady.
a jakbym dodatkowo chciał żeby wieża miała bluetooth i była porównywalnej jakości jak wspomniany PHILIPS to coś ciekawego się znajdzie? Ciekawa jest też opcja podłączenia sprzętu pod telewizor (ale nie koniecznie jako odtwarzacz dvd), więc złącze HDMI także będzie przydatne.

Pozdrawiam!

Witam,
może Tobie zwyczajnie wystarczy soundbar ?
Polecam ROTH AUDIO SUB ZERO II.
Wyróżnia go Bluetooth Apt-X, śmigasz z kompa, smartfona i to w najwyższej jakości nawet Flac.
Możesz go podłączyć do TV po optyku lub mini jack, zostaje jeszcze standardowe RCA.

Czasami warto wziąć przez neta i w razie czego zwrócić.

Pozdr.
 

_szymar_

New member
Soundbar nie wchodzi w grę, ponieważ szukam sprzętu, na którym będzie można słuchać płyt CD i radia. podłączenie do telewizora ma być dodatkiem.
 

_szymar_

New member
Cześć.
Przez chwilę myślałem, że temat już będzie do zamknięcia ale niestety na ostatniej prostej sytuacja się zmieniła.
Zdecydowałem, że dvd jednak nie potrzebne w wieży i ważniejszy jest bluetooth. wybór padł na PHIPILS BTM2335
Mikrowieża PHILIPS BTM2335, Mikro i Mini wieże - sklep saturn.pl
Wczoraj byłem na testach w sklepie i już prawie ją pakowałem kiedy podłączyłem usb i okazało się, że wieża nie wyświetla nazw katalogów a tylko F01, F02 itd. Dla mnie jest to niewygodne zwłaszcza, że sporo używam właśnie wejścia usb.
Podsumowując wieża gra ładnie, wizualnie bardzo fajna, ma cichy napęd cd a ten jeden szczegół ją dyskwalifikuje.
A co jeszcze mogę zwrócić uwagę? zależy mi na:
- bluetooth
- cichy napęd CD (w moim samsungu MM-D320 dopiero przy głośności 6-7 muzyka zagłusza napęd, ciche wieczorne słuchanie płyt cd jest niemożliwe)
- wyświetlanie nazw katalogów z usb
- cena max 500-600 zł

a z takim maleństwem miał ktoś styczność:
http://www.oleole.pl/zestawy-muzyczne/panasonic-sc-pm250ec-s.bhtml#opinie
z opinii wynika, że warta uwagi i ma chyba wszystko czego potrzebuję. Będzie grała w pokoju 4x5m, ale raczej nie jako sprzęt do rozkręcania imprez tylko do spokojnego słuchania.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

woytaski

New member
Bez reklam
Może admin się zlituje i poprawi tytuł wątka...
Mój umysł płata mi figle i czytam "Dorodny sprzęt do salonu" :razz:
 

_szymar_

New member
Panasonic SC-PM250

Poszukiwania niestety trwają nadal. Oglądałem i sprawdzałem Panasonic SC-PM250. Za tę cenę naprawdę miło gra, nieźle wygląda. Ale niestety też nie odczytuje nazw katalogów z USB..
 
Do góry