Drobna pomoc przy wyborze TV

Franzocb

New member
Witam wszystkich,
Czesc wiem ze takich topików bylo milion, ale czytalem rozne topici na tym forum jednak nadal jestem tam gdzie bylem czyli gleboko w d.....
Mianowicie chodzi o to ze chce wymienic starego padnietego Grundiga na cos nowego,
40-42 cale i teraz mam do was pytanie,

TV jest mi potrzebny do ogladania filmow bluray do PS3, i najprawdopodobniej do TV HD,

wybor jest tak wielki ze od miesiaca zastanawiam sie co wybrac bylem w supermarketach ale te ich porady to o kant dupy rozbic, az trafilem na wasze forum,

Dysponuje srodkami ~5tys zl nie chcial bym przekroczyc tej sumy, i fajnie by bylo gdyby byl to TV FullHD 40-42 cale, z tego co widzialem w sklepach Bravia/Aquos sa troszke drozsze, jedynie samsung z marek ktore mnie interesuja, moze to troche mylne podejscie ale przekonany jestem tylko do Samsung/Sharp/Sony zdecydowanie odpada LG bo przejechalem sie na tej firmie kilka razy,

Tak wiec zwracam sie do uzytkownikow forum aby podali mi propozycje TV ktory spelnil by moje oczekiwania mianowicie gry i filmy,
Nie moge zabardzo jeszcze zrozumiec roznic miedzy FHD a HDR ;/ bo czesto telewizory praktycznie niczym sie nie roznial, czy ktos moglby mi na chlopski rozum jakos to wyjasnic? Byl bym bardzo wdzieczny,

Podajcie mi wasze typy telewizorow ktore miescily by sie w mojej kieszeni,


Serdecznie pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

Franzocb

New member
Jakie masz warunki - wielkość pokoju / odleglosc od TV to bedzie jakies 2,5-3 metra pokuj ma ~25m2
jaki sygnał / narazie zwykla kablowka ale zastanawiam sie
jaka odległość od ekranu / j/w 2,5-3m
jakie urządzenia do podłączenia / DVD i PS3 !!!
jaka klasa cenowa 4000-5000zl
więcej oglądasz w dzień czy w nocy / roznie wiec powiedzmy standardowo ze w skazaniem na w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju / srednie
ile osób zasiada przed telewizorem / zazwyczaj ja zkobieta
Jaki masz ulubiony program / raczej jestem skierowany w strone filmow DVD/Bluray
jaki masz telewizor / starego Grundiga
Ma stać czy wisieć / zdecydowanie STAC!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23842
Sharp 42 B 20

Przy okazji sprawdziliśmy sygnał SD. Przypominam że odległość 0,5 metra od ekranu. i co?
I rewelacja. Nowe skalery są poprostu znakomite.
5ff93548247c41a2med.jpg


Toshiba 40 XF 350
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550

DSC_0201.JPG


oraz
Sony 40 D 3500
Toshiba 42 X 3000
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976
Wracamy do czystości płynności przy programach SD
Normalny sygnał z anteny dachowej pokazuje klasę sprzętu.
90e0fb84eb1f2385med.jpg
 

Franzocb

New member
czyli polecasz toshibe? jako ze niemoge dostac sie do tych linkow byl bym ci naprawde wdzieczny jak bys mi opis jakis dal tych TV kontrasty itp, czy sa to HDR czy FullHD
 

Franzocb

New member
hm ale z tego co patrze to ceny tych TV ktore podales, to troszke wiecej niz to czym ja dysponuje,

dzisiaj w gazetce Saturna jest Toshiba 42 x 3000 PG, i jej parametry sa takie sobie patrzac na np jakiegos Samsunga, moze mi wyjasnic dlaczego niby jest lepsza niz samsung? w podobnej cenie?

edit/
cena tej Toshiby to 3490,-
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
musisz się jednak zagłębić w testach i sprawdzić co to jest judder canceler, Foroudia skaler ........ itd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
polecam 40 XF 350 - bo gra extra w tej klasie i to jest chyba najładniejszy telewizor na rynku lcd.
 
Do góry