Drewniane ucho i specyficzne oczekiwania

radamanthys

New member
Witajcie,

planuję w niedługim czasie wymienić tv na taki z obecnej epoki (4k, HDR, etc.) i w związku z tym postanowiłem również zmienić stareńkiego Onkyo SR308 na coś mniej muzealnego. Głośniki Jamo 2.0 zostają (chociaż możliwe, że podpięty pod to będzie jakiś low-endowy zestaw 5.1).

Główne zastosowanie: filmy (BD lub stream z komputera), 2 konsole, czasami jakaś muzyka (nie mam tu wysokich oczekiwań, mocne brzmienia mają brzmieć dobrze i głośno).

Szukam wobec tego ampli które jest intuicyjne, względnie nowoczesne (ma wifi, obsługuje DLNA, jakies AirPlaye, Spotify i tym podobne), nie sprawia problemów, innymi słowy - po prostu działa tak, jak powinno w 2016 roku. I będzie względnie "future-proof" na parę lat.

Budżet to 2000. Gdyby coś miało zerwać beret to nadwyrężę się do 2500, ale to już max.

Zacząłem przeglądać internety, ale w sumie wszystko wygląda równie atrakcyjnie i pewnie rozbija się o detale, HK, Denony, Onkyo. Sam już nie wiem na co zwracać uwagę.

Jakieś pomysły?

EDIT: tak na szybko na razie orbituję wokół dwóch: DENON AVR-X1200W lub HARMAN KARDON AVR 171S, czy macie jakieś doświadczenia, które pozwoliłyby skłaniać się bardziej ku którejś z opcji?
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
Harmana moim zdaniem odpuść. W kwocie do 2,5K to możesz się rozejrzeć za Denonem 2200, Onkyo 646 a za chwilę 656. Napisz na jakich kolumnach docelowo ten ampli ma grać. Jak już zdecydujesz jakie kolumny to łatwiej będzie dopasować ampli.
 

radamanthys

New member
Teraz korzystam z Jamo s606, ale przenoszę się do mieszkania, w którym jest jakiś zestaw Samsunga 5.1, nic szałowego. Dziś w jednym z sieciowych sklepów bardzo uprzejmy i pomocny pan konspiracyjnie zachęcał do Onkyo 545. Z pozoru wydaje się, że ma wszystko, czego szukam w dobrej cenie. Ciężko mi jednak znaleźć porównanie, na którym widać by było, w co bogatszy jest 646.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Teraz korzystam z Jamo s606, ale przenoszę się do mieszkania, w którym jest jakiś zestaw Samsunga 5.1, nic szałowego. Dziś w jednym z sieciowych sklepów bardzo uprzejmy i pomocny pan konspiracyjnie zachęcał do Onkyo 545. Z pozoru wydaje się, że ma wszystko, czego szukam w dobrej cenie. Ciężko mi jednak znaleźć porównanie, na którym widać by było, w co bogatszy jest 646.

Często wyposażenie ampli z tej samej serii jest praktycznie takie samo , zwłaszcza z tej półki cenowej.
Jednak pamietaj , że elementy wewnątrz ampli mające bezposredni wpływ na brzmienie się różnią - im wyższy model tym lepiej.

Być może ten 545 nie rózni sie tak bardzo od 646 - trzeba odsłuchać i porównac
pzdr
 

*Krzysiek*

New member
Mialem 626 i 636 i bylem bardzo zadowolony z ONKYO. Niestety model 636 nie ma wsparcia HDR i dlatego tez tydzień temu zmieniłem wzmacniacz na inny. Jak już ja bym z onkyo wziął 656.
 
Do góry