Drekodery nc+,polsat,orange jakosc obrazu

krzysbiker

New member
witam pewnie ten temat się przyda osobą którzy prędzej czy później będa wymieniać dekoder aktualnie posiadam turodekoder 500gb z nc+któryś rok z rzedu jar był wymieniony teraz konczy mi sie umowa i pytanie płace za nc+ a oprócz tego płace orange tel i internet zastanawiam sie czy poprosu nie wziac całego pakietu z orange z dekoderem ale po przeczytaniu kilka forum odp pisza ze dekoder nc+ daje nalepsza jakość obrazu nastepne pytanie jest takie jezli juz nc+ to jaki dek ztaczy czy nowy z wifi ?oczywiście z dyskiem jest tez pewne ale
orange nie posiada tv tylko rozdaje pakiety z nc+ ale maja swoje dekodery hmm i co teraz ?dodam ze sygnał nie bedzie przez internet tylko przez antene sat podobno jest takze lepszy obraz


a wiec proponuje o kilka odp jaki jeskoder w tej chwili jest najlepszy od wzgledem obrazu szybkosci i bezproblemowy
 

Rafal7

Banned
Każdy dekoder u naszych operatorów daje taki sam obraz, cp i nc+ udostępniają sobie kanały ze swoich transporderów, także kanały dla obu platform są nadawane w identycznej jakości
Druga sprawa to taka że dekodery w obu platformach są budżetowymi dekoderami , także gdzie i jaka ma być różnica między dekoderami
Wybierz ten dekoder który działa najstabilniej i najszybciej.
 

Rafal7

Banned
A co Ci potrzebne
Poczekaj, jeszcze ktoś tu coś napisze, i myślę że na odwrót tego co ja.
 
Na twoim miejscu wybrałbym tego turboboxa, oczywiście w porównaniu
z niebrandowymi dekodermi ten turbobox to szmelc ale on ma fajny obraz.
Jest bardzo dużo osób które twierdzi że obraz na procku sh4 jest lepszy niż na mipselu, widziałem oba i powiem że jest różnica. Nie bez powodu najlepiej sprzedający się tuner na allegro to nbox z E2. Tuner jest tani,ma fajny obraz i mamy przedsmak Vu+ ,Dreamboxa itp.
 

krzysbiker

New member
czyli uwazasz ze turborekorder stary bez wifi jest ok czy to szmelc czy lepsze sa nowe dekodery czarno białe z wifi bo juz sie pogubiłem ? oraz co z dekoderami firmy orange?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Byłem przez kilkanaście lat klientem c+ a póżniej N-ki a teraz NC+.
Umowa skończyła i się 31-05 i mimo dwóch miesięcy nękania telefonami, nc+ nie potrafiło mi zaproponować nic poza podwyżką około 35% za to co miałem do tej pory. Kusił mnie ten wypasiony nowy Evobox z Cyfrowego Polsatu. Zadzwoniłem i się z nimi dogadałem. Po weekendzie powinien dojść. Dam znać jak się sprawuje w porównaniu z Turborecorderem z N-ki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi dali taką samą cenę na przedłużenie jaką miałem i wcześniej ale może to zależy również od pakietu jaki się ma.. ale szału nie ma jeśli chodzi o cenę to racja.. choć ja się przyzwyczaiłem i na razie z nimi jestem..
 

Rafal7

Banned
Cp dodało Eleveny i w ten oto sposób pogrążyło nc +
Dodatkowo w Cp można mieć full pakiet za 38 zł miesięcznie, jeżeli posiada się w Plusie telefon lub internet za minimum 50 zł
Także oferta niesamowita.
Gdy chcesz sama tv to full pakiet wychodzi 75 zł.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dobra oferta choć ja tel mam w innej sieci.. internet też mam w innej sieci.. ale niewątpliwie wielu może skorzystać..
 
D

Deleted member 121090

Guest
Obecnie bardzo się opłaca skomasować usługi u jednego operatora. Dają bardzo duże upusty. Ostatnio Orange mi zaproponowało pakiet na telefon komórkowy bez limitu na rozmowy, na sms-y i jakiś net za 5zł na miesiąc.
 
czyli uwazasz ze turborekorder stary bez wifi jest ok czy to szmelc czy lepsze sa nowe dekodery czarno białe z wifi bo juz sie pogubiłem ? oraz co z dekoderami firmy orange?

Tak ,uważam że stary tuner ADB jest ok. Daje fajny obrazek tak jak wszystkie z prockiem sh4.
Oczywiście funkcjonalnie,szybkościowo itp są te tunery lata świetlne za tunerami z E2.
Do tych drugich to trzeba mieć trochę wiedzy ,no i dużo więcej osobistych wymagań.
To już jest osobisty wybór kto co woli.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Obiecałem parę słów na temat porównania Turborecordera z NC+ i nowego Evoboxa PVR Polsatu Cyfrowego.
Ogromna różnica w wyglądzie. Jednak ten mój z N-ki to już był zabytek. Duży, ciężki i podobno prądożerny. Tu Evobox pokazuje klasę. Mała, lekka, estetyczna skrzynka. I nie słyszę zupełnie twardego dysku. Podobno bardzo mało bierze prądu w trybie Stand By.
Fajnie, że można włączyć na nim wysyłanie sygnału 1080p. Turborecorder miał tylko 1080i. Fajnie, że można nagrywać nawet 3 programy jednocześnie i to z jednego kabla antenowego!
Menu bardzo ładne. Tylko jakby mniej intuicyjne ale to się okaże z czasem bo poprzedni sprzęt używałem przez długi czas a Evobox trzy dni i jeszcze się gubię:). Obraz z kanałów HD chyba bez różnicy natomiast z kanałów SD chyba gorszy niż z N-ki. Podobnie wydaje mi się, że częściej miałem w N-ce dźwięk DD 5.1 ale może tylko tak trafiłem trzeba by porównać na tym samym programie jak jest nadawany, ale warto sprawdzić. Teraz już nie mam jak, bo sprzęt do NC+ zdałem.
No WiFi w Evoboxie fajne. 5GHz idzie bez żadnych przycięć podczas oglądania filmów. A i jeszcze pilot świetny. Wygodniejszy niż ten z turborecordera. Mniejszy, poręczniejszy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Cp dodało Eleveny i w ten oto sposób pogrążyło nc +
Dodatkowo w Cp można mieć full pakiet za 38 zł miesięcznie, jeżeli posiada się w Plusie telefon lub internet za minimum 50 zł
Także oferta niesamowita.
Gdy chcesz sama tv to full pakiet wychodzi 75 zł.

Ale CP nie ma Canal+? Odpada Premier League, LM.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jeszcze parę uwag. To, że od razu zauważyłem, że Evobox jest cichszy od Turborecordera wynika z tego, że ma on chłodzenie pasywne. Nie ma wentylatora.
To duży plus i ma pewnie nowszy, dużo cichszy dysk twardy. W turborecorderze jednak słychać było i wentylator i dysk.
Druga ogromna zaleta, to pobór prądu. Evobox w trybie uśpienia pobiera 0,5W! Turborecorder żarł bez względu na to czy pracował, czy był wyłączony około 30W. Użytkownicy mierzyli nawet 35W. To przecież zużycie na poziomie prawie 300KWh rocznie. To daje około 200zł na rok. Niemało.
W trybie pracy Evobox potrzebuje około 20-23W.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A nie orientujesz się czy ten pobór jest cały czas taki sam powiedzmy po godzinie czy dwóch czuwania czy nie przełącza się właśnie w pobór powiedzmy 0,5 W.
 

Rafal7

Banned
HQ150
To o czym piszesz to wynika z tego ze w starszych tunerach było tak że nawet gdy był w stand-by to podawał cały czas napięcie na konwerter. Jedna polaryzacja potrzebuje 14V a druga 18V.
Do tego dochodzą dysk i chłodzenie.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Pierw Evobox przechodzi w tryb czuwania( stand-by) a po iluś tam minutach bezczynności( nie wiem ale 15 około) przechodzi w uśpienie, wyświetlacz się wygasza i pobór 0,5W.
I za to im chwała. Wyprodukowanie produktu, który bezczynny bierze prądu za 200zł na rok, to moim zdaniem w obecnych czasach skandal.
A i co do obrazu jeszcze jedna uwaga.
Na turborecorderze podłączonym do mojej plazmy VT Panasa, podczas szybkiego ruchu kamery w poziomie obserwowałem szarpanie obrazu. Na płytach BD nic takiego miejsca nie ma i na Evoboxie też nie. Tu jest płynnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysbiker

New member
widze ze skupilismy sie na evoboksie z polsatu ja akurat polsatu nie biore pod uwage czy mierzył ktoś ten prąd na nowym turbo dekoderze z n-ki oraz jaki tam jest obraz
i 2 pytanie bo chciałbym przejsc całkowicie na orange zeby nie płacic za internet osobno za n-ke osobno i chciałem to wziąsc w pakiecie tylko jak narazie nikt nie napisał jak to jest z dekoderami z orange oczywioscie takimi które posiadaja funkcje nagrywanaia ?
czyli proponuje aby ktos to opisał
1 jaki dekoder np orange
2 ile pradu bierze w stendbay i normalnie
3 jak z obrazem czy tnie
4 ogólne urzytkowanie plusy i minusy

moze ja zaczne



1 turbodekoder nc+ czarny z 500 gb dyskiem ma juz ok 3 lata poprzedni odmówił posłuszenstwa
2 pradu bierze od 20 do 23 wat w stendbay jak i jest właczony
3 obraz jest bdb jedynie przy budzy troche tnie ale to chyba normalne
4 minusy sporo żre prądu,długo sie włącza (aktualizuje po wyjączeniu z sieci),po przełaczeniu kanału trzeba czekac z 2 sek zeby dopiero sie obraz pokazał

plusy wyglad ok cichy prosty w obsłudze


widze ze orange ma jedynie 2 dostepne dekodery
WHD 80 z dyskiem ciekawi mnie tylko na schemat podłaczenia kablowe i satelitarne kablowe to tylko podłaczone do routera a satelitarne podłoczone do routera i satelity wiec jezli by była burza to moze ten kabel co idzie do routera to bedzie wspomaganie obrazu z satelity tak to przynajmniej rozumie
bardzo bym prosił niech ktos sie wypowie co ma ten dekoder i tv 4k jak to wyglada oraz
 
Ostatnia edycja:
Do góry