Dreambox 800 Hd

aqula

New member
Witam serdecznie, przeglądam forum HDTV i przeglądam, ale nie mogę znależć nigdzie na forum informacji, od użytkowników nowego Dreamboxa 800 HD, czy to oznacza, że nikt z Nas tutaj zaglądajacych, nie posiada tak długo oczekiwanego przez chyba sporą liczbę osób w/w firmy odbiornika? Czy mógł by ktoś mnie albo naprowadzić na rozpoczęty w tym temacie post, lub po prostu ktoś z posiadaczy tego tunera, mógł by coś o nim napisać?
 

nokio

New member
Proponuje przed tego typu wypowiedziami napisać czy miałeś okazję testować ten sprzęt ;)
A krótko mówiąc to sprzęt z otwartym linuxem (enigma2) wszytko mogący poza wszystkimi możliwymi kanałami HD łącznie z tymi z platformy N działa nawet HBO Digital (edukacyjnie) z C+. Poza tym największy suport wśród tunerów HD obecnych na rynku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Za mocne slowo szit ale troche mnie rozwalili że nie ma HDMI tylko DVI poza tym macie rację.Liczyłem na IP boxa 9000HD ale na forum w/w nie ma zbyt pozytywnych opini nie mam ochoty na wlasnej skórze się przekonywać o jego wadach.
 

radoskur

New member
I co z tego, że nie ma HDMI? HDMI to taka sama jakość obrazu co DVI - to i to jest cyfrowe. Jedno bardziej się przyjeło w RTV a drugie komputerach. Na szczęście większośc TV LCD jak i Plasma posiadają DVI więc nie będzie problemu z podłączeniem, a dźwięk DD 5.1 i tak puścisz coaxialem do amplitunera.

Ja czekam na rozwój sytuacji po Euro i Olimpiadzie ceny tunerów mocno spadną, w tym momencie szkoda takiej kasy. Pod koniec wakacji ma się pojawić tuner Echosmart (także HD z obsługa dysku twardego, na linuxie, z prockiem 600Mhz, softama być podobno na bazie Neutrino) w cenie poniżej 1000zł. Wtedy i Dreamboxy i IPBoxy potanieją.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam chce zalozyc hdd w 800tce... i jest juz sporo dyskow 7200obr, czy faktycznie do zapisu i odczytu ta predkosc nie ma znaczenia w dreamboxie?
Kolejna sprawa to wielkosc... na co wystarczy 250Gb w praktyce ... np ile zajmie nagranie 2 godz filmu HD... czy warto sie pchac w ogromne dyski jak 500 GB
Czy predkosc i pojemnosc ma wplyw na temp pracy dysku?
No i na koniec czy mozna kupic dysk SATA II (bo takich jest wiecej duzych i 7200obr i taniej) i podlaczyc do tunera, czy mozna podlaczyc sata2 pod zlacze sata1, wiem ze predkosc jego znizylaby sie do predkosci sata1 ale czy to wszystko zadziala? dzieki za sugestie i pozdr.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
kupilem seagate 320 gb 7200obr sataII (Seagate ST9320421ASG)i 800tka widzi dysk ale nie moze go zainiccjalizowac wywala error : mkfs failed
probowalem pod boxmanem pod enigma i pod gemini zawsze to samo, chyba przesadzilem ze standrdem tego dysku... moze jednak nie moze byc sataII moze te obroty za duze... choc to raczej watpliwe ale cos jest niekombatybilne skoro nie moze go uaktywnic w zaden sposob... podlaczelm dysk pod winde i pieknie sie partiton magickiem formatuje i na linuxa ext3 i na ntfs i nie ma bledow... jakies sugestie? dzieki i pozdr.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
sformatowalem dysk na pc pod partition magickiem jako system linux ext3 przelozylem do dreama... zapodaj potem w telnet to

mke2fs /dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part1
a potem to
mkdir /hdd/movie
chmod 777 /hdd/movie
gotowe powodzenia
 

mc55

New member
Panowie a czy to prawda że dm 800 może odtworzyć divx z obsługa napisów z zamontowanego hdd ?

Pytam, bo kompletnie nie znam się na sprzęcie satelitarnym, a mam zamiar kupić coś takiego.
 

arco

New member
mc55 napisał:
Panowie a czy to prawda że dm 800 może odtworzyć divx z obsługa napisów z zamontowanego hdd ?

Pytam, bo kompletnie nie znam się na sprzęcie satelitarnym, a mam zamiar kupić coś takiego.


Czy może ktoś odpowiedzieć na to pytanie?Czy dream 800 odtwarza pliki avi. no i czy można go również traktować jak media center?
Dziękuję z góry
Pozdrawiam
arco
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
hm ... dziwne, naprawde odtwarza mkv??? 800tka??? ja juz swoja chce zmusic od roku zeby odtworzyla mkv i ciemnosc i robie to przez guzik video i na okolo przez menu i odtwarzacz ale odtwarza tylko ts i avi
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
MKV działa na bank bo oglądam. Do flasha dałem nowego ozona a do pena enigmę 2.8 i ładnie i stabilnie działa. A jeśli chodzi o dysk to napewo się inicjuje SAMSUNG HM320JI
 
Odświeżę troszkę temat, bo w najbliższych miesiącach chcę kupić 800HD (być może po wakacjach będzie już nowa wersja).

Zapytam jakie dyski bezproblemowo się inicjują i współpracują z Dreamem?
Jaka wielkość dysku będzie wystarczająca? 512? Wiadomo, że filmy HD zajmują sporo miejsca.

No i czy stosujecie dyski wewnętrzne 2,5" czy może dyski zewnętrzne e-sata lub USB?

Które, waszym zdaniem, jest najlepsze rozwiązanie?
 

Wieslav

New member
Jestem właścicielem tuner Dreambox DM 800 HD PVR z HDD 500GB od około 3 tygodni i jestem z niego zadowolony. W porównaniu z OPENBOX S10 jest spora różnica. Dreambox nie zrywa wyświetlania programów, co zdarza się na Openbox-sie. Chętnie wymienię się doświadczeniami związanymi z użytkowania Dreambox-a. Ciekawy jestem czy filmy z inymi rozszerzeniami niż .ts można wyświetlać z dysku zamontowanego w Dreambox-sie.
Za pomocą programu Xilisoft Video Converter Ultimate wersja 7 mogę konwertować filmy do rozszerzeń mkv, mp4, avi, itd, które można oglądać przez usb na tv Samsung. Dzięki temu programowi tylko obraz w rozdzielczości 1280x720 może być wyswietlany na Samsungach.
Obraz 1980x1020 zrobiony w/w programmem nie jest wyświetlany przez Samsungi.
Mam inne filmy z rozdzielczością 1980x1020 i Samsung je przez usb z zewnętrznego dysku je wyświetla.
Jakim programem ewentualnie można zgrać filmy z Dreambox-a w rozdzielczości 1980x1020, aby można było je wyswietlać na Samsungach przez usb z dysku zewnętrznego.
 
Do góry