Dragon Age: Origins

Carbon_

New member
Bez reklam
Nikogo nie interesuje ten tytuł?

DAOBoxCover_PS3boxart_160w.jpg


Gra od bogów gatunku RPG czyli BioWare określana przez twórców jako duchowy spadkobierca Baldur's Gate. Mi to wystarczy jeśli tylko gra spełni oczekiwania fana Wrót Baldura. W dodatku będzie pełna polska lokalizacja z Fronczewskim na czele jak za starych dobrych czasów ;)

Strona gry: http://polska.ea.com/games/13429,pcdvd/home/

Prezentacje: http://polska.ea.com/games/13429,pcdvd/movies/7286/
 
Ostatnia edycja:

Carty

New member
Czekam na ten tytuł, ale jeśli lokalizacja będzie na takim poziomie jak juz udostępnione sample, a nie będzie wersji kinowej czyli samych napisów, to będę się posiłkował importem.
Lubiłem BG i na tamte czasy lokalizacja, a w sumie sam jej fakt i rozmach, robił wrażenie. Ale teraz to ja chcę świetnego voice-actingu i doboru głosów do odtwarzanych postaci, a to się niestety w polskich wersjach jakoś nie udaje. A skoro się nie udaje, to ja poproszę wersję kinową - miejsca na nią sporo. Posiłkowanie się znanymi nazwiskami nic tu nie zmieni.

Jedyny plus jest taki, że za lokalizację odpowiada EA, więc raczej nie będzie problemu jak z Falloutem3, do którego polskiej wersji Bethesda się nie przyznaje i ma w nosie że nie działają z nią patche i DLC :twisted:
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Wersja kinowa również będzie. W tak obszerny RPG najlepiej grać w ojczystym języku. Udowodnił mi to już Mass Effect.
 

pysio78

New member
Kurcze tak czytam i patrze i liczę... przede wszystkim liczę. Ten listopad to chyba sprawi że pójdę z torbami. Tyle fajnych tytułów ma się pokazać :-? z Dragon Age na czele.
 

debeef

New member
Bez reklam
Też czekam na ten tytuł, jednak jestem teraz na etapie zbierania na PES 2010 potem U2...a potem walka o następne miejsce na liście:) Może będzie to DR O
 

Bambolo82

Banned
Napisali na Gamespot, że wersja na PS3 wygląda wyraznie lepiej od wersji na Xbox'a (ostrzejsze tekstury, lepsze kolory i więcej detali).

Tak czy siak, ta gra to typowo PC-towa, siermiężna i nudna pozycja. W sieci jest duzo filmików z przerywników gry, które wyglądają tragicznie i poprostu nie umywaja się do poziomu prezentowanego w grach eksluzywnych dla PS3. Zwróccie uwagę na np. prymitywną mimikę i rozjechane z ruchem dialogi. Nie wiem jaki bedzie gameplay, ale podejrzewam że bardzo płytki i siermiężny jak to na PC.

Wersja na konsole powstała na siłę. Gra zostanie rzecz jasna potężnie spiracona na PC i Xbox'a (już jest od jakiegoś czasu na bittorent w obu wersjach), a na nieprzerabialnym PS3 EA Games sobie trochę to złodziejstwo odrobi.

Wiem, ze gra jedzie na "tradycji" legendarnego Baldur's Gate. To była dobra gra, tyle że 10 lat temu. Od tego czasu rozrywka elektroniczna, zwłaszcza na konsolach zrobiła spory krok do przodu i dzisiaj już by tak "Baldur" czy "Diablo" niko już tak nie oczarował.
 

Carbon_

New member
Bez reklam

Kilmar

New member
Bambolo82 napisał:
Wiem, ze gra jedzie na "tradycji" legendarnego Baldur's Gate. To była dobra gra, tyle że 10 lat temu. Od tego czasu rozrywka elektroniczna, zwłaszcza na konsolach zrobiła spory krok do przodu i dzisiaj już by tak "Baldur" czy "Diablo" niko już tak nie oczarował.
o Boże! Ręce i mi opadły jak przeczytałem te herezje.
Rozumiem, że, jak to trafnie określił Carbon, "dzieci Playstation" bardziej cenią ozdobniki i dodatki niż fabułę i mnie nic do tego, bo każdy ma prawo lubić co innego
Ale obrażanie takich klasyków jak Baldur i Diablo to zwykła ignorancja.
Większość tytułów, w które grasz przyjdzie i odejdzie zastąpiona przez sequele lub nowe serie kopiujące stare rozwiązania a my zawsze będziemy pamiętać "siermiężne" gierki z PCtów, w które graliśmy nie dniami lecz miesiącami a których siermiężność polegała na tym, że miały grafikę SVGA i korzystały z 16 MB RAMu. Gra to nie tylko grafika.
 

vasyndrom

New member
Bambolo82 napisał:
Wiem, ze gra jedzie na "tradycji" legendarnego Baldur's Gate. To była dobra gra, tyle że 10 lat temu. Od tego czasu rozrywka elektroniczna, zwłaszcza na konsolach zrobiła spory krok do przodu i dzisiaj już by tak "Baldur" czy "Diablo" niko już tak nie oczarował.

Moze to co napisze nie bedzie mialo zwiazku z Dragon's Age czy tez nawet seria BG, ale rece opadaja jak to czytam.

Drogi Bambolo powiedz wiec jakim cudem gra ktora powstala bagatela 11 lat temu a mowa tu o np Starcrafcie (zreszta wszystkie produkcje ze stajni Blizzarda maja bardzo dlugi "Lifespan") ma caly czas wieksza ilosc graczy niz jaka kolwiek inna gra tego gatunku? Owszem ludzie kupuja nowe tytuly pograja w nie tydzien moze dwa chocby nawet miesiac a pozniej gra idzie w odstawke. Oczywiscie czesc graczy pozostaje i gra dalej jednak ich ilosc jest stosunkowo mala do tego co obserwuje sie wlasnie z grami od Blizzarda.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambo w dalszym ciągu gra i poleca innym crapowatego Laira i tym podobne gnioty opatrzone klauzurką exclusive, więc jego gust jest rzekłbym mocno dyskusyjny. Do tego dochodzi frustracja spowodowana tym, że inni grają w najnowsze, świetne hity (np. Uncharted 2) a on w dalszym ciągu musi męczyć skostniałe GT5 Prologue.. stąd takie a nie inne posty :fool:

-------------------------

Pojawia się coraz więcej recenzji. Średnia ocen powyżej 90%. Jedyną konkretną wadą jest dla mnie brak rzutu izometrycznego w konsolowej wersji. Widać nie można mieć wszystkiego.
 

Kilmar

New member
dobra - szkoda już nerwy tracić na takich kolesi

Ja mam pytanie z innej beczki
Że kupię DA to wiem. Tylko się zastanawiam czy na PC czy PS3
W prawdzie mam tylko lapka (HP 1260ew) i w maksymalnych ustawieniach nie pójdzie o ile w ogóle ale z drugiej strony na PC interface podobno lepszy a poza tym jak gram w PS3 to żona "Na Wspólnej" nie może oglądać ;-)))))) i jest "niemiła atmosfera". Dla PS3 staram się zachowywać takie tytuły, które albo na PS3 wyglądają lepiej albo ich w ogóle na PC nie ma

Co o tym sądzicie?
 

masarnia

New member
W 100% popieram Twoja taktyke:D
Ja robie bardzo podobnie, a mianowicie ze gry ktore sa tylko na ps3 kupuje na ps3, a jezeli tytul jest na pc i ps3 to gram na pc(aczkolwiek zdarzaja sie wyjatki).
Sterowanie na pc w grach z gatunku np. FPS, RTS, RPG jest nadal o niebo lepsze niz na padzie i mysle, ze bedzie trzeba jeszcze dlugo poczekac zeby sie to zmienilo.

Co do wygladu to wg mnie czasami lepiej troche odpuscic grafike, a w zamian miec duzo lepsze sterowanie.
Sprawdzic czy Ci pojdzie mozesz na stronce. Wpisz w googlach systemrequirementslab, stronka skanuje Twojego kompa i podaje raport, czy Ci pojdzie, na jakich detalach i jezeli nie to dlaczego nie pojdzie. Co prawda Dragona tam jeszcze nie ma, ale mysle, ze pojawi sie niebawem.

Dragon Age: Origins jest jedyna gra ktora nabede w polskiej wersji jezykowej, gdyz Baldur I i II mial wg mnie najlepsze polskie tlumaczenie do tej pory i mysle, ze duzo osob sie ze mna zgodzi;)

pzdr

P.S. co do wypowiedzi Bambolo82 to rozbawil mnie bardzo.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Nie wiem jakie wymagania ma wersja PC, ale na jej korzyść przemawia rzut izometryczny i to co się z tym wiąże, czyli bardziej taktyczna walka, stworzona przez autorów nieco trudniejsza rozgrywka, fajny widok.. Z kolei konsola to kanapa i duży panel chyba, że ktoś ma wireless keyboard i laptopa podłączonego pod tv. U mnie wybór prosty, bo komp za stary.

Dragon Age: Origins Music Video Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=WDwycv4rQaw
 

vasyndrom

New member
sam mam ten dylemat Klimar, chociaz u mnie moj pc napewno giere uciagnie bez zajakniecia, ale tachania pc do sypialni by podlaczyc pod tv jakos nie umiem sobie wyobrazic :D ot przez te konsole czlowiek stal sie za wygodny. :D
 

debeef

New member
Bez reklam
EEEE tam ani ja ani żona prawie tv nie oglądamy..oducz ją tracenia czasu na głupie seriale:cool: . Do tego mój tv hd jest tylko do ps3 i bluray:D Tv jeśli oglądamy to na 29 calowym CRT. Dlatego zwsze wolę grę na ps3
 

Kilmar

New member
hehehhe - kiepsko sobie to wyobrażam, żeby w salonie obok "mojego" LCD stał jeszcze CRT "żony". Myślę, że jeszcze bym plazmę albo rzutnik dorzucił, żeby syn mógł Baby TV oglądać ;-)
 

debeef

New member
Bez reklam
Dlatego ja mam w jednym pokoju kompa i tv CRT, a w drugim HDTV i słuchwaki co by nikt sobie nie przeszadzał:)
 
Do góry