Dozwiadczenia z zakupow nie audiofila

mexik

New member
Z mojego doswiadczenia zauwazylem ze pewnie dla wiekszosci przecietnym ludzi to dzwiek z kazdego ampli bylby super. A wiec mieszkam w Londynie i tu w sklepie PC word na Euston (moze sie komus przyda) jest rozstawiona sala pokazowa w ktorej sa wszystkie popularne ampli. Mozna sie tam pobawic dodytkowym wyslewlaczem w ktorym jest mozliwosc przelaczania miedzy poszczegolnymi ampli i glosnikami. W moim tescie odsluchu zarowno w kinie jak i w stereo najlepiej wypadlo onkyo 308 nawet pobilo 808 czy 608 a roznica polegala na tym ze byly ustawienia inne w samym ampli. Tak wiec dla mnie z tego wynika ze po prostu zanim zakupi sie ampli trzeba sie pobawic. Nie smie nawet powiedziec ze 308 jest lepsze od 808 ale wedlug mnie kazdy ampli mozna ustawic aby dla przecietniaka a powiem ze wydaje mi sie ze jestem ciutke bardziej uczylony na jakosc dzwieku niz przecietniak dzwiek z ampli bedzie rewelacyjny. Jedno co zauwazylem za yamaha ma slabe podbicie basu w porownaniu szczegolnie do onkyo. Ale jak podkeci sie bas w sub to tez sie to ominie choc pewnie juz sama ampli tez wystarczy jak sie ustawi bass na max. Co do glosnikow to roznice sa minimalne i czasem slyszalem je ale od czego sa ustawienia w ampli wiec tez da sie to usyawic tez czasem zwiekszyc bass lub wysokie tony. A poza tym czesto nie wiedzialbym ktore glosniki sa lepsze tzn drozsze bo wszystkie ogolnie jamo kef czy hkts graja pieknie.
Tak wiec ja stalem sie szczesliwym posiadaczem onkyo 308 ktore mi w zupelnosci narazie starcza i niczego wiecej nie potrzebuje. ps nowy zestaw w richard sounds kupilem za 140 wiec zena rewelka. Polecam sklep bo maja super promocje codziennie a jak sie zarejestrujesz to dostanie 10 funtow znizki tez. Tak wiec moje onkyo dla osob zarejestrowanych bylo po 150 a ze jezcze mialem kupon to tylko 140 mnie kosztowalo.
To sa tylko moje spostrzenia wiec prosze je traktowac jako kogos zdanie a nie wyklad odnosnie jakosci dzwieku itd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ok. Ale jak ustawiłeś w domu to potwierdziła się radość ?
Czy jednak na sklepie w specjalnej strefie było lepiej ?
 

mexik

New member
podlaczylem 5 glosnikow. frontowe od wierzy i powiem ze dzwiek jest rewelka, wykorzystuje ok 20-30 procent mocy gdyz sasiedzi mieszkaja obok wiec w 100% wystarczajaca jest w 308 moc jak dla mnie. Nosilem sie z zamiarem dokupienia zestawu 5.1 ale na obecna chwile nie widze potrzeby gdyz dzwiek jest przestrzennym czysty z bardzo mocnym basem

ps. przed zakupem myslame zakupic cos z mocniejszych serii onkyo, denon, yamaha ale po prostu nie widze roznicy w dzwieku pomiedzy nimi a slabszymi modelamki serii. Na ampli mialem narzeczona dala mi na prezent 300 funtot wiec mogle pozwolic sobie na kazdy z powyzszych ale nie bylo roznicy wiec po co przeplacac:) Takie jest moje zdanie:) Teraz nie widze potrzeby zakupu glosnikow choc jednym glownymn powodem bylobyh to ze zestaw 5.1 zajmuje miej miejsca i ladniej wyglada
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pro_fill

New member
Bez reklam
ty wiesz co zrobiłeś?
za jakiś czas [dzisiaj, za tydzień] autorami kolejnych wpisów będą posiadacze wyższych modeli, na które ty się nie zdecydowałeś, którzy podniosą swoje "racje", że nie masz racji, że nie po to ich modele są lepsze, droższe, aby nie było różnicy w dźwięku w porównaniu ze słabszym [gorszym?] modelem.
:D
 

mexik

New member
na razie tzn dopoki nie zmienie mieszkania na dom z wielkim salonem lub zabraknie mi opcji funkcjonalnych npt wiecej hdmi:) Powiem ze chcailbym sie przekonac iz ktos jest wstanie poznac dziwek z poszczegolnych ampli. jezeli ktos czuje sie tak mocny zapraszam do salonu na Euston w Londynie pewnie w Polsce tez takie wtedy prosze sie podzielic spostrzezeniami. Napisalem tego posta dla takich ludzi jak ja ktorzy maja metlik w glowie i wydaje im sie ze jak kupia zly ampli to dzwiek bedzie beznadziejny. Jak dla mnie kazdy jest swietny a wybralem onkyo 308 ze wzgledu na mozliwosc ustawien wszystkich opcji z poziomu ampli a nie z pomoca pilota no i bassu wydawal mi sie lekko mocniejszy glebszy nawet niz 808 pewnie tam ustawienia byly inne :) Z glosnikow hkts mi przypadl do gustu ze wzgeldu na cene wyglad. dzwiek z HKTS9 kef 1000.2 i 2000.5 byl niemalze identyczny i nie bylem wstanie powiedziec ktore glosniki graja. ps moj znajomy z ktorymn bylem mowil to samo
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Oj mexik częściowo masz rację,ale nie do końca.
Yamaha ma rzeczywiście mało basu a przynajmniej te tańsze modele.
Jeśli chodzi o Onkyo,to weżmy np.dwa najtańsze modele 308 i 508.
Bez grzebania w ustawieniach one rzeczywiście grają podobnie, ale...
Po zrobieniu autukonfiguracji w 508 i załączonej funkcji Audyssey Dynamic EQ napewno byś usłyszał różnicę - różnica w dźwięku jest naprawdę duża.A słuchałeś może ampl. Harmana ? W dzisiejszych amplitunerach regulowanie barwy dźwięku to nie tylko regulacja treble,bass lecz wiele ustawień które są ukryte w menu ustawień.Po drugie inaczej wygląda odsłuch w domu a inaczej w takich sklepach.Wiele zależy też od źródła sygnału i połączeń.
 

ronin

New member
Od razu zaznaczę, ze mam dużo droższy model :).
Ale wcale nie dziwię się mexikowi i wcale to co on pisze nie jest pozbawione sensu. Każdy z nas ma troszkę inną percepcje słuchu, pomagając znajomym wybrać amplitunery, sam nausznie się o tym przekonywałem. Druga kwestia pozostaje to co napisał o ustawieniach jaco. Ma rację, ale nie do końca. Statystycznie rzecz ujmując mexik jest bliżej racji niż jaco. Owszem opcje te są, owszem bez dwóch zdań ten sprzęt wtedy zagra lepiej, ale tez bez dwóch zdan ponad połowa uzytkoników wogóle nigdy tych opcji nie uruchomi i po prostu gra tak amlitunerem jak został ustawiony u producenta, dokonując tylko korekt basu, sopranu lub odległości i wielkości kolumn, czyli mniej wiecej to co jest "płytko w menu" i to co zrobi automat.
To nie gdybanie,a le wiedza sprawdzona u innych użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

karolbe

Member
A ja tak z ciekawosci zapytam, ile basu to jest wystarczajaco, bo juz ktorys raz slysze, ze Yamaha ma malo basu, a moje dwie Yamahy maja tyle basu, ze np. w utworze "The Dawn Introduction" Kyoto Jazz Massive za kazdym prawie razem mi sie drzwiczki od szafki otwieraja :)
 

siucha

New member
Zalezy z czego idzie ci bas.Subem od logitecha tez drzwiczki otworzysz nawet sasiadowi ,wiec to pewnie nie o takie cos sie rozchodzi ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

karolbe

Member
Bas idzie z Monitor Audio BX5. Oczywiscie to nie jest naukowe porownanie, ale nawet jesli drzwiczki sa zepsute, to i tak tego basu jest duuzo...Gusta sa rozne, ale w zwiazku z tym jak obiektywnie ocenic, ze czegos jest w sam raz?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry