Dowolne kino domowe - ale...

ederos

New member
Kino służyć ma do odtwarzania Divx, czytanie/formatowanie napisów ma małe znaczenie bo oglądamy tylko z lektorem (dubbingiem). Nie mamy też wielkich wymagań co do dźwięku, więc nie musi to być "w drewnie" :D
Zależy mi właściwie na 2 rzeczach:
- odwarzanie dzwięku we wszystkich głośnikach, dotyczy to oczywiście i przede wszystkim oglądanych Divx (zdaję sobie sprawę, że to będzie często tylko jakaś "symulacja" ale wystarczy)
- wszystkie kolumny powinny być wiszące bo nie mamy miejsca na stojaki (na basowy te trochę miejsca się znajdzie :D )
Mamy plazmę Panasonic jeśli to ma jakieś znaczenie.

Z góry podziekował!!!
 

ederos

New member
blackninja napisał:
Wiesz, jeśli poprzez moje rozdepnięte przez słonia ucho i tak nie zauważę/usłyszę wyraźnej różnicy to po co przepłacać :D
Myślę, że ok. 1000 pln to wystarczająco chociaż jeżli trzeba dołożyć, to też się znajdzie :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kolego ederos
Nie było w moim poście ani grama złosliwości! Jeżeli tak to odebrałeś to zaszło nieporozumienie.
Napisałeś, że audiofilem nie jesteś i nie chcesz kupowac drogiego sprzętu. Zresztą przy odtwarzaniu plików divix to i racja bo o zbytniej jakości to tam mówić nie można.
Jeżeli tylko film będzie w stereo ( a raczej obecnie filmy w formacie divix takie są - no chyba, że będziesz oglądał jakieś stare produkcje, albo jakiś badziew typy cam ) to każdy ze współczesnych systemów tzw. kina domowego posiada funkcję Pro Logic II ( lub pro Logic) i przy jej użyciu dźwięk będzie odtwarzany we wszystkich głosnikach. Podałem Ci przykładowe zestawy firmy Panasonic pod kątem posiadanego przez Ciebie TV.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!!
 
Ostatnia edycja:

ederos

New member
Panowie, bardzo dziękuję za wskazówki!

marciniozo źle Cię zrozumiałem, wybacz :)

Wydaje mi się, że skłonię ku sprzętowi JVC podanemu przez kiki, ma bardzo pochlebne opinie, szczególnie pod względem moich oczekiwań.

Jeszcze raz dziękuję i życzę Wesołych Świąt i Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!
 
Do góry