Doświadczenia z odbiorem DVB-T

Wołek 1967

New member
Chciałbym się podzielić z doświadczeniami z odbiorem dvb-t .Mieszkam na wsi na lekkim wzniesieniu ,ja przed Euro kupiłem Tv Led do sypialni i dokupiłem też małą najtańszą antenę zewnętrzną bez wzmacniacza( bo chciałem ja przymocować za oknem) i nowy kabel ).Wszystko poskręcałem i antenę położyłem za komodą bo byłem ciekawy czy tv coś już znajdzie i ku mojemu zdziwieniu poszukał ok.30 kanałów (oczywiście się powtarzały)16 kanałów z nadajnika oddalonego ok.10 km i resztę z nadajników oddalonych ok.70-80 km w linii prostej !!!!! ode mnie .Programy z tych oddalony o 70 km nadajników mają siłę i jakość ok.90 -50 % na tej antenie bez wzmacniacza. Z tego co się z orientowałem sąsiedzie też tak odbierają.I tak odbieram 20 kanałów dvb-t z małej anteny ,,rzuconą" za komodę.Wniosek z tego że z odbiorem sygnału to loteria.
 
I

irek6311

Guest
Wołek 1967 jak nie ma przeszkód dla sygnału to antena pokojowa wystarczy < w twoim wypadku też ,
u mnie gęsta zabudowa i maszt mam 2 metrowy by sygnał był dobry < antena ze wzmacniaczem .
 

Wołek 1967

New member
Wołek 1967 jak nie ma przeszkód dla sygnału to antena pokojowa wystarczy < w twoim wypadku też ,
u mnie gęsta zabudowa i maszt mam 2 metrowy by sygnał był dobry < antena ze wzmacniaczem .

No tak miejsce zamieszkania jest podstawą do dobrego odbioru .;-)Ja mieszkam na wzniesieniu (prawdziwe "wywiejewo" do sąsiada ponad km.)i przy dobrej pogodzie widzę przez okno mojego domu ,,gołym okiem" na odległość ponad 20km i może więcej? A z zasięgiem mobilnym też nie ma problemu ,każdy operator to moc 90-100 % zasięgu ,chociaż od masztów gsm ok.8-10km.
 
Do góry