Dostępność philipsów 8000 i 9000

krzyżak

New member
Witam
Od jakiegoś czasu rozglądam się za dobrym LEDem i z kilku wcześniejszych typów np sony HX720, Sharp 830, Philips 7606 - najbliższy jestem Philipsowi. Zależy mi w dużej mierze na ostrości ruchu, dobrej czerni no i fajnie by było mieć Ambilajta. Po lekturze testów i opinii 7606 odpadł ze względu na czerń, teraz rozglądam się za serią 8000 ew. 9000. I z tego co widzę w necie to jest problem z dostępnością tych serii. Np 8606 pomimo upływu kilku miesięcy od premiery w necie można znaleźć w 3-4 sklepach, z czego np w Euro można go zamówić, ale kupić w salonie nie sposób. Sonego dla odmiany można znaleźć w kilkudziesięciu sklepach.
Wie ktoś, dlaczego jest taki problem z dostępnością wyższych modeli Philipsa?

Pozdrawiam, krzyżak
 

jery--

New member
Bez reklam
Generalnie Dystrybucja Philipsa w Polce szwankuje, Sony, Samsung, LG biją pod tym względem Philipsa i pozycja marki na rynku spada. Sklepy zamawiają to co się sprzedaje w dużych ilościach, a Philips zrobił się niszowy i nie ma wielu zwolenników. Nawet Ci co chcą kupić, jak Ty, mają problemy i spirala się zaciska...

pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak bylo z dostepnoscia philipsow, jest i bedzie .... tej firmie mozna powiedziec w Polsce dowidzenia, dobranoc itp...... nic sie tutaj nie zmieni bo w Poslce malo kto kupuje te tv a nawet jak chca kupic to tak jak kolega wyzej napisal nie mozna kupic bo ciezko je dostac. wszyscy o tym wiedza tylko nikt z tym nic nie robi wiec porozgladaj sie za innymi markami bedziesz zdrowszy.
Lolek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po zmianie właściciela Marki Philips nastąpiły kolejne zmiany. Zmieniono kolejną kadrę - poprzednia była kiepska i jest chyba jeszcze gorzej.
Na razie odpuść sobie tego Philipsa bo nawet nie wiadomo co z serwisem.
Nie odpowiadają na maile i na zapytania.
Więc trudno spodziewać się czegoś nowego .

krzyżal - podaj proszę jakie masz warunki w mieszkaniu, oczekiwania od sprzętu i jakie potrzeby w jakiej max klasie cenowej ma spełniać telewizor?
Dostaniesz kierunkową ofertę .
 

jery--

New member
Bez reklam
Kadra Philipsa w Polsce jest kiepska, ale według mnie przesadzasz Kiki z z tym że z serwisem w Radomiu jest coś nie tak. Sam dzwoniłem tam z jakimś pytaniem i nie było problemu z odpowiedzią, a dopiero co kolega luc77 odebrał TV po wymianie matrycy (problemy z nierównomiernym podświetleniem) i nie narzekał na kontakt ani na efekt naprawy, a jedynie na czas (podejrzewam że piszesz tak dlatego bo przedtem miałeś lepsze układy w tej firmie, nawet polecałeś Philipsy, przynajmniej wyższe modele, a teraz jest z tym gorzej ;))
Ja mam model 47pfl7606 i jestem bardzo zadowolony, wyższe modele z serii 8xx6 i 9xx6 mają bardzo dobre recenzje mogą być tylko lepsze o mojego. Nie zmieni tego słaba kadra oddziału w Polsce.

pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam odnosnie serwisu w Radomiu to podejrzewam ze zalezy jak i kiedy i komu sie uda, koledze tutaj z wymiana matrycy sie udalo ale to nie oznacza ze tak jest zawsze. Przykladowo ja kiedys jak poprzednia wersja wchodzila chcialem dowiedziec sie kilka szczegulow odnosnie topowego modelu bo na infolinii kompletnie nic nie wiedza o czym pozniej ..... i tak dwa razy spedzilem po jakies 20 min nikt nie mial ochoty odebrac albo byl tel zajety.... trzeccim razem rowniez po jakis 15 min w koncu ktos odebral i nastepne 10 min mnie przelaczali zeby z kims konkretnym pogadac po czym odlozylem juz tel bo mnie malo szlak nie trafil..... wiec co postanowilem napisac meila do serwisu i co juz odpowiadaja ponad rok czasu na tego meila a zeby bylo weselej napsialem po raz drugi zero odzewu. A teraz odnosnie wiedzy infolinii przeczytaj sobie posty z forum hdtv z philipsa o 9606 zobaczysz jakie mi bzdury na infolinii odpowiadali na temat ilosci stref podswietlenia w tym modelu , zero pojecia o tym co sprzedaja malo tego wprowadzaja w blad ludzi mowiac ze taka informacje maja z Holandii ze ilosc stref podswietlenia w 9606 jest wieksza od topowego 9706 :) to jest paranoja jaka oni wiedza dysponuja.... i w cale mnie nie zdziwi jak jeszcze troche i tak jak na innych forach pisza ze philips odnosnie tv w wogole sie wycofa w takich krajach jak Polska gdzie malo ludzi kupuje ich tv wiec Kiki tym razem ma racje odnosnie serwisu ze nie wiadomo co to bedzie z tym serwisem... A teraz dla przykladu infolinia sonego dwa meile do nich napisalem i odpowiedz w ciagu 24 godzin byla na obydwa meile. Nie mowie ze sony jest najlepszy ale to tylko przyklad. A do serwisu sonego czy samsunga czy lg dzwonisz i masz od razu polaczenie a nie musisz czekac po 20 min na tel :) 21 wiek mamy :) I nadmieniam ze nie mam ani sonego , czy samsunga tv w tym roku bede kupowal pod koniec roku wiec jestem nie zwiazany uczcuciowo z zadna z tych marek :) Kolego tak jak napsialem kup inny tv a bedziesz duzo pewniejszy i duzo zdrowszy bo ambilight nic nie pomoze jak bedziesz mial problem z tym tv a seris okaze sie nieosiagalny za rok czy 2 lata...... Zreszta tak na zdrowy rozsadek jaka to firma gdzie topowe egz. swojej marki sa w trzech na krzyz sklepach internetowych w panstwie 45 mln ........ czy cos kolo tego..... A jak juz jest np w saturnie to jest 1 egz i to trzeba z wystawy kupic bo drugiego juz nie maja ....... :) i cena ponad 8 tys. :) tak jak bys kupil powiedzmy samsunga, soniaka czy lg nowiutkiego nie tchnietego, pachnacego swiezoscia w opakowaniu..... ja osobiscie powoli wyleczam sie z ambilightu.... bo to fajny gadzet ale to nie wszystko czego sie oczekuje od tv. A juz cos nie samowitego jest jak przeczytalem o 8606 ze trzeba ogladac tv jak sie kupuje bo moga byc paprochy za matryca ..... to ja mam na to uwazac to skoro jest taka wada to powinni nastepna serie taka puscic zeby juz tego nie bylo a nie ludzie maja ogladac ten model i przypatrywac sie czy cos jest za matryca czy tez nie.... zreszta jak ogladac jak takich tv jest 1 lub dwa na sklep w tym jeden juz jest ogladany w sklepie na wystawie :)

Kiki miales wgrac zdjecia nowego soniaka hx850 ?????????????

Lolek
 
Ostatnia edycja:

luc77

New member
W łódzkim Media Markt a także Euro RTV wybór TV Philipsa całkiem spory ...no na pewno nie taki jak Samsunga;) Serwis Philipsa funkcjonuje i to naprawdę dobrze (Radom)

Nie jest więc tak źle z tym Philips-em :smile:
 

krzyżak

New member
Witam
Dziękuje za odpowiedzi. Z philipsa zasadniczo już się wyleczyłem. Wczoraj spędziłem 2 godziny w saturnie, wisiał 8606 i nie zachwycił, zwłaszcza czerń blada. Pewnie to kwestia po trosze oświetlenia, słabych ustawień i bezpośredniego sąsiedztwa 9705 na full ledach. Ambilajta chyba sobie sam zrobię z taśm ledowych :).
W saturnie przykuł moją uwagę Samsung 6500. Wcześniej nie brałem go pod uwagę głównie z braku przekonania do monitorów samsunga i dość powtarzalnych opinii o awaryjności. Świecił ładnie, kontrastowo, pewnie to zasługa m.in lustrzanej matrycy i dobrego dema (dema Sonego z Harrym Potterem nie mogę strawić).

@kiki
budżet ok 4,5 - 5tys *
odległość ok 2,7m
oglądać planuje głównie HD więc rozmiar zaryzykowałbym 46
za plecami będę miał białą ścianę, okna z boku
tylko LED (plazmy nie biorę pod uwagę)
3D traktuje jako gadżet, nie przewiduje korzystać z niego za często
oglądanie głównie filmów i sportu z dekodera kablówki/sat oraz duuużo fotek z DSLR
w niedługiej perspektywie blue-ray lub PS3
ważna jest dla mnie płynność i ostrość ruchu, czerń i ilość detali (fotki).

*) budżet jest dość elastyczny, ale TV musi być wart swojej ceny. Obecnie rozważam np czy Sony HX jest wart dopłacania 1tys. do EX, bo z testów które przejrzałem (digital-versus, tvtest, flatpanels, hdtvtest.co.uk) wynika że nie bardzo.

pozdrawiam, krzyżak
 

luc77

New member
Witam
Dziękuje za odpowiedzi. Z philipsa zasadniczo już się wyleczyłem. Wczoraj spędziłem 2 godziny w saturnie, wisiał 8606 i nie zachwycił, zwłaszcza czerń blada. Pewnie to kwestia po trosze oświetlenia, słabych ustawień i bezpośredniego sąsiedztwa 9705 na full ledach. Ambilajta chyba sobie sam zrobię z taśm ledowych :).
W saturnie przykuł moją uwagę Samsung 6500.

Po oględzinach TV w hipermarkecie zazwyczaj kończy się na Samsung lub Sony :wink:
Może w końcu kiedyś poprawi się marketing Philipsa w Polsce:???:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Koledzy , co do konkretnych telewizorków nie do końca jest tak jak piszecie . Mówicie że Philipsy topowe są okazjonalne . To proszę mi pokazać czy jest lepiej z topowym telewizorem od LG 55LW980S . Też biorę go pod uwage dla zakupu ale chyba gorzej z nim aniżeli z Philipsem 9706/02 . Też nie idzie go pooglądać w żadnym sklepie .Tak to już jest i chyba będzie , Polska jest biednym krajem i sprzedaż topowych telewizorów jest znikoma . Dla Niemca czy Holendra wydatek 12000 zł to jedna czasami wypłata . Więc nie ma się co podniecać że będzie lepiej . Jak ludzie biednieją coraz bardziej , a telewizory coraz droższe. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

luc77

New member
Koledzy , co do konkretnych telewizorków nie do końca jest tak jak piszecie . Mówicie że Philipsy topowe są okazjonalne . To proszę mi pokazać czy jest lepiej z topowym telewizorem od LG 55LW980S . Też biorę go pod uwage dla zakupu ale chyba gorzej z nim aniżeli z Philipsem 9706/02 . Też nie idzie go pooglądać w żadnym sklepie .Tak to już jest i chyba będzie , Polska jest biednym krajem i sprzedaż topowych telewizorów jest znikoma . Dla Niemca czy Holendra wydatek 12000 zł to jedna czasami wypłata . Więc nie ma się co podniecać że będzie lepiej . Jak ludzie biednieją coraz bardziej , a telewizory coraz droższe. Pozdrawiam


No tak ale topowego Samsunga czy Sony kupisz bez problemu i jak najbardziej są klienci na te z górnej półki.Doskonałym przykładem jest sklep który znam i oferują tam TV Loewe za kosmiczne pieniądze - klientów nie brakuje.
Philips po prostu ma bardzo słaby marketing w PL jeśli chodzi o TV konkretnie bo w innych segmentach rozpycha się mocno ( AGD, philips avent dla dzieci).
Przydały by się salony Philipsa ala Sony centrum oraz lepsza wystawa w hipermarketach a sprzedaż by bardzo skoczyła.Narazie jest jak jest a szkoda gdyż Philips ma bardzo oryginalne swoje rozwiązania niedostępne u azjatyckiej konkurencji.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Jak wiadomo z licznych informacji prasowych, Philips przechodzi jako firma reorganizacje /zarządzanie i marketing/. To powinno pozytywnie rokować zarówno dla firmy, jak i jej klientów, ja przynajmniej mam taką nadzieję. Jednak na efekt tak głębokich zmian musimy poczekać. Całkowicie zgadzam się z @peterka1000 i luc77, a jako użytkownik topowego modelu sprzed 2 lat Philipsa, po licznych doświadczeniach z innymi, topowymi markami dodam od siebie, że podejmowanie decyzji o zakupie takiego, czy innego modelu to nie jest tak proste zadanie jak zakup pieczywa. Finalnie i tak będziesz miał odczucia, że "...a może mogłem dokonać lepszego(?) wyboru". Ja jestem zadowolony i raczej skłaniam się do stwierdzenia, że wydałem dobrze dość duże pieniądze. A tak poza tym, to tylko TV, akurat nie najważniejsza rzecz w życiu człowieka.

@krzyżak:
Ambilajta chyba sobie sam zrobię z taśm ledowych :).

Mam nadzieję, że to było w formie żartu, bo zdecydowanie większej głupoty nie można by było wymyśleć. Bez urazy.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Napewno to bylo w formie zartu bo diody maga sluzyc jako oswietlenie za tv ale nie jako ambilight bo on jest jedyny i nie powtarzalny tylko szkoda ze jeszcze jest tak traktowany klient w Polsce jak chce kupic tv tej firmy. W tamtym roku zmienil sie dyrektor philips Polska i zobaczcie ze nic sie nie zmienilo - wWarszawie 9706 jest 3 szt w stacjonarnych marketach a 9606 w 52 calach znalazlem w dwoch marketach. I wszystkie sa pojedynczymi egz. tak wiec trzeba brac uzywany tv z wystawy. W jednym saturnie cala sciana byla philipsa zostala zlikwidowana na pytanie czemu to zrobili odpowiedz brzmiala po co ma byc skoro i tak prawie nikt philipsa nie kupuje .... a tak jest wiecej miejsca i wieksza przestrzen dla smsunga - bez komentarza. A propo Loewe to nawet jakbym mial pieniadze na kupno takiego tv to bym nie kupil bo bez sensu placic za cos prawie 2 razy tyle co oferuja inne marki i tylko dlatgeo ze to loewe, i osobno placic za 3d, osobno za podstawe do tv , za ramki do tv itp jeszcze troche to trzeba bezie dodatkowo zaplacic ze sie chce kupic tv tej marki :)
Lolek
 
Ostatnia edycja:

Oled1969

New member
Lg 980 s robi w Polsce Lg poland i co z tego - jak 980 s nie można również spotkać w wielu salonach poza Saturnami niekoniecznie w swojej miejscowości a to bardzo przeciętny tv.Philips 9706 jest za to w salonach MM.
w internecie i na stronach Lg 980 s też raczej niedostępny.Sony Hx920 za to jest wszędzie.
 

krzyżak

New member
.. jako użytkownik topowego modelu sprzed 2 lat Philipsa ...
@krzyżak:
Mam nadzieję, że to było w formie żartu, bo zdecydowanie większej głupoty nie można by było wymyśleć. Bez urazy.
Ambilajt ma, jak widać wiele twarzy. Jedni traktują go jako przedłużenie obrazu... inni jako przedłużenie czegoś zgoła innego...a inni po prostu jako doświetlenie ściany za telewizorem, niekoniecznie kolorowe, celem poprawienia komfortu oglądania. Bez urazy oczywiście.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Ambilajt ma, jak widać wiele twarzy. Jedni traktują go jako przedłużenie obrazu... inni jako przedłużenie czegoś zgoła innego...a inni po prostu jako doświetlenie ściany za telewizorem, niekoniecznie kolorowe, celem poprawienia komfortu oglądania. Bez urazy oczywiście.

A jednak jak widzę to nie było w formie żartu, to teraz na poważnie. Naprawdę daj spokój z tymi komentarzami, bo nie wiesz o czym piszesz. Tłumaczy Ciebie tylko to, że nie miałeś okazji w domowym zaciszu zapoznać się z odczuciami estetycznymi Ambilight, przy okazji oglądania materiału w HD. Dla mnie, jako fana piłki nożnej, szczególnie przypadają do gustu transmisje meczów, gdzie ta funkcja jest wręcz NIEODZOWNA. Dlatego jak widzę tego typu komentarze, to nie dziw się, że człowiek traci spokój wewnętrzny.
 
Do góry