Dostawcy telewizji - porównanie jakości sygnału

jk_seeker

New member
Witajcie, zakładam temat, który umożliwi nam porównanie jakości sygnału różnych dostawców telewizji. Nie mam na myśli oferty programowej, a jedynie jakość sygnału. Mam nadzieję, że ten temat pomoże wielu osobom, które stoją przed wyborem providera, jak i przed wyborem samego TV. Jestem obecnie przed wyborem nowego TV, praktycznie zdecydowałem się na Sony X85 w wersji 65 calowej (2,80m do ekranu) ale jak dowiedziałem się, że moja Netia dostarcza sygnał HD w rozdzielczości 1080x720, stwierdziłem, że jak przyjdzie mi oglądać mecze podczas Euro2016, to się umorduję sam ze sobą i to za jaką kasę.. :(

A Wy jakich macie dostawców i w jakiej jakości otrzymujecie od nich sygnał (rozdzielczość dla kanałów HD).
 

jk_seeker

New member
Rozmawiałem przed chwilą z konsultantka nc+, dowiedziałem sie, ze sygnał HD przesyłany jest w rozdzielczości 1080x720, czyli w takiej samej, jaką zadeklarowala Netia (ostatecznie potwierdzili 1080x720)
 

dmk84

New member
To jest takie HD po polsku a gdzie nam do 4K i innych bajerów.
Mam MM i nie jestem do końca zadowolony z jakości sygnału. Niektóre programy na kanałach HD wyglądają bardzo kiepsko!
 

Kamil_89

Member
Potwierdzam jeśli chodzi o UPC, niestety w Polsce mamy pseudo HD. Często niestety nawet informacje które daje nam dekoder lub tv to tylko liczby, format jest skalowany i nie ma w rzeczywistości nawet 720p. Tutaj niestety najgorzej wypada Polsat i jego kanały. Więc Euro wszędzie będzie wyglądało podobnie :/
 

KubaArek

New member
Bez reklam
co do jakości to wkleję kilka screnów jaką kaszanę daje platforma Polsatu ,
porównajcie sobie np. kanał Eurosport HD
scren z transpondera 11278v

i z transpondera 10911v CP

taki chłam dostają kablowe
 
Ostatnia edycja:
Do góry