Doskonalenie zestawu stereo

maxjan

New member
Witam,
Posiadam następujący zestaw: amplituner stereo TX-8050 oraz kolumny Pylon Audio Pearl 25. Co do źrodła to używam plików Flac z dysku sieciowego oraz Spotify.
Słucham najwiecej rocka, popu.

Chciałbym sobie polepszyć doznania słuchowe - głownie chodzi o dynamikę, szczegółowość. Czy dobrym pomysłem jest dorzucenie np. końcówki mocy np. Atoll AM100? A może coś innego zaproponujecie?
Budżet to ok. 3000 zł.
 
Ostatnia edycja:

maxjan

New member
Ale rozumiem, ze wtedy muszę kupić wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy aby odpalać pliki i zachować aktualną funkcjonalność?

A może podobny efekt uzyskam wymieniając same kolumny ?
 
Nie , do tej końcówki musisz kupić jakiś dobry przedwzmacniacz plus player sieciowy.
Wymiana kolumn coś ci może poprawi ale dalej wąskim gardłem będzie przedwzmacniacz.
 

maxjan

New member
Skoro końcówkę już teoretycznie mam to poproszę o propozycję na pozostałą część zestawu.
Rozumiem że budżet jaki sobie założyłem będzie przekroczony oraz że onkyo jakie mam będę musiał sprzedać...
 

fazer58

Member
Bez reklam
Moim zdaniem,powinieneś zrobić tak,wypożyczyć(za kaucją w sklepie,może ktoś ze znajomych posiada) niezły odtwarzacz CD,taki ok. 1500zł,podłączyć go po analogach, włożyć sobie ulubioną płytę,lub nawet kilka:) i wtedy będziesz wiedział,jaka jest wartość Twojego sprzętu,czego ewentualnie Ci brakuje w dźwięku. Możesz wybrać coś ze stajni Onkyo,bo może okazać się,że już zostanie komplet na dłużej.
 

maxjan

New member
Trochę się pogubiłem. Otóż chciałbym wyjaśnić że końcówki mocy jeszcze nie mam. Mam zestaw taki jak napisałem w pierwszym poście.
Myślę o końcówce mocy z uwagi że Tx-8050 ma pre out i wydam ewentualnie 3 tysiące oczywiście jeśli usłyszę zauważalną różnicę.

Kupując kocówkę plus proponowany streamer wydam min.6000 i obawiam się ze różnica może nie być zauważalna...

Poza tym gdybym miał użyć streamera to szukałbym czegoś co miałby jeszcze wbudowany tuner DAB - jest coś ciekawego na rynku?

Interesuje mnie tylko czy warto tak rozwijać swój system bo być może warto pomyśleć o lepszych kolumnach tzn.wydam 3 tys.bez zmiany elektroniki i uzyskam lepszy efekt?
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolega wcześniej napisał że wąskim gardłem będzie właśnie ten pre-out w Onkyo. Pamiętaj o tym że w momencie zaproponowanego przez Ciebie połączenia TX-8050 będzie miał nadal spory wpływ na ostateczne brzmienie. AM100 na pewno poprawi jakość dźwięku ale czy jest to warte wydania 3000?

Ja proponuje zakup klasycznego wzmacniacza zintegrowanego oraz DAC, dzięki któremu połączysz komputer ze wzmacniaczem i będziesz mógł korzystać ze Spotify oraz odsłuchiwać muzę we FLAC. Myślę że do tych kolumn budżet 3000 na wzmaka + DAC będzie w zupełności wystarczający.

Możesz posłuchać takich wzmaków jak NAD 326, Cambridge Audio 651A, BC Acoustique EX.322.1
A do tego dobrać jakiś DAC np. Cambridge Audio Dacmagic 100 czy Musical Fidelity V90
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawym rozwiązaniem może być Cambridge Audio Stream Magic 6 (lub V.2) Jestem to bardzo funkcjonalne urządzenie : streamer, dac i może też pracować jako przedwzmacniacz.
 

maxjan

New member
Czyli żeby zachować funkcjonalność mojego amplitunera TX-8050 tzn. odtwarzać pliki flac, Spotify, radio, mieć podłączony tuner satelitarny oraz jednocześnie polepszyć sobie dźwięk musiałbym:
- sprzedać swój aktualny amplituner
- kupić np. końcówkę mocy Atoll AM 100
- kupić urządzenie z DLNA, przedwzmacniaczem, Spotify oraz tunerem (najlepiej DAB) - czy istnieje takie cudo?
Rozumiem że sumarycznie wydam ponad 3 tyś.?

A może faktycznie zakupić teraz końcówkę mocy do mojego amplitunera a dopiero za jakiś czas dokupić jakiś streamer lub coś innego?
 

SDman

Banned
Czyli żeby zachować funkcjonalność mojego amplitunera TX-8050 tzn. odtwarzać pliki flac, Spotify, radio, mieć podłączony tuner satelitarny oraz jednocześnie polepszyć sobie dźwięk musiałbym:
1. sprzedać swój aktualny amplituner
2. kupić np. końcówkę mocy Atoll AM 100
3. kupić urządzenie z DLNA, przedwzmacniaczem, Spotify oraz tunerem (najlepiej DAB) - czy istnieje takie cudo?
Rozumiem że sumarycznie wydam ponad 3 tyś.?

A może faktycznie zakupić teraz końcówkę mocy do mojego amplitunera a dopiero za jakiś czas dokupić jakiś streamer lub coś innego?

Witam,
ad.1 TAAAAAK -to nie gra w stereo tylko kanał L, kanał P.
ad.2 nie koniecznie, rozejrzeć sie za prawdziwym wzmacniaczem
ad.3 kupić przede wszystkim DAC`a oraz np. BD F6500 lub H6500

O kolumnach się nie wypowiadam nie moje klimaty.
 
Dlaczego tak się upierasz zostać przy tej końcówce mocy?
Ktoś kto robi takie rzeczy ,robi to po prostu dobrze. Co za tym idzie zrobienie zestawu bez tzw.dziur , prowadzi do wydania mnóstwa kasy.
Przedwzmacniacz atolla kosztuje ok.2500 pln plus ta twoja końcówka to już dużo kasy. Oczywiście efekt prawdopodobnie zwali cię z nóg ale obecnie nie masz na to aż tyle kasy. Ktoś doradził ci byś kupił integre Atolla plus jakiś fajne player. Jak dla mnie jest to bardzo dobry wybór, zabawę z końcówkami mocy i przedwzmacniaczami zostaw sobie na później jak będziesz miał więcej kasy. Sprzedaj te 8050 i zrób sobie zestaw o jakim pisze.
 
I

irek6311

Guest
Tak wszystko w jednym Onkyo TX-8150 czy Yamaha R-N602 (ten bez DAB ale konstrukcja tak udana że rekompensuje ten brak), tak na marginesie dużo osób skarży się na słaby bas, trzeba zacząć od pomieszczenia i ustawienia kolumn, jak pokoik zagracony czy kolumny żle ustawione vs miejsce odsłuchu to bas będzie kiepski, z moich obserwacji nawet budżetowy sprzęt zagra poprawnie w dobrym pomieszczeniu tak około 20m" ale kolumny muszą mieć trochę przestrzeni (nie wciśnięte w róg czy za szafę), w 15 czy 20m" trudno o dobry bas i o tym trzeba pamiętać, nawet sprzęt za 100k zł nie zagra w pokoiku 20m" potężnym basem.
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Bez dobrego basu kolumny brzmią płasko, potężny bas to może przesadziłem ale taki który współgra z resztą pasma tak jakościowo jak i dynamiką, większość zestawów ma z tym problem, dobry niski bas ja przykładowo cenię bardziej niż aksamitnie czyste wysokie tony czy średnie, wyższe pasmo wolę lekko ocieplone, wiem że to nie jest audiofilskie podejście do tematu ale każdy ma inne preferencje.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na mój gust strasznie kombinujesz ;) (bez obrazy)

Wybierz się gdzieś na odsłuch i posłuchaj:
- na początek swojego Onkyo z innymi kolumnami
- klasycznych wzmacniaczy stereo ze swoimi kolumnami
Będziesz miał pewność czy rozbudowywać obecnie posiadany zestaw o kolejne komponenty czy po prostu sprzedać i od nowa kompletować...

Być może na początku Onkyo+ Pylony były dla ciebie wystarczające, a obecnie dotarłeś do "momentu", gdzie powinieneś przejść na wyższy poziom, ta choroba ma niestety to do siebie, że się rozwija i ciągle szukamy tego czegoś.
Niektórzy koledzy zaczynali od amplitunerów KD i zestawów 5.1 by ostatecznie pozbyć się wszystkiego i wrócić do prostego, klasycznego stereo ;)
W twoim przypadku od amplitunera stereo do wzmacniacza stereo...
 
I

irek6311

Guest
Mnie nurtuje jedno ... wyższy poziom w muzyce czy KD, trzeba naprawdę dużo kasy wywalić by przeskok był widoczny, tak patrząc 30 lat wstecz słuchałem polskiego sprzętu tak na granicy dobrego Hi-Fi, ale teraz jak nawet parszywe KD słuchałem w stereo (takie za 5kzł z kolumnami Yamaha NS-F150 to gra to dobrze, sprzedałem wszyskie poprzednie zestawy i po dorzucenia trochę kasy złożyłem zestaw na co najmniej 10 lat (Typowy do KD), gra to bardzo dobrze w KD a w stereo to wiadomo kolumny trochę nie z tej ligi ale mi to wystarcza, grosza więcej w kolumny czy sprzęt KD nie dam, tak na koniec to nie pora u niektórych na zmianę sprzętu na lepszy a znudzenie obecnym sprzętem, w sferze dżwięku niewiele się zmienia już (stereo), te flac pliki nawet jakości CD to już doby materiał, im lepsze tym lepiej ale sprzęt po całości musi to odpowiednio przetworzyć, inaczej różnica będzie mała lub wcale.
 

Kejup

Member
Bez reklam
Ja od siebie zaproponuję Ci wymianę na NAD c356bee + dac. Sam obecnie jestem na etapie wymiany sprzętu i szukam używki (szkoda gwarancji) aby móc oddać go do tuningu po którym brzmienie tego wzmacniacza porównuje się do Denona pma2020ae.
 

maxjan

New member
Ja od siebie zaproponuję Ci wymianę na NAD c356bee + dac. Sam obecnie jestem na etapie wymiany sprzętu i szukam używki (szkoda gwarancji) aby móc oddać go do tuningu po którym brzmienie tego wzmacniacza porównuje się do Denona pma2020ae.
A ile taka uzywka moze kosztowac oraz taka przerobka?

A masz jakis konkretny dac na mysli lacznie z odbiorem plikow z dysku i spotify?
Fajnie byloby gdyby bylo jeszcze radyjko ...np. z dab.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
 
Do góry