Dosc banalna pytanie - Kefy i ONKYO 605

AvataR

Banned
Panowie a powiedzcie mi ile trace w zestawie kolumn Kef Q5, central iQ6c. bok iQ3 i na tyl surround Monitor Audio brfx jezeli posiadam ampli ONKYO 605. Tzn konkretnie czy ktos sluchal i wie jaka jest roznica w dzwieku miedzy 605 a 805/875 (bo chyba te dwa graja to samo-roznica tylko REON).
Wiem ze samemu musialbym posluchac ale zanim to zrobie moze poznam jakas opinie :grin:

Ach i troche lamerskie pytanko. Co daje w ampli wysoka wydajnosc pradowa ?? Czy chodzi tylko o to ze zagra przy 25% mocy to co moj przy powiedzmy 50% , czy moze powoduje wieksza czystosc dzwieku i np przestrzennosc ? Jak to jest ?
 

AvataR

Banned
Hmm to dosc ciekawe i dosc zaskakujace :) Jakie roznice w takim razie sa miedzy 805 a 875 :) ?? Co we wnetrznosciach klocka jest lepszego :) ?? Aaa i jak mozesz rzuc aktualna cenke 875 na priva i moze wiesz kiedy beda nowe modele - o ile beda :) ??
 

Gucio50

New member
Bez reklam
AvataR napisał:
Panowie a powiedzcie mi ile trace w zestawie kolumn Kef Q5, central iQ6c. bok iQ3 i na tyl surround Monitor Audio brfx jezeli posiadam ampli ONKYO 605. Tzn konkretnie czy ktos sluchal i wie jaka jest roznica w dzwieku miedzy 605 a 805/875 (bo chyba te dwa graja to samo-roznica tylko REON).
Wiem ze samemu musialbym posluchac ale zanim to zrobie moze poznam jakas opinie :grin:?

Zwykle, ogladając nKe czy inną TV NIE TRACISZ NIC.
Niewiele tracisz na zwykłych płytach DVD czy CD.
Ale jak Ci sie trafi coś naprawdę dobrze nagranego np w TRUE HD lub Nieskompresowanym 7.1 to jak masz odpowiednie "UCHO WIRTUOZA" to usłyszysz różnicę, niewielką zresztą ale jednak.


To tak, jak różnica przy kablach głosnikowych 1,50 za metr i 75 zł za metr.

AvataR napisał:
P Co daje w ampli wysoka wydajnosc pradowa ??
Oznacza to, wg piszącego że zasilacz UMIE SPROSTAĆ żądaniom energetycznym końcówek mocy. Np jak ci ryknie 7 razy 120W to zasilacz "się wyrobi" a nie przydechnie. :p
 

AvataR

Banned
Hmm ale to przydychanie objawia sie niezaleznie od ustawienia glosnosci czy przy niezlym zylowaniu klocka ? Cos mi sie wydaje ze mimo malego pomieszczenia te Kefy i tak potrzebuja cos lepszego aby rozwinac skrzydla w 100%
 

p0is0n

New member
AvataR napisał:
Panowie a powiedzcie mi ile trace w zestawie kolumn Kef Q5, central iQ6c. bok iQ3 i na tyl surround Monitor Audio brfx jezeli posiadam ampli ONKYO 605. Tzn konkretnie czy ktos sluchal i wie jaka jest roznica w dzwieku miedzy 605 a 805/875 (bo chyba te dwa graja to samo-roznica tylko REON).
Wiem ze samemu musialbym posluchac ale zanim to zrobie moze poznam jakas opinie :grin:

Ach i troche lamerskie pytanko. Co daje w ampli wysoka wydajnosc pradowa ?? Czy chodzi tylko o to ze zagra przy 25% mocy to co moj przy powiedzmy 50% , czy moze powoduje wieksza czystosc dzwieku i np przestrzennosc ? Jak to jest ?

605 ma nieznane przetworniki DAC, chyba ze ktos otwieral i moze cos wiecej na ten temat?
705 ma bardzo przyzwoite Crystale 4xxx
805/875 takie same przyzwoite BurrBrowny PCM1796 + VLSC(marketingowy pic na wode Onkyo). Czytaj: tor audio identyczny
905 ma ten sam BB DAC, toroidalny transformator, ktory powinien zmniejszac szumy i w ogole super prund dawac, pewnie jeszcze jakies ulepszenia, np lepsze kondensatory niskoszumowe etc
Liczba HDMI bym sie nie przejmowal - raz ze to jest jednak lipa, jak sie wczytasz, a dwa, ze zawsze mozesz dokupic tani switch HDMI jak Ci sie te porty skoncza.
Roznica w dzwieku powinna byc przede wszystkim miedzy 605/705 a reszta - przetworniki Crystal daja cieplejszy dzwiek (co nie znaczy koniecznie ze lepszy-kwestia gustu) niz BurrBrowny, ze wzgledu na inne podejscie do tematu konwersji D/A. Tak przynajmniej niektorzy je oceniaja.
Zreszta, znaczenia DACow bym nie przecenial, wazniejsza jest konstrukcja wzmacniacza, a o tej producent zwykle za wiele sie nie rozpisuje.

Super wydajnosc pradowa umozliwia Ci np realizacje dynamicznych efektow dzwiekowych, kiedy to potrzebna jest duza chwilowa moc.
 

AvataR

Banned
Poison swietna odpowiedz i wielkie dzieki :) Powiedz mi tylko tak z ciekawosci co Ty masz za ampli :) tez ONKYO, i jakie glosniczki do tego ?? Ach i gdzie pisze jaka jest wydajnosc pradowa poszczegolnych ONKYO ?
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli szukasz dobrze grającego kina, to jak najbardziej, onkyo 605 gra rewelacyjnie, jednak w stereo jest wg mnie słabo. Strasznie płaski dźwięk, może nie zlewający się ale brakuje mu przestrzeni, inna sytuacja jest jak masz koncerty w DD lub DTS, w tym przypadku jest na prawdę dobrze!
 

Gucio50

New member
Bez reklam
AvataR napisał:
No wlasnie ar2 mam dokladnie takie samo wrazenie :) Idealnie to ujales. Tylko jak bedzie gralo w stereo ONKYO 805/875 ??
Pewnie tak samo jak 605, przynajmniej tak słyszałem w sali odsłuchowej MM we Wrocławiu.

Dla stereo nalezy podbić basy i soprany na equalizerze (w menu)
 

p0is0n

New member
AvataR napisał:
Poison swietna odpowiedz i wielkie dzieki :) Powiedz mi tylko tak z ciekawosci co Ty masz za ampli :) tez ONKYO, i jakie glosniczki do tego ?? Ach i gdzie pisze jaka jest wydajnosc pradowa poszczegolnych ONKYO ?

aktualnie? nie mam zadnego:) - zawsze jechalem na stereo. Ale ostatnio tak jak Ty szukam ampli dla siebie i Onkyo bylo (jest) jednym z potencjalnych kandydatow, wiec troche o nim wiem.
Powiem tak: 605 sluchalem z Quadralami Quintas i wlasnie bylo dosc plasko, az bylem zaskoczony ze az tak plasko. Co wiecej, regulacja tonow nie dawala spodziewanie znaczacych zmian. Dlatego obecnie zastanawiam sie nad 705 a nawet 875.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli chcesz jeszcze słuchać muzyki dobrej muzyki a masz już jakiś wzmak, to opcją jest pozostawienie opcji stereo i dokupienie ampli, bo raczej jeżeli chcesz Muzykę + kino to celowałbym raczej w wyższe modele HK lub CA
 

AvataR

Banned
ar2 napisał:
Jeżeli chcesz jeszcze słuchać muzyki dobrej muzyki a masz już jakiś wzmak, to opcją jest pozostawienie opcji stereo i dokupienie ampli, bo raczej jeżeli chcesz Muzykę + kino to celowałbym raczej w wyższe modele HK lub CA
Co racja to racja :) Chyba w tym wszystkim najmadrzejsze bedzie zostawic sobie na razie ONKYO 605 i zobaczyc jakie nowe modele wydadza najwieksi w tym roku :) Bo z tego co przekazywal mi Blackninja to co rok takowe sie pojawiaja.
Moze wreszcie w HK znajdziemy najnowsze dekodery formatow audio i pozadne upscalery ;)
Zastanawia mnie jednak jak sie w kinie i muzyce sprawdza DENON i YAMAHA ?? tez na poziomie ONKYO ze wymieniles tylko HK ;) ??

I tak z ciekawosci ... da sie jedne glosniki podlaczyc i do wzmaka i do ampli ?? Czy to herezja :eek:
 

AvataR

Banned
p0is0n napisał:
aktualnie? nie mam zadnego:) - zawsze jechalem na stereo. Ale ostatnio tak jak Ty szukam ampli dla siebie i Onkyo bylo (jest) jednym z potencjalnych kandydatow, wiec troche o nim wiem.
Powiem tak: 605 sluchalem z Quadralami Quintas i wlasnie bylo dosc plasko, az bylem zaskoczony ze az tak plasko. Co wiecej, regulacja tonow nie dawala spodziewanie znaczacych zmian. Dlatego obecnie zastanawiam sie nad 705 a nawet 875.

Heh dokladnie ale juz w zestawie 5.1 niczego plaskiego nie slychac :D przynajmniej na Kefach :D W kinie i w muzyce wielokanalowej Onkyo sprawdza sie jak na moje uszy swietnie :eek:k:
 

hubertc

New member
ar2 napisał:
bo raczej jeżeli chcesz Muzykę + kino to celowałbym raczej w wyższe modele HK lub CA

A jakby porównać Onkyo 605 do HK AVR247?
Czy HK będzie znacząco słabszy w kinie ? (pomijam brak obsługi nowszych standardów dźwięku), jak ma się upscaler video ten z hk do tego z onkyo? (z tego co wiem ten w hk obsluguje do 720p - to mi nie przeszkadza, czy są jeszcze jakies inne różnice w 'obsłudze' wideo?)

Domyślam się, że w stereo HK wypadnie znacznie lepiej od Onkyo.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
jeszcze nie zdążylem sprawdzić jak Działa upscaler bo nie mam odpowiedniego dvd, jeżeli chodzi o dźwięk w KD, to nie jest dużo słabsze, wydaje mi się o drobinę mniej dynamiczny, ale za to trochę lepszy w stereo.
 
Do góry