Doradźcie i pomóżcie

ManiekMandaryn

New member
Dzień dobry wszystkim!
Jestem pierwszy raz na forum więc wybaczcie mi jeżeli umieściłem post nie w tym dziale, co powinien być.:???:
Jakiś czas temu zakupiłem plazmę 42 cale HD, a jako że jestem wielkim fanem filmów następnym rozsądnym krokiem dla mnie jest zakup zestawu kina domowego 5.1. Parę miesięcy zajęło mi śledzenie różnych for związanych z tą tematyką (głównie tego forum) aby rozeznać się w temacie.
Wiem, że postów i porad dotyczących kina domowego jest wiele, ale każdy ma inne typy i zapatrywania na konfiguracje sprzętu i dlatego zwracam się do kolegów znających się na "rzeczy" o opinię i poradę dotyczącą wybranego przez mnie zestawu (zwłaszcza kolumn) .
Co do osobnych elementów zestawu mniej więcej znam opinie od użytkowników forum jednak nie wiem jak to będzie grało w całości.
Najpierw kilka danych:
- kino domowe w stu procentach do filmów (muzyka tylko od święta, ewentualnie radio „byle grało”),
- środki finansowe 2500 – 3000zł,(lepiej mniej niż więcej ;) )
- pokój 15m2 „prawie” kwadrat, standardowo umeblowany,
- mój typ: Amplituner ONKYO TX-SR 506 + DVD DV-SP406 i do tego jeden
z zestawów kolum:
Quadral Quintas 500, WharfedaleVardus 300, Jamo 506, Yamaha Ns-50 (na razie bez suba chyba żebym się zmieścił w cenie z którymś z zestawów).
Jeszcze jedna, chyba ważna rzecz - mam miejsce na kolumny między meblami a ścianą (lub między plazmą a meblami jeśli któreś z głośników są ekranowane) tylko po ok. 23cm.szer.:( Bardzo proszę o radę czy będzie to w miarę dobra elektronika i które ewentualnie kolumny do tego sprzętu dobrać. Zależy mi na kolumnach podłogowych drewnianych i pomimo, że mam niewiele miejsca, może któreś z wyżej wymienionych będą pasowały i się zmieszczą? (chyba, że mają koledzy inne propozycje dotyczące sprzętu i kolumn, ale tak jak zaznaczyłem zależy mi na kolumnach stojących podłogowych). Będą dla mnie również cenne rady co do modelu suba do zaproponowanego zestawu.
Przepraszam za przydługi post ale chciałem być dokładny i jasno sprecyzować to o co mi chodzi. Dziękuję za zainteresowanie oraz wszystkie propozycje i porady.
 

ManiekMandaryn

New member
Dziękuję za podpowiedź, taka też była moja pierwsza myśl ale lepiej się upewnić. A tak na zakończenie jak z tym amplitunerem zagrały by kolumny klipsch F1 (nie pisałem o nich wcześniej ale zauważyłem, że też są sprzedawane w zestawach i cenowo zbliżone do QQ)?
 

kukuku2

New member
Klipsch F1 to były jedne z 3 które miałem na uwadze. Pierwsze odpadł KEF C5 takie jakieś maławe, drugie słuchałem Concept6 i trzecie F1 . Po tym co słyszałem to bez zastanowienia wziąłem Concept6. Klipsch miał dzwięk stłumiony i mało wyraźny a Dali czysty i taki wyrźny.
 

ManiekMandaryn

New member
Niestety, te concepty są poza moim zasięgiem. A jak się ma jakość dźwięku między QQ a Klipsch. Czy to, że dobrze wypadają w porówaniu z QQ znaczy, że lepiej brzmią? Te ostatnie faktycznie mają lepszy wygląd.
 
Do góry