Doradzcie co kupić !!!

Leszeksas

New member
Witam. jestem nowy na tym forum . Zwracam się z prośbą o poradę , chcę kupić kino domowe w cenie do 4 tyś.jedną z ważnych parametrów jest to żeby tylnie głośniki były bezprzewodowe. Powierzchnia pokoju to ok 27m . Ten zestaw ma współpracować z TV LCD ,PS,powinno posiadać wejście USB, czytać filmy Xvid Divix . To tyle na razie , resztę uzupełnie w trakcie wątku
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wiesz oczywiście że nie jest zdrowe i że będą zakłócenia?
Mowa o tylnych bezprzewodowych.
Jaki kolor ?
 

Leszeksas

New member
Czyżby nie było sprzętu takiego jak ja chcę? ( tylne głośniki bezprzewodowe),
naprawdę nikt się nie spotkał z takim sprzętem ?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Leszeksas napisał:
Czyżby nie było sprzętu takiego jak ja chcę? ( tylne głośniki bezprzewodowe),
naprawdę nikt się nie spotkał z takim sprzętem ?

Takiego sprzętu jest w cholerę (np. tutaj: http://www.dealtime.com/xPO-Sony-DAV-HDX589W), tyle, że:
- bezprzewodowe, to one może i są, ale na papierze - dlaczego? Bo to głośniki aktywne i muszą mieć jakieś źródło zasilania - także do każdej i tak trzeba pociągnąć kabelek - tyle, że od gniazdka 230V,
- w przypadku analogowej transmisji będą ekstra zakłócenia od śmieci w powietrzu, a przy cyfrowym sygnale, trzeba oprócz wi-fi zamontować jeszcze w każdej kolumnie amplituner monofoniczny, co nie wpływa korzystnie na cenę kolumny.

Jak się nadal upierasz przy tym rozwiązaniu, to tu jest mały tutorial, jak się zabrać do tematu: http://www.practical-home-theater-guide.com/wireless-speakers-systems.html
 

Leszeksas

New member
Witam , doszedlem do wniosku ze nie bede brał bezprzewodowcyh głośników , byłem w sklepie media markt zaproponowano mi zestaw ONKYO HTE 518S +DVD406S + MAudio Clas w cenie 2499.

Oplaca sie wziac czy poszukac coś lepszego?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Onkyo ok ale MAudio - odpuść.
Zmień kolumny na Jamo
Ale poproś o Pioneera 519 i właśnie Jamo.
 

Leszeksas

New member
Zamówiłem zestaw kina domowego , myślę ze mi ten zestaw wystarczy :
Amplituner TX-SR 607
DVD DV-SP 406
zestaw kolumn M-Audio TREND 900
i to w cenie jaką podawałem na początku tego fora - do 4000 zł
 

awujotka

New member
Bez reklam
pejotpe napisał:
- w przypadku analogowej transmisji będą ekstra zakłócenia od śmieci w powietrzu, a przy cyfrowym sygnale, trzeba oprócz wi-fi zamontować jeszcze w każdej kolumnie amplituner monofoniczny, co nie wpływa korzystnie na cenę kolumny.
Ja od prawie trzech lat mam kino domowe Philipsa HTS 9800 z bezprzewodowymi tyłami i transmiterem do nich i ANI RAZU nie było ŻADNYCH zakłóceń dźwieku. A graja często, gęsto...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
awujotka napisał:
Ja od prawie trzech lat mam kino domowe Philipsa HTS 9800 z bezprzewodowymi tyłami i transmiterem do nich i ANI RAZU nie było ŻADNYCH zakłóceń dźwieku. A graja często, gęsto...

Pogratulować eteru. U mnie w mieszkaniu jest tyle śmieci elektronicznych w powietrzu, że nawet durne radio FM gra tragicznie (głównie odtwarza piękny różowy szum), także podciągnąłem kilkanaście metrów przewodu 2x2,5mm^2
 
Do góry