Dongle z klawiaturą z Androidem do starego LCD :-)

Amelka

New member
nie wiem czy właściwy dział trafiłam, chcę „ożywić” starszy telewizor i dokupić taki zestaw:

Cabletech smart tv android dongle z klawiaturą

czy ktoś już miał z tym przyjemność obcować? dowiedziałam się, że ta klawiaturka śmiga na popularnych bateriach od Nokii BL-5C : na szczęście jakaś stara nokia 6230i w domu jest, więc nie ma problemu:), ale intryguje mnie ten moduł z androidem..

będę wdzięczna za podpowiedzi i opinie, a może inne urządzenia są warte uwagi i za rozsądne pieniądze ?
 

czajaPL

New member
ma ktoś to może CABLETECH SMART TV ANDROID DONGLE +KLAWIATURA QUER?

zastanawiam się czy jeśli dogram HBOGO będzie bez problemu mi wyświetlał obraz na TV
 

siarak

New member
Sam się poważnie zastanawiam nad zakupem. Na necie jest trochę recenzji i wygląda to całkiem ciekawie, szczególnie za taką cene- 300 z klawiaturą (allegro).

Ma już ktoś z was? chętnie wysłucham opinii.
 

underroof

New member
Sam się poważnie zastanawiam nad zakupem. Na necie jest trochę recenzji i wygląda to całkiem ciekawie, szczególnie za taką cene- 300 z klawiaturą (allegro).

Ma już ktoś z was? chętnie wysłucham opinii.

Ja kupiłem taki zestaw do plazmy Panasonica i dongle działa bez zarzutu, ale z klawiaturą mam na razie duże problemy. Touchpad jest bardzo czuły i np. przewinięcie strony góra-dół to porażka, wystarczy musnąć i strona jest na dole/górze. W dodatku z niewiadomych przyczyn, często po dotknięciu go obraz się powiększa. Najgorsze jednak jest to, że stale cofa komendę i samoczynnie cofa się nawet kilka ruchów wstecz (jakby ESC sam się uruchamiał), co uniemożliwia korzystanie z aplikacji i co gorsze z internetu. Próbuję to wyjaśnić. Możliwe, że będzie inaczej z TV Samsunga, czy LG, nie próbowałem.
Sam pomysł jest bomba, ale na razie klawiatura baaardzo rozczarowuje.
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Tzw. urządzenia Android Tv robione są z różnymi procesorami. Zdecydowanie polecam te z RK3066 i 1GB pamięci RAM. Różnica w cenie niewielka a prędkość działania kilka razy większa niż starszych modeli.

Dość interesującym dodatkiem jest tzw. Fly Mouse. Czyli coś co wygląda jak pilot do TV ew. jak pilot do TV z klawiaturą QWERTY. Urządzenie ma budowany żyroskop lub akcelerometr. Dzięki temu ruchy ręką przekładają się na ruchy wskaźnika myszy na ekranie TV.

Dongle MK808, UG802, MK802III , MX1 działają bardzo podobnie. Główne różnice dotyczą ilości portów USB i wbudowanego Bluetooth.
Urządzenia potrafią wyświetlać filmy pobierane on-line z popularnych serwisów. Należy jednak pamiętać, że mimo wszytko mają one ograniczone możliwości i nie każdy film jaki znajdziemy w sieci będzie mógł być odtworzony.
Wbudowana przeglądarka działa prawie tak samo szybko (w przypadku procesora dwurdzeniowego) i dobrze jak w PC.

Przez USB obsługiwanych jest wiele typowych urządzeń np. klawiatury, myszki, kamery, LAN itp.
 
Do góry