Domowa bibilioteka filmów na twardych dyskach

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
witam,

mój kolega wpadł na pomysł utworzenia na dyskach twardych domowego serwera bibkioteki (zbioru) wsztskich filmów dvd i bd jakie dotychczas zakupił (a jest ich sporo).

jest tylko jeden nie wie jak to zrobić, a co gorsze ja też nie wiem jak to zrobić a mocno mnie naciska na realizację tego projektu.

może krótko wyjaśnię jak on sobie to wyobraża:

jest w swoim pokoju (czyli na strychu - tam mu żona pozwoliła zrobić sobie kino domowe),
poprzez dreamboxa dodstaje się na serwer gdzie w katalogach leżą sobie zgrane filmy,
wybiera film,
i odtwarza na tv

proste w założeniach, prawda ?

co mamy do dyspozycji:
1. w całym domu jest poprowadzona sieć komputerowa kablowa
2. tv sharp 52LX2E
3. satelita dreambox dm800 bez dysku
4. bd panasonic dmp-bd60
5. serwer z windows (niepomnę jakim)
6. notebook

jeśli coś jeszcze będzie potrzebne to pewnie da się załatwić.

wdzięczny będę za wszelkie sugestie i propozycje rozwiązania tego zadania.
 

BoDeX

New member
Jedno pomieszczenie, jeden TV , jest player i satelita - NIE MA POTRZEBY BUDOWANIA SIECI - niech odtwarza z płyt i będzie spokój !:D
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
nie jest to takie proste. ma idee-fix i chciałby ją zrealizować, a ja powiem szczerze z poznawczego i edukacyjnego punktu widzenia też bym mu pomógł ją zrealizować. narazie zbieram wszystkie instrukcje do jego sprzętów i zabieram sie do lektury wybranych zagadnień.

a z tym jednym pomieszczeniem to tak nie do końca .... ma trzy lokalizacje w których może oglądać tv - dochodzi jeszcze salon i sypialnia (bez dźwięku dookólnego). w dodatkowych lokalizacja mamy do dyspozycji tv, dm800 i oczywiście gniazdko sieci. z tym stryszkiem ma o tyle wygodnie, że tam może hałasować do woli o dowolnej porze :)

nie wspominałem wcześniej o dodatkowych lokalizacjach, bo to nie wnosi nic nowego do idei biblioteki a zaciemniałoby obraz. zresztą w tych dwu pomieszczeniach to byłoby tylko powielenie rozwiązania.

myślę, że kluczem do rozwiązania problemu będzie dreambox. ja niestety wiem co nieco o tylko humaxie 5400 ale to nie ta klasa urządzenia.

jeśli uważacie koledzy, że jest to niewykonalne - to też proszę o opinie.

sieć już jest i rzeczywiście nie ma poitrzeby budowania jej od podstaw;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry