Dolby TruHD, DTS HD po analogu

alghar

New member
Mam pytanie czy jeśli będziemy mieli amplituner z wejsciem 6.1 lub 7.1 analogowe i podłączymy blu-ray z wyjsciem analogowym 5.1 lub 6.1 i wbudowanymi w sobie dekoderami Dolby TruHD, DTS HD to uzyskamy taki dzwięk w amplitunerze ? ewentualnie jakie modela ampli i blu-ray takie coś posiadają , wiem że najszybciej po HDMI ale nie mam takiego amplitunera
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak można tak podłączyć i uzyskać dźwięk HD. Odtwarzacz z wyjściem 7.1 to np. Panasonic DMP-BD80.

 

alghar

New member
Dzięki , a z amplitunerów co polecacie ? Ale Panasonic DMP-BD80 to około 1200 zł wiec prawie nowy amplituner z HDMI :(
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
niestety player z "w miare" wyjsciem analogowym wielokanalowym kosztuje.
mozesz zainteresowac sie philipsem 7500 - jest chyba troche tanszy i ponoc wlasnie "w miare"...
 

aiji

New member
Najpierw trzeba sie skonsultować z kieszenią ;-),na ile nas stac-potem można czegoś szukać,a i kolegom z forum ułatwia to doradzanie.
 

Imacman66

New member
Podobno zdania są podzielone, jedni nie zalecają przesyłania Dolby TruHD, DTS HD po analogu, chyba, że posiadasz dobry napęd np Pioneer BDP-51FD lub PIONEER BDP LX71, ale to kosztuje.

Miałem podobny problem, stare Onkyo bez dekoderów, za to z wejściem 5.1 ch, ale wybrałem drogę - zmiana amplitunera na nowy, z tymi wszelakimi bajerami. Nie zawsze samo wejście 5.1 da Ci zadowalający efekt.

Przemyśl takie rozwiązanie, później już możesz kupić tanie Blu-ray i przesyłać sygnał po HDMI.

Ale jak na wstępie napisałem, zdania są podzielone na ten temat.

Pozdrawiam serdecznie.
 

arekk17

New member
Takie połaczenie jak najbardziej ma sens pod warunkiem,że dekodery w odtwarzaczu są przyzwoitej jakości.Korzystam z takiego połaczenia ; H/K635 + BDP-51FD i jest ok.Po wgraniu softa do Pioneera masz możliwość dodatkowych ustawień w setupie.co jeszcze bardziej podnosi walory takiego
rozwiązania. Powiem wiecej; majac dobry amplituner starej generacji, lepiej go zostawić i podłaczyć po analogach, niż zasadzać się na jakiś niski model tylko dla dekoderów i HDMI.Przejżyj internet, a przekonasz się, że zwolenników takiego rozwiązania jest b.wielu.I z całą pewnością nie jest to rozwiązanie zastępcze.
 

Imacman66

New member
A co w przypadku amplitunerów tylko z surround'em, mających tylko analogowe wejścia. Dużo filmów na platformach cyfrowych ma dźwięk DD, a same dekodery mają wyjścia HDMI i pozostałe cyfrowe.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
co rozumiesz przez "tylko surround" ?! jesli amplituner ma mniej niz 10 lat to napewno zdekoduje DD.
 

pkomp

New member
nie ma opcji na hd w analogu...dostaniesz w tym momenie przekonwertowany sygnał kilkukrotnie...cyfra hd->analog>cyfra w apli->analog na głośnik.....a powinno byc cyfra hd->analog głosnik bez zbednych strat
 

leotdi

New member
A co w przypadku amplitunerów tylko z surround'em, mających tylko analogowe wejścia. Dużo filmów na platformach cyfrowych ma dźwięk DD, a same dekodery mają wyjścia HDMI i pozostałe cyfrowe.



a wtedy trzeba szukać odpowiedniego tunera platformy HD,

ja korzystam w CP z Samsunga DSB-H370G mającego wyj. optyczne (pod analogową Yamahę RX-V650).
 
Do góry