Dolby Atmos, wysokość montażu

Kmieciunio

New member
Kupiłem zestaw kina domowego 5.1.2 Teufel system 4, z głośnikami dolby atmos. Mam pytanie dotyczące wysokości montażu. Wysokość sufitu mojego pokoju wynosi 280cm, czy powinienem opuścić niżej te głośniki czy nie stresować się tym? Nie znalazłem nigdzie informacji odnośnie prawidłowej wysokości.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
wal prosto na sufit, kalibracja je dostosuje, tylko na ich rozstawienie zwróć uwagę bo ma to duże znaczenie.
 

Kmieciunio

New member
Dzięki za odpowiedź, napiszcie mi jeszcze czy doborze chce rozmiescic te glosniki; tzn. na wysokości kolan i w jednej lini z przednimi głośnikami?
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
układ 5.1.2
 

Attachments

  • 5.1.2.jpg
    5.1.2.jpg
    19,3 KB · Wyś: 875

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Powyzszy uklad jest pogladowy.

jak bedziesz mial waskie pomieszczenie i ktorekolwiek glosniki beda przy samej scianie to bedzie niewypal. Wiec rozmieszczenie glosnikow trzeba wziasc troche na logike ::
 

Kmieciunio

New member
To układ mojego pomieszczenia i planowany rozkład głośników. Dobrze kombinuje?
 

Attachments

  • 15274380365791171446140.jpg
    15274380365791171446140.jpg
    599,1 KB · Wyś: 77

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jakieto są dokładnie te dipole? Jak wpisuję Teufel 5.1.4 system 4 to wyskakuje cs innego. Przy tym układzie dipole nie mają sensu. Ja sam zaznaczyłeś "połowa" dźwięku wędruje na ścianę. Dipole mają sens przy 7.1 jako boczne surround. W Twoim najlepsze byłby tradycyjne. No ale już kupiłeś.
Atmos prawidłowo.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
zawsze moze dipole na tylniej scianie powiesic. to tylko jeden bedzie walil w sciane.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dipole to specyficzne głośniki. Maja sens wtedy gdy w pobliżu nie ma ścian. W dużych pomieszczeniach. Jak zauważyłeś zmiana miejsca na tylną ścianę nic nie zmieni. Pomieszczenie jest niewielkie, 15-16 metrów, dodatkowo podzielone na poł strefą odsłuchu.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Probowalem u wujasa zrobic kino, tez kanapa dosunieta do sciany, jeszcze gozej bo po lewej i prawej stronie kanapy byla sciana. Glosniki co prawda jamo, ale tak slabo tyly graly (brak sceny) ze az wstyd bylo wujasowi sprzedawac moje jamo. Zrezygnowalismy z kina.
 

Kmieciunio

New member
To jest konkretnie ten zestaw: https://www.teufel.de/heimkino/system-4-thx-avr-fuer-dolby-atmos-5.1.2-set-p18006.html?var=18009&partner_id=adwords_de.208807803.heimkino.105843001.m&delivery_country=48&subid=105843001&pup_e=1&pup_ptid=414573155005&pup_kw=&pup_c=pla&pup_cid=9577&pup_id=105843001&gclid=CjwKCAjwrqnYBRB-EiwAthnBFjsEnSZ_eR2CPitEg-f6bcl-FlgA00Ye3B4y5xue2PlV2y2V9aG-JRoC38wQAvD_BwE&et-mc1=1
Chodzi Ci o boczna ścianę czy tylną pisząc że połowa dźwięku wędruje na ścianę?
Producent mówi że minimalna odległość od tylnej ściany to 10cm aby prawidłowo odbijać dźwięk u mnie było by to około 20-30cm
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Podaj nazwe tego zestawu.
Bo z twojego linka przekierowuje aby wybrac jezyk i potem wrzuca na glowna strone.

zreszta i tak nie ma sie czym przejmowac, na tak malej powierzchni (odsluchowej) pokoju 3.5mx3.5m to maly zestaw plastikowy bedzie w sam raz.
 
Ostatnia edycja:

Kmieciunio

New member
Nie wiem u mnie wyskakuje normalnie, wpisz w Google "teufel system 4 thx" pomieszczenie może nie jest duże ale jest dość wysokie 2,8m i te drzwi na ścianie z tv to otwarte wejście do kuchni o podobnej wielkości.
 

Kmieciunio

New member
Moje dipole posiadają głośniki z dwóch stron (przód + tył) od strony bocznej czyli tej gdzie się je "wiesza" nie ma głośnika. Dźwięk się rozchodzi tak jak narysowane na układzie pomieszczenia.
 
Do góry