Dolby Atmos jaki zestaw za 50-60k

Power4

New member
Witam czytających.

Chciałbym zasięgnąć eksperckiej wiedzy w temacie Dolby Atmos.
Czytam o tym trochę od kilku miesięcy i nie jestem w stanie się zdecydować.
Jakoś z zestawem stereo poszło łatwiej...

Budżet 50-60k pln
Pomieszczenie: 70m dedykowane tylko do kina.
Budżet na audio - na razie odpuszczam temat projektora i ekranu.
System: Myślałem o 9.1.4 ale wcale przy tym nie obstaje (w sumie to nie wiem jakie są argumenty za "za i przeciw"

Amplituner: Myślałem o Yamaha RX-A8A lub Denon AVC-A110 (tylko dużo droższy od Yamahy)
I teraz co do tego podłączyć? Lubię B&W wymyśliłem sobie żeby na przykład cały zestaw oprócz sufitowych opędzić na podłogowych kolumnach jak CM7 a może na monitorach ja S3 i do tego dobre fronty? Na suficie mam belki i przestrzeń nad nimi bo już są skosy od dachu więc mogę tam podwiesić wszystko oczywiście oprócz wpuszczanych głośników. Jakie inne? Klipsch, Focal, MA?
Chętnie poznałbym opinie innych bo może już za bardzo się zafiksowałem na swoje pomysły.
Z góry dziękuje za czas i uwagę.
 
Ostatnia edycja:

Power4

New member
Pomieszczenie jest przygotowane do poprowadzenia kabli a następnie do położenia paneli akustycznych. Projektu jako takiego nie ma jest jedynie koncepcja dlatego, że jeszcze nie wiem na który z systemów się zdecydować 9.1.4 a może 9.1.6.
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli kosztowo dasz radę zbuduj system na oddzielnym procesorze np :
EMOTIVA XMC-2 PROCESOR + pozostałe klocki , powinno to zagrać dużo lepiej.
 

Power4

New member
Jeśli kosztowo dasz radę zbuduj system na oddzielnym procesorze np :
EMOTIVA XMC-2 PROCESOR + pozostałe klocki , powinno to zagrać dużo lepiej.
Dziękuje za podpowiedź. Nawet nie brałem takiego rozwiązania pod uwagę a wygląda na to, ze to dużo lepsza opcja. Wybierając procesor trzeba zwracać na coś szczególną uwagę w wyborze pozostałego sprzętu?
 

barburian

New member
Bez reklam
Procesor

Dziękuje za podpowiedź. Nawet nie brałem takiego rozwiązania pod uwagę a wygląda na to, ze to dużo lepsza opcja. Wybierając procesor trzeba zwracać na coś szczególną uwagę w wyborze pozostałego sprzętu?


Zadzwoń do dystrybutora , doradzi profesjonalnie, gdybym miał tyle wydać na sprzęt szedł bym w takie rozwiązanie z oddzielnym procesorem
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Denon 6700 i końcówki mocy ?
Mam 5.2.6 i 11.2 bez końcówek i jest super :) Ale pomieszczenie dużo mniejsze

Jakie końcówki polecacie do 11 , 13 kanałów ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz kontakt, kolega przygotuje Ci projekt i zrobi konkretna oferte pod oczekiwania. Wg mnie to musi być dokładnie wymierzone, sprawdzone akustycznie i przygotowane.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Przy okazji, takie małe info. Warto wiedzieć, że urządzenia Denona z literą „A” w oznaczeniu są urządzeniami jubileuszowymi, lecz nie są to zupełnie nowe konstrukcje, a powstałe w oparciu o już istniejące, topowe urządzenia w danej klasie. Charakteryzują się ręcznym (jak podają) doborem elementów i podzespołów, ręcznym montażem, lakierem fortepianowym oraz certyfikatem, podpisanym przez osobę składającą dany egzemplarz. I tak np. przed 10ciu laty, z okazji 100tu-lecia Denona, powstał AVR-100 na bazie AVR-4311. Wiem co piszę, bo w tym samym czasie miałem oba urządzenia.
Dzisiejszy AVC-A110 nie jest niczym innym jak AVC-X8500HA. Tak więc Kolego @Power4, jeśli zdecydowałbyś się na Denona A110 to przemyśl, czy rzeczywiście to wszystko jest warte aż takiej przebitki cenowej? Lepiej zaoszczędzić i dołożyć do lepszych głośników. Ewentualnie dokupić końcówki mocy. :)
 
Za takie siano opcji masz mnóstwo. Podzwoń po firmach, obadaj co Ci zaproponują. Wybierz najlepszą z opcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wbrew pozorom, kwota nie jest duża.
2x sub = 20k
Tutaj bym nie oszczędzał, szczególnie, że salka dedykowana i sporych gabarytów, a to KD i się odwdzięczy.
W zależności od skrzynek (dajmy tu Klipscha dla przykładu) - 4x Podłogówki + SBL/SBR + 4x sufitowe i lekko masz już 20k.
Do tego dzielonka, procek + końcówki, kable i po kasie.
Ew. Ampli na początek, a potem w razie niedoboru wesprzeć to końcówkami.

Przy takim metrażu można pomyśleć o samych podłogówkach , w tym surroundy tylne, a przy odrobinie fantazji także podłogówką za ekranem transparentnym. Spójność zdeklasuje wszystko, a jak dodamy do tego porządne suby, masz rewelacyjne kino i maksymalnie wykorzystane fundusze.

Nie daj sobie wmówić u "fachowców" jakiś gotowych setów, w tym "monitorków".
To jest 70m2 i tutaj można to zrobić zupełnie inaczej.
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Dziękuje za podpowiedź. Nawet nie brałem takiego rozwiązania pod uwagę a wygląda na to, ze to dużo lepsza opcja. Wybierając procesor trzeba zwracać na coś szczególną uwagę w wyborze pozostałego sprzętu?

Jeżeli sercem systemu miałby być procesor to rozważyłbym Anthem AVM 70.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Witam czytających.

Chciałbym zasięgnąć eksperckiej wiedzy w temacie Dolby Atmos.
Czytam o tym trochę od kilku miesięcy i nie jestem w stanie się zdecydować.
Jakoś z zestawem stereo poszło łatwiej...

Budżet 50-60k pln
Pomieszczenie: 70m dedykowane tylko do kina.
Budżet na audio - na razie odpuszczam temat projektora i ekranu.
System: Myślałem o 9.1.4 ale wcale przy tym nie obstaje (w sumie to nie wiem jakie są argumenty za "za i przeciw"

Amplituner: Myślałem o Yamaha RX-A8A lub Denon AVC-A110 (tylko dużo droższy od Yamahy)
I teraz co do tego podłączyć? Lubię B&W wymyśliłem sobie żeby na przykład cały zestaw oprócz sufitowych opędzić na podłogowych kolumnach jak CM7 a może na monitorach ja S3 i do tego dobre fronty? Na suficie mam belki i przestrzeń nad nimi bo już są skosy od dachu więc mogę tam podwiesić wszystko oczywiście oprócz wpuszczanych głośników. Jakie inne? Klipsch, Focal, MA?
Chętnie poznałbym opinie innych bo może już za bardzo się zafiksowałem na swoje pomysły.
Z góry dziękuje za czas i uwagę.
I co z tematem? Jakieś zmiany? Coś wybrałeś?
 
Do góry