Dolby atmos, jak najlepiej ?

eman9

New member
Witam serdecznie
Proszę o poradę. Mam głośniki Dali Zensor 7 plus subwoofer plus dwa głośniki Alteco C-1 i do tego stary już amplituner Onkyo TX-NR636 chciałbym zmienić lub odnowić moje kino domowe. Mam słabe pomieszczenie bo około 12m kwadratowych ale to może się w niedalekiej przyszłości zmienić na większe. Chciałbym korzystać z Dolby Atmos oraz chciałbym grać na komputerze, mam grafikę RTX3090 i zależy mi głównie na filmach oraz grach w jak najlepszej jakości obrazu oraz dźwięku i tu moje pytanie jaki kupić amplituner aby mieć jak najlepsze efekty dźwiękowe, jak najlepszy DSP , budżet to do 20k możliwe że też czas na zmianę głośników wówczas budżet będzie wyższy, muzyka jest na drugim planie, czyli 90% kino i gry i 10% muzyka, co o tym myślicie ?
 
20k to spokojnie złożysz coś - opcji wiele- ciężko powiedzieć co ci będzie pasować - atmos to różne konfiguracje- 5.1.2, 5.1.4, 7.1.2, 7.1.4. etc...
tu masz link : https://www.dolby.com/about/support....1.2-dolby-atmos-enabled-speaker-setup-guide/

Obadaj pierw co ci pasuje w pomieszczeniu. Ogólnie wszystko teraz wspiera ten standard. Wiec obadaj co chcesz mieć ekstra z funkcjonalności w ampli. Problemem jaki ja widzę jest odległość od głośników gdy siedzisz przy kompie. Jeśli masz biurko i siedzisz przy ekranie 40cm od ściany to nie będzie efektów tak bardzo odczuwalnych jak byś grał na kinie na 60 calowym TV oddalonym o parę metrów od narożnika.

Jeśli chcesz duże fronty, central, sub, tylnie głośniki oraz w suficie to musisz rozplanować tak miejsce gdzie oglądasz filmy aby sprzęt miał jak odetchnąć i stworzyć scenę.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO kina domowego dostaniesz extra modele w tej klasie .
Ok. ale masz preferencje co do wielkości kolumn ?
Mają być duże stojące czy podstawkowe ?
Jaki kolor kolumn preferujesz?
Czy możesz wkleić zdjęcia albo przesłać na sklep@audiovideo.com.pl
To znacznie ułatwi dobór.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Nie zarobisz na nim :(
Koleś mieszka w Holandii , chyba nie zna jeszcze języka niderlandzkiego , aby tam poszukać informacji , pomocy na forum NL :)
 

eman9

New member
Gównie to chciałbym zmieć amplituner by obsługiwał HDMI 2.1 i przesyłał obraz w rozdzielczości 4k 120Hz bym mógł wykorzystać w pełni komputer z grafiką RTX3090. Chciałbym zaczerpnąć Waszej wiedzy czy dla takiego pomieszczenia warto zmieniać kolumny na większe? Jeśli powinienem pozostać przy obecnych jaki najlepszy by był model amplitunera, dodam że interesują najnowsze modele, które powinny się niedługo pokazać w sklepach. Ten zestaw kupowałem za poradami właśnie szanownych użytkowników tego forum, za co dziękuję przy tej okazji. Załączam fotkę pokoju gdzie jest obecny zestaw KD, miejsca jest ile jest tyle musi na razie wystarczyć.
fdc040b5a461f.jpg.html

Nie zarobisz na nim :(
Koleś mieszka w Holandii , chyba nie zna jeszcze języka niderlandzkiego , aby tam poszukać informacji , pomocy na forum NL :)
To prawda pracuje w Holandii ale przyjeżdżam do PL i zakupy tu też robię :)
 

Attachments

  • kino domowe.jpg
    kino domowe.jpg
    27,7 KB · Wyś: 72
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO Twoich potrzeb w tej klasie :

Anthem to wzmacniacz (czyli bez klasycznego radia):
https://audiovideo.com.pl/wzmacniacze-av/7256-wzmacniacz-av-anthem-mrx-1140.html
Arcam ma zarówno FM jak i DAB:
https://audiovideo.com.pl/amplitunery-av/6884-amplituner-av-arcam-avr20.html
Rzecz w tym, że powyższe amplitunery dostaną opcję upgrade'u płyty hdmi do 2.1 dopiero za jakiś czas. Obydwie firmy nie chcą wprowadzać płyt, na układach, które miały, bądź ciągle mają problemy z pełnym przesyłem i trzeba stosować jakieś dongle itp. Na razie nie ma dokładnych informacji odnośnie ceny upgrade'u, ale z wstępnych informacji obejmie wszystkie gniazda, a nie tylko jedno czy 2 wejścia i jedno wyjście.

Jeśli już teraz ma mieć przesył 40Gbps i jedno wejście wystarczy, to proponuję wzmacniacz Marantz SR8015 lub Denon AVC-X8500HA.
 

eman9

New member
@kiki dziękuję Ci za odpowiedź, co do wzmacniacza Arcam wszystko w nim jest dobrze ale obsługa HDMI 2.1 już jest dla mnie minimum co powinien mieć taki sprzęt (tam widziałem 2.0b). 120Hz przy 4k, 8k tez chciałbym potestować z amplitunerem. Co do Denon AVR-X8500HA to już mu się przyglądam od jakiegoś czasu bo jest już dostępny ma wszystko na dziś i na przyszłość jak rozbuduję moje KD lecz chciałem dać jeszcze szanse dla Onkyo TX-RZ50 (czekam i czekam i doczekać się już nie mogę) lub Yamaha RX-A6A ale tu ta aktualizacja jest bardzo zagadkowa. Wracając do modelu Denon X8500HA czy są już jakieś praktyczne doświadczenia z tym sprzętem? Tak jak pisałem nam głośniki Dali mają one rezystancję 6 omów czy będą one dobrze współpracować z Denonem ? Czy posiada w menu ogranicznik mocy bym nie spalił przypadkiem moich obecnych kolumn? Oglądam filmy często z Netflixa lub z innych platform nie będzie to zawsze dźwięk najwyższej możliwej jakości ale tu będę poświęcał dużo czasu i chciałbym również aby dźwięk był efektowny, dynamiczny, czysty z wyraźną sceną dźwiękową na ile to możliwe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW - dostaniesz bezpośredni kontakt, kolega odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości.
 
Do góry