Dolby Atmos, co to??

Kamil_89

Member
Panowie, czy do takiego głośnika trzeba jeszcze robić obudowę z mdf-u czy wystarczy ta fabryczna?

foto_add-4712.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obudowa zamknięta, nie ma sensu tutaj nic zabudowywać.

Witam,
Jest to mój pierwszy post, dlatego chciałem pozdrowić wszystkich forumowiczów ;)
A także prosić o poradę.
Jesteśmy w trakcie projektowania studia odsłuchowego

Zastosuj konfiguracje zgodną z zaleceniami Dolby, nikt tu nic lepszego nie wymyśli.
Każde inne rozwiązanie, to kompromis. W salce odsłuchowej nie powinno ich być.

image
 

akustyka

New member
@armanig Dzięki za odpowiedź.
A jakie amplitunery polecacie?
Mam do wyboru Yamaha, Denon, Pioneer, Onkyo, Marantz.
Biorę ewentualnie pod uwagę opcję 5.1.4
 

GleNinja

New member
pytanko
gdzie można dostać płytkę testową do atmosa?
pisaliście o jakimś deszczu i kilku innych scenkach
gdzie nabyć taką płytkę?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
@armanig Dzięki za odpowiedź.
A jakie amplitunery polecacie?
Mam do wyboru Yamaha, Denon, Pioneer, Onkyo, Marantz.
Biorę ewentualnie pod uwagę opcję 5.1.4

Jeśli myślicie aby to zrobić dla efektu wow warto iść w system oparty na końcówkach mocy i dobrym procesorze. Poczynając od onkyo, Marantz na arcam, anathem, emotivy itd kończąc. .

pytanko
gdzie można dostać płytkę testową do atmosa?
pisaliście o jakimś deszczu i kilku innych scenkach
gdzie nabyć taką płytkę?

W Polsce brak tylko ebay, to jest płyta nie dokupeinia u nas w sklepie. Koszt od 100 do nawet 400 zł. . :) Trzeba szukać okazji.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Najpierw spytaj sie ile osob na tym forum ma system oparty na procesorze i koncowkach, albo ile osob ma arcama lub anthema. Wtedy zrozumiesz ze te rady "wedlog mnie" o kant dupy...


Ja bym poszedl w innym kierunku. Po co stawiac salke do testowania roznych glosnikow na bazie anthema, arcama lub na bazie koncowek i procesora jak nikt tego nie kupuje. Ile sprzedasz audic i bmw jak bedziesz mial auto testowe Ferrari za kilka baniek?
Nie lepiej miec na stanie kilka bmw i audic zamiast jednej ferrari?



Dlatego wedlog mnie musisz miec warunki na sprzet "chodliwy"
Onkyo 656, onkyo 820, onkyo rz1100 + wzmacniacz i koncowka dla atmosa 7.1.4.
Podobnie zestawy denona lub marantza, yamahe, pioneera, arcama wystarczy jeden jakis prosty model

Dodatkowo wzmacniacze od 1000zl - 5000zl (roksany, ze dwie lampy, nady, naimy, itp,)
Ze dwie - trzy koncowki mocy marantz 7055 i onkyo, jak cie bedzie stac to tez cos z wyzszej polki.

I cala masa glosnikow roznych producentow.

To klasa srednia sprzety najlepiej sie sprzedajaca i to bedziesz sprzedawal. Zeby wyposazyc salon chociaz w taki sprzet bedziesz musial przeznaczyc z dobre 500 000 - 1000000zl.

W skrzynki po kilkanascie - kilkadziesiat tysi za sztuke sie nie pchaj. Bez sens.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Kolego Lolo w handlu liczy się efekt wow, nawet jeśli pózniej klient kupi najtanszego denona.

Salka odsłuchowa będzie zarazem salką pokazową, więc warto ją uzbroić w jak najlepszy sprzęt, który będzie służył jako referencyjny i punkt odniesienia w stosunku do testowanego pozostałego sprzętu. Tym sposobem laik będzie mógł poznać pełne możliwości kina domowego i posłuchać sprzętu, którego inaczej nie miałby możliwości w życiu usłyszeć, a kupi to na co pozwoli mu portfel. (Ferrari nie koniecznie każdy musi/może posiadać ale fajnie jest się nim przejechać jeśli jest taka możliwość, czyż nie?)

Można handlować samą budżetówką, ale to będzie tak jak w popularnych sieciówkach, gdzie stoi kila budżetowych yamah i pionków z badziewnymi pudłami i taki laik pomyśli że to szczyt możliwości w kinie domowym. Moim zdaniem nie tędy droga kolego Lolo.
 
Ostatnia edycja:

GleNinja

New member
pozwolę sobie z tym nie zgodzić :)
efekt ma być "wow" - ale w granicach rozsądku.

ja rozumie, że można komuś wmówić, że plastik zagra podobnie jak drewno - np puszczając mu system Bose, ale ten nieszczęśnik kupi potem LG, Samsunga lub tym podobne i będzie rozpacz - bo przecież w sklepie grało zupełnie inaczej :)
 

kaktusr

New member
Panowie czy do budżetowego Atmosa czyli 5.1.2 kable do głośników sufitowych 2x1.5 wystarczą ? Pozostałe mam 2x2.5 wiem że wszystkie powinny być takie same ale przy atmosie który jak to się mówi popierduje warto kłaść 2x2.5 ?
 

rafaell68

Member
Koledzy może ktoś zna jakieś modele głośników sufitowych o bardzo niskim profilu? Uprzedzając pytania : nie wchodzi w grę opcja z wystającym głośnikiem poniżej sufitu. Po prostu mam dostępne 67 mm licząc od lica sufitu do końca wnęki. Znalazłem kilka modeli ale sporo wykraczają poza mój budżet na głośniki atmosowe (5.1.2)

Znalazłem :

1) Monitor Audio CSS230 (1400 zł/szt.)
2) KEF Ci160TR (1150 zł/szt.)
3) KLIPSCH SLM-3400-C (299 Euro/szt.)

Na razie jedynym rozwiązaniem jest :
TAGA HARMONY TCW-600R v.2 (wysokość montażowa określana na 70 mm). Musiałbym dać pierścień dystansowy ok. 5 mm co średnio mi się podoba. Najlepiej jakby maskownica licowała się z sufitem.

Może ktoś wynalazł jakieś głośniki low-profile w budżecie powiedzmy 500-600 zł za sztukę.
 

onyx84

New member
Witam wssystkich atmosowców!
Potrzebuje porady. Co bym mog kupic w budżetowej cenie w sufit.
W salonie juz stoi onkyo 656 + quadral quintas 6650 5.0 + magnat sub 302a
W salonie mam bardzo wysoki sufit mysle o aluminiowym stelażu albo czyms podobnym zeby glosnik byl okolo 2.5 metra od ziemi. Proszę o jakieś modele głośników w przystępnej cenie żebym mógł namówić zone na nastepny wydatek po wydaniu 5000zl na reste sprzetu ktory juz stoi w domu.
 
Do góry