Dolby Atmos, co to??

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak ma być co cieszy bo nawet jak ktoś nie ma amplitunera z DA to i tak te filmy są mega nagrane (przynajmniej tak do tej pory jest) pod względem dźwięku nawet jeśli amplituner jest bez tego kodeka więc oby to było prawdą...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Heniu
Poza tymi ktore maja miec DTS-X, np Piramida - The Last Witch Hunter ;)
Skoro tak mówisz ;)
Czekamy na rozwój sytuacji, póki co zapowiedziane odtwarzacze nie zrobiły na mnie wrażenia, więc pora zainteresować się Atmosem w FHD....a na UHD przyjdzie czas.
btw. w jaką konfigurację masz u siebie?
Bo mi chodzi po głowie 5.1(lub 2) .4
 

Trenton

New member
Jeśli dobrze rozumiem przeglądając temat, jeśli podwieszę pod sufitem Dali Zensors 1 (cały zestaw mam Zensorów) to powinno dobrze dawać radę i nie muszą to być specjalne kolumny pod ATMOS?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Moj atmos czeka na nowego ampa. Juz sie przemoglem na 7010 ale u nas wogole nie ma i musze zaimprortowac. Dzisiaj widziaelm jakies zajawki od zabojadow o nowych Onkyo, ale niczego konkretnego sie nie dowiedzialem, bo w USA cisza. Setup mam 7.2.4 ale przez rok testowalem 5.2.2, bo na tyle pozwalalo Onkyo 636, ktore zgolilem jakos w listopadzie, liczac lna grudniowe wyprzedaze, ale sie przeliczylem. Czekam bez niecierpliwosci, bo poki nie ma sprzetow z DTS-X, nie ma dla mnie pospiechu, poza tym licze na zmiane pomieszczenia, wzglednie wyizolowanie obecnego. Wreszcie sasiedzi zza sciany sie wprowadzili (tuz przed swietami), wiec powoli testuje ich reakcje. Odlaczylem jednego suba , drugiego sciszylem na pol gwizdka. ;)
Wydaje mi sie ze od 5.1.4. wiecej sensu ma uklad 7.1.2 , ktory z reszta w moim aktualnym pomieszczeniu pasowalby mi bardziej niz 7.2.4 ale to okaze sie po testach DTS-x.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy układzie 7.1.2, zasadniczo nie tracimy sufitu zbyt "wiele" (pojęcie względne), ale nazwijmy to umownie kompromisem.
Zyskujemy natomiast tylną ścianę, dla mnie to dosyć istotny "upgrejd" wrażeń.
Testowałem wielokrotnie różne kombinacje i optuje za taką kolejnością.
Jeżeli nie ma fizycznych możliwości, to poszedłbym już za ciosem i zastosował 5.1.4.
Od przybytku głowa nie boli.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No wiec wlasnie. Ja nie wyobrazam sobie braku tylnich surroundow. Lipnie tylko jak brakuje miejsca zeby zmiescic i sensownie zamontowac obie pary BTS i BS, albo zmiescic tyle glosnikow wogole . Np ja nie mam jak optymalnie zamontowac BS-ow i musze sie posilkowac instalacja ich na suficie http://www.son-video.com/images/dyn.../KEFCI2003QT/KEF-Ci200-3-QT-piece-_P_1200.jpg
i srednio pasuje mi wcisniecie w przestrzen pomiedzy FTS wraz bocznymi surroundami, a tymi odchylanymi BSami, jeszcze jednej pary BTS na sufit. Raz ze robi sie tam troche ciasno, a potrzebuje w tym miescu jeszcze oswietlenia, to i dzwiekowo robi sie po prostu gesto, bo poltora metra za potencjalna lokalizacja BTSow
Troche obawiam sie efektow krzyzujacych sie beamow, wiec poki co czekam niespiesznie na DTS-X i wtedy doloze i sie przekonam, oczywiscie jak wybiore odpowiedni amp 7.2.4 z HDMI 2.2.a i dzialajacym dekoderem DTS-X.
Onkyo pospiesz sie ;)
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
A ja przestawiłem swoje sufitowce o ok 10-15 szerzej. Teraz są w linii z przodami.
Wreszcie uzyskałem prawidłowe pozycjonowanie efektów.

W weekend kalibracja i oczekuje po tym jeszcze większego szczękopadu niż dotychczas.. ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Fachowcy od kin domowych sugeruja zeby glosniki byly rowniez w linii z tylnomi surroundami czyli na wspolnej osi. front -back
 

Trenton

New member
Ok dzięki za potwierdzenie. Teraz pytanie o tylne surroundy (wiem że nie ten topic, ale skoro już tu jesteśmy). Nie wcisnę za siebie kolejnych zensorów bo kanapa jest przy ścianie. Czy w takim wypadku ma w ogóle sens instalować i robić 7.1.2? I jeśli tak to co zamontować skoro nie ma miejsca na nic dużego?
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Mam tak samo z kanapą. I to mnie powstrzymuje przed dołożeniem choćby 6 kanału..
Chodzi mi po głowie jakiś płaski głośnik.
 

THX2

New member
Ok dzięki za potwierdzenie. Teraz pytanie o tylne surroundy (wiem że nie ten topic, ale skoro już tu jesteśmy). Nie wcisnę za siebie kolejnych zensorów bo kanapa jest przy ścianie. Czy w takim wypadku ma w ogóle sens instalować i robić 7.1.2? I jeśli tak to co zamontować skoro nie ma miejsca na nic dużego?


Np małe dali fazon lub coś tego pokroju
 
Ostatnia edycja:

QUANTUM678

New member
Właczę się do dyskusji ,Jeżeli mógłbym zapytać .Posiadam Pionka 828 i tam sa wykorzystywane głośniki przednie górne .Dolby prologic IIz .W wypadku zamiany na pionka 930 tam jest już atmos czy dałoby radę w taki sposób przechylić głośniki aby dźwięk był odbijany od sufitu .Czy też muszą być głośniki odpowiednie do tego .Niestety nie mam możliwości przymocować do sufitu a chodzi mi aby uzyskać chociaż namiastkę efektu
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Popatrz jak są zbudowane głośniki typu Dolby Atmos Enable (Onkyo, KEF, Klipsch). Jak zrobisz sobie podstawkę utrzymująca głośnik pod odpowiednim kątem to będzie działać.
 

inkanaju

New member
dolby atmos to lekka zciema dlaczego

sciezka na płycie blu ray jest nagrana w systemie 7,1

a sprzet do dolby atmos do kina domowego jest komercyjnie 7,2,4 ( dzwiek z subwofera nie jest kierunkowy wiec defacto powinno byc 7,1,4 ale skoro nagranie jest w 7,1 to dziek sufitowy jest jakoś emulowany ,separowany

szczeze jak uslyszę to dopiero bede mół ocenić dokładnie podobnie jest z dts:X co z tego ze jest sprzet jak nie ma nagrań do tej pory tylko ex-machina i ponoc wydanie usa last witch hunter ale takiej wersji fizycznie nie widziałem

może jeszcze coś wyszło z dts:x o czym nie wiem ? to proszę mnie oświecić
 
Do góry