Dolby Atmos, co to??

Bipo

Active member
Bez reklam
Filmy z Dolby atmos oraz napisami polskimi;
- Snajper
- Wojownicze żółwie ninja
- Terminator Genesis
- Transformers 4
- Mad max 4
- Jupiter intronizacja
- Szubienica
- San Andreas
- Mission Impossible Rogue Nation
- Niezłomny,
- Kryptonim UNCLE
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bipo, ta lista będzie coraz dłuższa, jak przeglądałem preordery, to w większości filmów jest informacja o Atmos ;)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Dorzuciłbym, jeśli nie robi to różnicy, koncert w Atmosie - Roger Waters – „The Wall” (2014).

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomijając powyższe tytuły, dorzuciłbym jeszcze "kilkaset" pozycji z DolbyDigital/DTS/Dolby TrueHD/DTS-HD, warto o tym pamiętać, akurat (a również śledząc wypowiedzi na zagranicznych forach) to jest obecnie kluczowe przy zastosowaniu sufitowych.
Wykorzystujemy tutaj upmix który świetnie się sprawdza.
Bez tego (DSU), nie pakowałbym się w sufitową instalację, jeszcze nie teraz.

Do listy dorzuciłbym jeszcze nowy-stary "Piąty element", genialna pozycja.
The Fifth Element Blu-ray Review - AVSForum.com
Dziś z perspektywy czasu, perełka.
Góra świetnie się sprawdza, cała masa efektów które "słychać z sufitu" + naturalnie to, czego "nie słychać", bo nie puka, nie przelatuje, nie wybucha, a mimo to cały czas uzupełnia dźwiękami.
Wystarczy stanąć pod głośnikiem, tam cały czas coś się dzieje.
Czasami delikatnie mruczy, szeleści, "szumi", ale jest i wspomaga baze, dając w ogólnym rozrachunku lepsze wrażenia.
To pomieszczenie odsłuchowe oddycha. To czuć, no chyba, że komuś stanął słoń na uchu.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja ostatnio kupiłem 5 element ale mam zwykły DTS hd, brak atmos. Armani czy ta wersja o której napisałeś zawiera polskie napisy bo chyba ta wersja jest bez pl napisów. ..? Ponieważ chodzi mi abyśmy stworzyli listę filmów z polskimi napisami, bo ze stronki którą podał Bubcio mamy info na temat filmów z atmos em ale bez napisów pl.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
DSU vs natywny Atmos - w mojej opinii nie ma porównania. Dodaje nieco przestrzeni, ale to nie jest różnica dzień do nocy. Przynajmniej w moim setupie.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Sa takie sceny, ze jest to "niebo i ziemia".
Najczesciej chodzi o filmy w ktorych mix jest atmos ale sciezka nie jest zapisana w tym formacie. Nie robilem przegladu, bo nie mam czasu na takie rzeczy, ale pamietam 2 filmy Godzilla i Edge of Tomorrow, ktorych efekt surround wyraznie zyskuja na imersywnosci, po wlaczeniu Dolby Surround (odpowiednik DSU w Onkyo ). Armani ma przeprobowane znacznie wiecej takich momentow.
Nie ma szans, zebym Ci szukal scen. Nie mam na to czasu. AFAIR w EoT jest tego duzo rozsiane w calym filmie. W Godzilii wystarczy wrzucic scena z ucieczki potwora z japonskiego site'a. Taki dzwig tam byl. Szczek zelastwa idzie na sufit Trudno tego nie zauwazyc.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tidus.
Logika to podpowiada, a w praktyce różnie bywa, co nie zmienia faktu, że wnosi w wielu przypadkach sporo. Na tyle, że dziś nie oglądam nic w "standardowym" wydaniu z pominięciem DSU. Robię ew. porównania "z i bez".
Trudno też zdefiniować "dzień i noc", tego określenia użyłbym raczej do porównania systemu 2.1 vs 5.1, lub SD do UHD.
Atmos/DSU to inna para kaloszy. Fajnie jak jest, ale nazwałbym tego rewolucją.
W mojej ocenie więcej wnoszą SB do 7.1, jak sufitowe, ale to też nie ma co generalizować.

Jeżeli odpalam DSU i podczas wybranej sceny, ktoś puka z sufitu, a ja się zastanawiam przez chwilę czy to nie sąsiad, to niech sam sobie odpowie na pytanie czy to dużo/mało. Podobnie jest z deszczem, piorunami i całą masą smaczków o których można poczytać chociażby w sieci.
Relacji na zagranicznych forach jest cała masa.

Rok temu cytowałem kilka wypowiedzi użytkowników, sam mogę to jedynie potwierdzić:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1113361-post343.html
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Tidus.
Logika to podpowiada, a w praktyce różnie bywa, co nie zmienia faktu, że wnosi w wielu przypadkach sporo. Na tyle, że dziś nie oglądam nic w "standardowym" wydaniu z pominięciem DSU. Robię ew. porównania "z i bez".
Trudno też zdefiniować "dzień i noc", tego określenia użyłbym raczej do porównania systemu 2.1 vs 5.1, lub SD do UHD.
Atmos/DSU to inna para kaloszy. Fajnie jak jest, ale nazwałbym tego rewolucją.
W mojej ocenie więcej wnoszą SB do 7.1, jak sufitowe, ale to też nie ma co generalizować.

Jeżeli odpalam DSU i podczas wybranej sceny, ktoś puka z sufitu, a ja się zastanawiam przez chwilę czy to nie sąsiad, to niech sam sobie odpowie na pytanie czy to dużo/mało. Podobnie jest z deszczem, piorunami i całą masą smaczków o których można poczytać chociażby w sieci.


Zaraz zaraz, przy DSU pukał z sufitu? Przecież DSU to nic innego jak matriksowanie dodatkowych kanałów i nie ma prawa znaleźć się tam efekt pukania zza ściany, który ma być z boku lub z tyłu w przypadku 5.1/7.1. Na górze lądują raczej ambientowe efekty dla większej panoramy. Zapodaj mi ten moment gdzie pukało, sprawdzę u siebie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, tak. Wiem o czym piszesz, ale mi nie musisz tłumaczyć.
Może odpal chociażby stereo z radia int. i wytłumacz innym (nie mi), skąd się biorą nagle gitary (na kilka sekund) za plecami (lub cokolwiek innego). Czasem, wręcz irracjonalna lokalizacja, a z ambientem nie ma nic wspólnego, o którym też zresztą nie raz pisałem. W tym wypadku o którym ja wspomniałem, tak właśnie było.
Z DSU efekt był o wiele bardziej sugestywny, jak bez załączonego upmixu.
Zapewne (a raczej na pewno - co jest logiczne) uzupełnienie tylnych, być może frontów, czy "zbieg okoliczności", ale to sufity w tym konkretnym momencie dały o sobie dobitniej znać.
Wybiły się ponad resztę w odpowiednim czasie i miejscu.
Tyle w temacie, a takich przypadków jest cała masa.

Wbij sobie av fora i poczytaj, tam masz sporo wrażeń.

Podobnie jest z deszczem, wklejałem również link na którym można sobie to sprawdzić. Źródłem było marne 2.0 z upmixem do 11.1. Podobnie jest często z piorunami, bywa, że trzaskają z sufitu, oczywiście, jako uzupełnienie, ale to właśnie w góre spoglądasz odruchowo. Bez DSU, tego efektu nie ma. Nie w takim stopniu.
Wszystko podaje na forum, w większość z konkretnym czasem.
Trzeba tylko się wysilić i poszukać.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piotruś Pan (2015),
Scena z nadlatującym statkiem (tak, tak, tutaj statki latają ; ) )
Film miałem wyłączyć kilka minut przed tą sceną, coś mnie tknęło i zostawiłem w tle, do czasu jak usłyszałem Nirvane !
Usiadłem, cofnąłem, gała w prawo i na przód... ciary przeszły, jest ogień.

DSU załączony, góra robi kawał dobrej roboty na tej scenie, tubylce z Nibyladni wyją z sufitu, piękne uzupełnienie.
Przełączałem "z i bez" DSU, efekt zdecydowanie lepszy przy upmixie, wręcz stworzony do takich scen.
No i ten kawałek, fanom nie muszę chyba polecać.

Generalnie film bardzo umuzykalniony, ale dla tej sceny warto zerknąć.

Wspomniany fragment poniżej, jakość na YT żenująca, ale w domu... cud, miód, orzeszki:

[youtube]0fZVA9TPwj8[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Piotruś Pan (2015),
Scena z nadlatującym statkiem (tak, tak, tutaj statki latają ; ) )
Film miałem wyłączyć kilka minut przed tą sceną, coś mnie tknęło i zostawiłem w tle, do czasu jak usłyszałem Nirvane !
Usiadłem, cofnąłem, gała w prawo i na przód... ciary przeszły, jest ogień.

DSU załączony, góra robi kawał dobrej roboty na tej scenie, tubylce z Nibyladni wyją z sufitu, piękne uzupełnienie.
Przełączałem "z i bez" DSU, efekt zdecydowanie lepszy przy upmixie, wręcz stworzony do takich scen.
No i ten kawałek, fanom nie muszę chyba polecać.

Generalnie film bardzo umuzykalniony, ale dla tej sceny warto zerknąć.


Zerknę na ten film. Jestem ciekaw efektów u siebie.


Ja brałem pod uwagę tylko głośniki z możliwością instalacji uchwytu. Nie wiem jak to jest w tych Tannoyach.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Filmy z Dolby atmos oraz napisami polskimi;
- Snajper
- Wojownicze żółwie ninja
- Terminator Genesis
- Transformers 4
- Mad max 4
- Jupiter intronizacja
- Szubienica
- San Andreas
- Mission Impossible Rogue Nation
- Niezłomny,
- Kryptonim UNCLE
Można dopisać Minionki.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Filmy z Dolby atmos oraz napisami polskimi;
- Snajper
- Wojownicze żółwie ninja
- Terminator Genesis
- Transformers 4
- Mad max 4
- Jupiter intronizacja
- Szubienica
- San Andreas
- Mission Impossible Rogue Nation
- Niezłomny,
- Kryptonim UNCLE
- Minionki
 
Do góry