Dolby Atmos, co to??

bubafat

Active member
Bez reklam
Poniewaz wyszukiwarka odmowila posluszenstwa wkleja tutaj.


DTS today announced DTS:X will be activating its first products via firmware updates:
  • Denon’s AVR-X7200W (January 28)
  • Denon AVR-X6200W, and AVR-X4200W receivers (February 18)
  • Marantz’ AV8802A pre-amplifier (February 4)
  • Marantz SR7010 and SR6010 AVRs (March 3)
  • Marantz AV7702mkII pre-amplifier (March 3)

Additionally DTS confirmed that both Texas Instruments and Analog Devices have been DTS:X certified to implement its surround sound technology in their devices. Plus they announced that “four major studios” have committed to mixing in DTS:X to bring more content to the market in the coming year.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Nie byłem pewien, gdzie o tym pisać; tutaj, o Atmosie, czy w temacie Gwiezde Wojny? Bo można i tu i tu.

„Star Wars” E7 – zaliczony. Teraz o wrażeniach. I nie chodzi tu o fabułę filmu, ale o nowe kino „Bałtyk”. Priorytet, jak dla mnie, to oczywiście Atmos. Niestety. Skazany byłem na projekcję 3D, ponieważ tylko w tej sali istnieje instalacja Atmos i tylko tutaj ten tytuł jest wyświetlany w 3D. A, że 3D w takiej formie w ogóle mnie nie interesuje, więc nie miałem wyboru.

Oczywistym jest, że każda produkcja z Atmosem będzie inna; jeden film będzie nastawiony na efekty z góry, a inny nie, co też wynika z charakteru filmu, i co chyba jest zrozumiałe. Więc każdy z tych filmów zabrzmi inaczej. Przecież to dźwięk uzupełnia obraz, a nie odwrotnie. Chyba, że mamy do czynienia ze specjalnie utworzonym demo, jak np. demo Atmosa, tuż przed samym filmem, które dobitnie prezentuje efekt Atmosa. I to na pewno się spodoba.

Co do tego, konkretnego filmu to być może Ci, którzy naczytali się o Atmosie, w tym przypadku, zbyt wiele sobie obiecywali.
Nie ma tu zbyt natarczywego działania „sufitowców” i dźwięk jest tam, gdzie byś powinien. Lub jest on na tyle dyskretny, że nie „rzuca się w uszy” i podczas seansu w ogóle o nim zapominamy, porwani przez akcję filmu. Ale fakt, nie spodziewajmy się lawiny dźwięku z góry, który miałby nas zalać. Chodź mogłoby być lepiej. Są sceny które aż proszą się, by je nakręcić inaczej, właśnie pod Atmosa. No, ale to wizja reżysera. Ja, przedstawiłbym je inaczej. Ogólny przekaz jest jak najbardziej poprawny. Jest potęga i moc, oczywiście tam, gdzie trzeba. Chociaż są momenty, gdzie mogło by być bardziej dobitnie.

Jest to mój pierwszy film, obejrzany w Atmosie, w profesjonalnym kinie. Aby powiedzieć coś więcej o akustyce, samym Atmosie, to należałoby obejrzeć jeszcze kilka produkcji w tym kinie. Aczkolwiek uważam, że w warunkach domowych, jesteśmy w stanie uzyskać lepszą jakość, lecz zapewne braknie nam skali. Chyba, że ktoś dysponuje odpowiednio dużym pomieszczeniem.

Pozdrawiam.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Dopiero się rozkrecają z filmami pod Atmos ;-)
Z produkcji na produkcję będzie co raz lepiej...
Pewnie będą inne mega produkcje. Najbliższa okazja to lato – „Independence Day: Resurgence”. Był trailer przed "S W" i zapowiada się nieziemsko. No, ale to tylko trailer. I nie wiadomo, jak z dźwiękiem - Atmos? A jak będzie? Zobaczymy. ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Powoli dochodzi tytułów aktualnie już mamy u nas na rynku pl.;
- Snajper
- Wojownicze żółwie ninja
- Terminator Genesis
- Transformers 4
- Mad max 4...;-)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Powoli dochodzi tytułów aktualnie już mamy u nas na rynku pl.;
- Snajper
- Wojownicze żółwie ninja
- Terminator Genesis
- Transformers 4
- Mad max 4...;-)
Tylko tyle? Ja na BD naliczylem ponad 20.
Ale BD, to poki co inny swiat niz mixy kinowe, ktorych jest w Dolby Atmos kilkakrotnie wiecej.

Zal mi tych wszystkich, ktorzy pierwszy raz uslyszeli Dolby Atmos w kinie podczas seansu Gwiezdnych Wojen. Ta pozycja jest zupelnie niereprezentatywna.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bubcio mam prośbę mógłbyś podać tytuły filmów w których są dostępne również napisy pl. Będę wdzięczny.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dzięki wielkie może ktoś inny poratuje odnośnie filmów atmos z napisami pl dostępnymi na naszym rynku lub wklei link.. ;-)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Napisy pewnie sa. Jesli nie ma polskiego wydania z tak zakodowana sciezka, to kupujesz plyte na zachodzie wkladasz do komputera i otwarzasz, podkladajac polskie napisy. Wiele osob korzysta w ten sposob, ogladajac z HTPC oryginalne plyty, ktorych polskie wydania byly "popsute", albo ich wogole nie bylo. Dzisiaj juz chyba kilka odtwarzaczy programowych umozliwia taka akcje. Ostatecznie mozna sobie wyrypiwac i podlozyc napisy. Polskie prawo jeszcze chyba tego nie zabrania
 

lobos

New member
Bez reklam
A co tam Bipo planujesz Atmos zamontować? ;-)
U Ciebie to wręcz wskazane! :) Filmów będzie przybywać, wiec to dobra perspektywa :)
 

lobos

New member
Bez reklam
Wiem, wiem... Jedynie więcej gimnastyki z sufitem byłoby przed seansem ;-)
Jednak jesteś przed wymianą amplitunera, więc nie wyobrażam sobie innego jak z topowych Denonów z Atmos ;-)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Dzięki wielkie może ktoś inny poratuje odnośnie filmów atmos z napisami pl dostępnymi na naszym rynku lub wklei link.. ;-)

Te mają na pewno, bo miałem te wydania w domu:
Teenage Mutant Ninja Turtles
Transformes Wiek Zagłady
Mad Max: Fury Road
Terminator Genisys

Na pewno ma też San Andreas, Jupiter Intronizacja, Szubienica, Mission Impossible Rogue Nation, Niezłomny, Kryptonim UNCLE.

Niestety polskie wydanie Igrzysk Śmierci: Kosogłos jest bez Atmosa
 
Do góry