Dolby Atmos, co to??

Henry

Active member
Bez reklam
Myślałeś o jakich "skrzynkach" wytłumiających na te głośniki?
To MA? (pytam, bo chwilowo otwieram w telefonie i nie widzę dokładnie fotek ;) )
 

Remipl

Member
W poście #640 wklejałem jedno z rozwiązań branych pod uwagę, ale wiążące się z większym bałaganem ;)jeżeli jednak ma to poprawić jakość odbioru to lepiej zrobić raz a dobrze i mieć później spokój. Temat nakładanych toreb też jest bardzo ciekawy i o wiele prostszy do wykonania.
http://www.dynamat.com/dynabox/

Głośniki to: Monitor Audio CWT 140.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Zaistalowałem w swoim kinie głośniki w konfiguracji atmosowej 7.1.2. Przetestowałem kilka filmów (Mad Max Fury Road, Wojownicze Żółwie Ninja, Terminator Genisys, Transformers AOE). Różnica w efektowności tego dźwięku jest większa niż w przypadku przejścia z 5.1 na 7.1 czy formaty bezstratne. Tak to przynajmniej brzmi w dedykowanym pomieszczeniu kinowym. Oddech, panorama, bas, klarowność, dynamika po prostu rozbrajają. Sprzęt to: Denon X4100W + końcówka mocy Kenwood M1, na froncie Sonus Faber Toy Tower + centralny Sonus. Sub JBL 120P, z tyłu i na suficie JBL Arena 120. Źródło blu ray.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
812920ceea2df689eeba2bf1cd9aebe4.jpg
2eb6679408eb9970c63a5ab50c4dd151.jpg
 

lycone

Banned
Dedykowane pomieszczenia! Mega :) Co to za uchwyty na głośniki?
Ściany wygłuszałeś w jakiś sposób? Co to za model projektora? Jaki ekran? :)
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Dedykowane pomieszczenia! Mega :) Co to za uchwyty na głośniki?
Ściany wygłuszałeś w jakiś sposób? Co to za model projektora? Jaki ekran? :)


Uchwyty z Allegro noname. Nie wygłuszałem w żaden specjalny sposób. Zajmę się tym niebawem. Ekran jest customowy, 3 m szerokości. Projektor JVC HD350
b60bb616e3b10e629a15abb2a06f415b.jpg


Armanig: niestety x4100w nie obsłuży więcej kanałów. W przyszłości pewnie zmienię na wyższy model.
 
Ostatnia edycja:

lycone

Banned
Uchwyty z Allegro noname. Nie wygłuszałem w żaden specjalny sposób. Zajmę się tym niebawem. Ekran jest customowy, 3 m szerokości. Projektor JVC HD350
b60bb616e3b10e629a15abb2a06f415b.jpg


Armanig: niestety x4100w nie obsłuży więcej kanałów. W przyszłości pewnie zmienię na wyższy model.
A jak planujesz zająć się akustyką? Jakieś panele akustyczne?
 

lycone

Banned
Jak bedziesz miał czas to wstaw zdjęcia i ewentualnie jakiś opis potem :) Takie pomieszczenie kinowe to moje ciche marzenie, dlatego Cię tak męczę pytaniami. Ten JVC pewnie robi robotę w takich warunkach i obraz jest lepszy niż na niejednym sporo droższym projektorze, ale w gorzej przystosowanym pomieszczeniu.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Jak bedziesz miał czas to wstaw zdjęcia i ewentualnie jakiś opis potem :) Takie pomieszczenie kinowe to moje ciche marzenie, dlatego Cię tak męczę pytaniami. Ten JVC pewnie robi robotę w takich warunkach i obraz jest lepszy niż na niejednym sporo droższym projektorze, ale w gorzej przystosowanym pomieszczeniu.


Już kończąc ten offtop, jakby nie było jest to topic o Atmosie ;) - projektor przeżywa drugą młodość. Kontrast jest fantastyczny w takich warunkach.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Zapewne wybierzesz się na seans, daj znać jak wrażenia.
Witam.
Trochę późno, ale czekałem na odpowiedni moment i jutro wybieram się do nowego „Bałtyku” w Sukcesji – „Star Wars”, inaczej być nie mogło. Oczywiście chodzi przede wszystkim o Atmos. Na nic się nie nastawiam. Zobaczymy (posłuchamy), jak będzie. :)

Pozdrawiam.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Byłem tam /Bałtyk/na tym w zeszłym tygodniu,lepsze wrażenie na mnie zrobiło 3d niż Atmos.Spodziewałem się większych wrażeń po Atmosie.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Może tak być. Kolega, który już był na tym filmie, w tym samym kinie, nie tryskał entuzjazmem odnośnie Atmosa. Ale, co i jak, to się zobaczy.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Już kończąc ten offtop, jakby nie było jest to topic o Atmosie ;) - projektor przeżywa drugą młodość. Kontrast jest fantastyczny w takich warunkach.

Tidus tylko pozazdrościć dedykowanego pomieszczenia i jaskini... ;-) Wielkie gratulacje. Odnośnie tego denona 4100 to po podłączenia końcówki mocy możesz rozszerzyć atmosa do 5.1.4...;-)
Wklej fotki w dziale nasze zestawy swojej salki, sprzętu itd... ;-)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Tidus tylko pozazdrościć dedykowanego pomieszczenia i jaskini... ;-) Wielkie gratulacje. Odnośnie tego denona 4100 to po podłączenia końcówki mocy możesz rozszerzyć atmosa do 5.1.4...;-)
Wklej fotki w dziale nasze zestawy swojej salki, sprzętu itd... ;-)

Dzięki. Mam końcówkę mocy Kenwood M1 i rozszerzyłem do 7.1.2. Wolałem zachować podstawowe ustawienie 7.1 z rozszerzeniem o dwa górne głośniki. W jakiejś tam przyszłości może pokuszę się o 7.1.4. Na dziś skupiam się na dopracowaniu kina - to jest ciągle work in progress.
 
Do góry