Dolby Atmos, co to??

Saszku

New member
Dokładnie, głośnik na fotce, to seria Definitive Technology UIW RSS II Reference.

DSU natomiast, to Dolby Surround Upmix, jest to o tyle ciekawe, że DSU robi niesamowitą robotę na bazie ścieżki DTSHD/TrueHD, brzmi to ponoć o wiele lepiej, fora są już zasypane opiniami.
Są już nawet listy filmów do porównania, to jest to o czym pisał gość w teście który wklejałem jakiś czas temu.

Nie wiesz może czy TX-NR636 obsługuje wspomniany Upmix ? No i przy okazji gdybyś się gdzieś natknął na jakieś natynkowe głośniki to wielka prośba o info bo szukam od pewnego czasu i nic nie potrafię znaleźć... Jedyne co mi ostatnio przyszło do głowy to wysięgniki montowane między sufitem, a najzwyklejszymi monitorami ale to nie wygląda zbyt estetycznie.
 

dupcengier28

New member
Dokładnie, głośnik na fotce, to seria Definitive Technology UIW RSS II Reference.

DSU natomiast, to Dolby Surround Upmix, jest to o tyle ciekawe, że DSU robi niesamowitą robotę na bazie ścieżki DTSHD/TrueHD, brzmi to ponoć o wiele lepiej, fora są już zasypane opiniami.
Są już nawet listy filmów do porównania, to jest to o czym pisał gość w teście który wklejałem jakiś czas temu.
hmm zapodaj namiary do owych porównań i tego testu o którym piszesz....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiesz może czy TX-NR636 obsługuje wspomniany Upmix ? No i przy okazji gdybyś się gdzieś natknął na jakieś natynkowe głośniki to wielka prośba o info bo szukam od pewnego czasu i nic nie potrafię znaleźć... Jedyne co mi ostatnio przyszło do głowy to wysięgniki montowane między sufitem, a najzwyklejszymi monitorami ale to nie wygląda zbyt estetycznie.

Wydawać by się mogło, że Dolby Surround, jest integralną częścią Atmosa.
Sprawdż w menu ampli, czy nie masz tam takiej opcji. Ja np. nie mam już DPL, zastąpiony został właśnie Dolby Surround.
Co do głośników natynkowych, myślę, że ktoś też pomoże, widziałem gdzieś wątek na zagranicznym forum, jak znajdę to wkleje tu link.
Tutaj jest lista posiadaczy instalacji pod Atmosa, znajdziesz tam wykorzystane głośniki:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_cefn4mLxGO98urdcL7f4j4y238vdsFMgCJt0WxH2Mo/edit?pli=1#gid=0


hmm zapodaj namiary do owych porównań i tego testu o którym piszesz....

Proszę bardzo, wklejałem już w innym wątku:
MARANTZ-SR-7009-Dolby-Atmos-Receiver-Review

Natomiast opinie/dyskusje/wnioski użytkowników znajdziesz na wspomnianym forum, tam jest kilka godzin czytania, co jakiś czas przewija się temat DSU.
Sam wątek Atmosa ma już ponad 15 tys. postów.
Mogę tu zacytować wiele różnych wypowiedzi, jednak nie ma co się podniecać.

Tak na szybko, kilka pierwszych lepszych wypowiedzi.

"I just setup my 5.1.2 system yesterday with a Denon x4100. I have the Onkyo skh-410 up-firing speakers (heck of a cyber monday deal).

My wife and I watched Godzilla last night and in the opening scene there is a helicopter flying around and it came from behind us traveled across the room and went out the front of the room. We both looked at each other and smiled."


"Another plug for DSU. I just watched 3D Transformers 3 today at a volume slightly below reference level. It sounds like an excellent Atmos mix! There are several scenes where the DSU sounds just like coded object based sound. And not just during action scenes. There is one scene where one of the small "mouthy" autobots throws a handful of bolts onto the wood floor of the apartment. It sounded exactly like those bolts landed on the floor of my theater room (off to my left). And on the spot on my floor where the bolts would have landed. I would stack this DSU mix up against the Atmos mix of TF4. If we were to conduct a double blind study after educating the participants on object based sound, I think most people would respond that TF3 is an Atmos mix. With DSU results like this, I won't feel compelled to get "double dipped" when/if Atmos mixes come out on already-released content."


"From the hours I've poured over this thread and other forums across the net, it seems universally true that DSU is the golden ticket to ride the Atmos bandwagon.

While true Atmos mixes will most usually sound better, the algorithms that the DSU applies to the HD audio tracks is almost a 1:1 comparison to majority, and from my understanding 2ch upmixing has proved tough to beat from the likes of NEO and DSX so I would say that DSU alone is worth the upgrade lol"



"so far EVERY movie I have put it...I have had a huge preference over the regular DTS-HD or TrueHD mix...the DSU is that good
last night watched Gravity...not sure how it can get much better with a true atmos mix...sounds coming from everywhere...was amazing!"



"I watched Inception and Bourne Legacy over the weekend and they also sounded amazing using DSU."

"Dolby should really talk more about DSU. It's highly effective."

"Agreed. DSU plus the possibility of using upfiring speakers/modules are real marketing plus points and combat the two most common buyer resistances: "I don't have room for more speakers" and "There aren't many Atmos discs available"."

"Oblivion: cave scenes.
Prometheus: also cave scenes.
Hansel and Grethel. From the start, birds overhead.
Pearl Harbor : attack on Pearl Harbor, flight scenes.
Star trek into darkness: opening scene: animal sounds from everywhere.
Avatar: jungle scenes.
Master and commander: cannon attack.

Like others are saying: discovering overhead sound in each new movie tested."
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Kadajo a spytam się Ciebie tak jak duża jest dla Ciebie różnica miedzy obejrzeniem filmu w kinie IMAX a np. obejrzeniem tego samego filmu nawet na 65-80 calowym tv? Gdzie tv w 80 calach w domach to rzadkość, ale niech będzie nawet na tych 80 calach...

Kina IMAX dla mnie są jak narazie jedyne w swoim rodzaju. Nie spotkałem się osobiście z kinem domowym nawet na projektorze które zblizylo by się do IMAX. [emoji4]

Sent from my GT-I9300
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli ścieżki na domowe potrzeby mixują odpowiednio.
Fajne oprogramowanie. Ten filmik ze spadającym nasionkiem klonu nawet bez Atmosa brzmi swietnie
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jakby ktoś ma ochotę wypróbować namiastkę atmosa to zainstalowali go w Media Markt na Okęciu w tej małej salce odsłuchowej. Mają tam zainstalowane 2 głośniki sufitowe plus resztę głośników. Byłem wczoraj i odsłuchałem kilka minut i jak dla mnie to na Stadionie Narodowym w trakcie targów inteligenty dom było dużo lepiej. W przypadku kiedy ktoś nie miał możliwości odsłuchać atmosa to na dobry początek może wypróbować ten na Okęciu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie, namiastkę. Żałuje, że nie byłem na tym stadionie.
Na Okęcie zaglądnę przy okazji. Dzięki za info.
 

wolbek

New member
A czy przy zakupie nowego amplitunera brać z Atmos-em czy jeszcze za wcześnie i lepiej poczekać jak stanieją i przy następnej wymianie dopiero się nad tym zastanawiać
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę, że tak do końca stycznia zamontuje te głośniki ;)
Jeszcze muszę się zdecydować które... ale bez szaleństw.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Strata czasu. Od razu widac, ze goscie moga sprzedawac co najwyzej pralki albo suplementy dla kulturystow. Informacji zero, nawet posmiac sie nie ma z czego.
 

jumper.as

New member
Strata czasu. Od razu widac, ze goscie moga sprzedawac co najwyzej pralki albo suplementy dla kulturystow. Informacji zero, nawet posmiac sie nie ma z czego.

Skoro kolega tak uważa to proponuje spiąć dupkę i wytężyć zwoje mózgowe i samemu zacząć testować sprzęt, może wtedy będzie się z czego pośmiać. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze mówiąc, do mnie oni też nie przemawiają.
Ktoś tam pisał też na zagranicznym forum ostatnio, że się skompromitowali już kilkoma wypowiedziami.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Skoro kolega tak uważa to proponuje spiąć dupkę i wytężyć zwoje mózgowe i samemu zacząć testować sprzęt, może wtedy będzie się z czego pośmiać. Pozdrawiam
Ok. Jeszcze tylko musze znalezc takiego miesiaka, co bedzie mi przytakiwal, kiedy bede zanudzal tak jak oni, dyrdymalami ktore moznaby strescic w 1/5 czasu jaki zajmuja na te swoje opowiesci "z lasu". Widzialem 1,5 odcinka i dla mnie to lamerzy, ale kazdy ma prawo do wyboru swego mentora.
Gosc, ktory chce miec odseparowane kanaly w kinie domowym, jest zdecydowanie z innej bajki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry