Dolby Atmos, co to??

D

Deleted member 121090

Guest
Tylko z tymi głośniczkami w suficie jest problem. Jak ktoś ma na frontach, tyłach, zacne konstrukcje, duże gabarytowo, to jak ma dołożyć teraz do sufitu jakieś pierdziawki łazienkowe?
Przecież nic okazałego tam nie wejdzie. Nie będa takie ,,bylecopaki'' psuć całości dźwięku?
 

werf

Active member
Bez reklam
Tylko z tymi głośniczkami w suficie jest problem. Jak ktoś ma na frontach, tyłach, zacne konstrukcje, duże gabarytowo, to jak ma dołożyć teraz do sufitu jakieś pierdziawki łazienkowe?
Przecież nic okazałego tam nie wejdzie. Nie będa takie ,,bylecopaki'' psuć całości dźwięku?

Czy ja wiem spokojnie można zamontować efektowy głośniczek 200-250 mm jeśli dodatkowy kanał ma odtworzyć powiedzmy efekt tłuczonego szkła spadającego z góry to co ma być zaburzone i zepsute ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Czy ja wiem spokojnie można zamontować efektowy głośniczek 200-250 mm jeśli dodatkowy kanał ma odtworzyć powiedzmy efekt tłuczonego szkła spadającego z góry to co ma być zaburzone i zepsute ?
Idąc tym tropem, to reszta głosników w kinie też mogła by być byle jaka.
Myślisz, że efekt tłuczonego szkła każdy głośniczek odda tak samo?
To po jaką cholerę kupujemy do kina paki po 10tzł i więcej?
Skąd masz pewność, że na te sufitowe paki pójdą tylko proste dźwięki?
A co jak ma tam przelatywać helikopter?
 

werf

Active member
Bez reklam
Uważam że aż takiej różnicy czy degradacji nie będzie
A efekt zapewne będzie lepszy niż bez głośników sufitowych

Zerknij też na glośniki sufitowe to nie tylko tweeter a dwudrożna kolumna czasami sporo droższa o nie których pospolitych podłogówek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko z tymi głośniczkami w suficie jest problem. Jak ktoś ma na frontach, tyłach, zacne konstrukcje, duże gabarytowo, to jak ma dołożyć teraz do sufitu jakieś pierdziawki łazienkowe?
Przecież nic okazałego tam nie wejdzie. Nie będa takie ,,bylecopaki'' psuć całości dźwięku?

Dokładnie o tym samym myślę, i jeszcze powiem jesli ktoś kupi naprawdę okazałe mocne głośniki to na ile będą te pierdziawki słyszalne w stosunku do frontów...

Nie chce mi się bo można by było zrobić test na górę podwiesić dwa monitory za kolumnami frontowymi, skalibrować system i zapodać film i można byłoby sie przekonać na ile górne kanały są słyszalne w filmie w stosunku do kolumn frontowych..

Idąc tym tropem, to reszta głosników w kinie też mogła by być byle jaka.
Myślisz, że efekt tłuczonego szkła każdy głośniczek odda tak samo?
To po jaką cholerę kupujemy do kina paki po 10tzł i więcej?
Skąd masz pewność, że na te sufitowe paki pójdą tylko proste dźwięki?
A co jak ma tam przelatywać helikopter?

Dokładnie wszyscy powinniśmy mieć te same kolumny i po 2 tyś bo dźwięk byłby taki sam bez względu co się kupi i za ile się kupi.. A dodatkowe głośniki do atmos byśmy mogli sobie kupić u babci Heli na straganie bo i tak nie będzie to miało znaczenia większego...
Dla mnie dodatkowe kolumny powinno się kupować takie jakie ma się ochotę zarówno pod względem wielkości, marki jak i mocy jakiegoś monitora czy mini monitora, a nie że to biedą jakieś ( przynajmniej mi się wydaje) jakieś typowo do tego przeznaczone głośniczki...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja przykładam wagę do każdego lementu w moim kinie domowym.
Mam system 7.1 w dedykowanym pomieszczeniu o pow. 30mkw. Na tyłach ma paki Acoustic Energy Aelite 2. U mnie bez sensu byłoby dodawanie nowych pak, bo byłby za blisko siebie. Sufitowe następne AE2 są nie do zamontowania, no bo niby jak? Wyglądało by to tragicznie.
Oczywiście, pewnie taki system wielogłośnikowy ma sens, ale to trzeba by mieć min z 50mkw do zaadaptowania na ten cel.
W przeciwnym wypadku lepiej skupić się na dobrej jakości elementów w systemie 5,1-7,2 niż dokładać dodatkowe paczki ale kiepskiej jakości.
Nie tędy droga do uzyskania dobrego dźwięku.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja przykładam wagę do każdego lementu w moim kinie domowym.
Mam system 7.1 w dedykowanym pomieszczeniu o pow. 30mkw. Na tyłach ma paki Acoustic Energy Aelite 2. U mnie bez sensu byłoby dodawanie nowych pak, bo byłby za blisko siebie. Sufitowe następne AE2 są nie do zamontowania, no bo niby jak? Wyglądało by to tragicznie.
Oczywiście, pewnie taki system wielogłośnikowy ma sens, ale to trzeba by mieć min z 50mkw do zaadaptowania na ten cel.
W przeciwnym wypadku lepiej skupić się na dobrej jakości elementów w systemie 5,1-7,2 niż dokładać dodatkowe paczki ale kiepskiej jakości.
Nie tędy droga do uzyskania dobrego dźwięku.

Dokładnie ja to samo myslę że trzeba mieć do takiego systemu (żeby on byl w 100% profesjonalny i dający na 100% radość) odpowiedni metraż, w przeciwnym wypadku tak jak piszesz będzie wszystko na KUPIE i efekt tego będzie taki że.... To tak jak ja u siebie próbowałem 7.1 zrobić - na siłe dałoby rade ale to byłoby to wszystko blisko siebie. A wydając na dodatkowe głośniki dobre 6 tyś to jednak musi to grać a nie udawać i na siłe sobie wmawiać że jest lepiej jak przy 5.1.
Ale juz przy 30-35 m 7.1 bym sobie postawił.
Tylko widzisz w czym jest problem, że część ludzi którzy sobie postawią taki system np w 20 m czy 25 m i do tego w salonie użytkowym, a nie w pomieszczeniu dedykowanym będzie zachwalać po niebiosa pomimo że wielu innych będąc w tym samym pomieszczeniu już takiego zachwytu nie wykazałaby - bo niestety tak jak pisałem my mamy manie zachwalania swoich zabawek..
I biorąc Twój przykład u Ciebie na 7.1 będzie moim zdaniem o wiele lepiej się oglądało filmy niż w wielu przypadkach z systemem atmos na 20 m.. A jakbyś sobie szczelił projektor i 120 cali ekranik albo i 150 cali to ja w ciemno wolałbym taka konfiguracje od podwójnego Atmosa i oglądanie tego nawet na 60-czy 70 calowym tv.. a do tego ile z nas ma takie tv- tak jak pisałem kiedyś był przeprowadzony sondaż i średnia ekranu w gospodarstwie domowym w Polsce to 46 cali ;-) - srednia powtarzam..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uważam że aż takiej różnicy czy degradacji nie będzie
A efekt zapewne będzie lepszy niż bez głośników sufitowych

Też tak uważam, ale pewności naturalnie żadnej nie mam.
Pytanie HQ150 jest jak najbardziej zasadne, ale nie sądzę żeby sufitowa ścieżka (w KD) była aż tak bardzo wymagająca (co nie oznacza, że mamy tam dawać "pierdziawke" za 99zł), tutaj sub dopełni robotę. Odmienne zdanie natomiast mam do suroundów w systemie "bazowym" 5.1, te uważam za bardzo istotne, podobnie jak central. Żadnych kompromisów.
Myślę że na obecnym etapie szkoda energii na dyskusje.

Mam wrażenie że niektórzy zainwestowali w sprzęt ostatnie pieniądze, czy też szukali bardzo długo zestawu, a teraz ZONK, coś nowego, a w planach zero szans na ew.wymiane i zaczyna się hejtowanie czegoś, z czym nikt tu nie miał doczynienia. Tylko oby nie było lepiej, wówczas poklepią się po ramieniach i powiedzą: "...a nie mówiłem" :)

Działaj Werf z tym sufitem na jakimś przyzwoitym Atmosie i zdaj relacje, Tobie akurat tutaj ufam i będziemy mieli temat załatwiony.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja przykładam wagę do każdego lementu w moim kinie domowym.
Mam system 7.1 w dedykowanym pomieszczeniu o pow. 30mkw. Na tyłach ma paki Acoustic Energy Aelite 2. U mnie bez sensu byłoby dodawanie nowych pak, bo byłby za blisko siebie. Sufitowe następne AE2 są nie do zamontowania, no bo niby jak? Wyglądało by to tragicznie.
Oczywiście, pewnie taki system wielogłośnikowy ma sens, ale to trzeba by mieć min z 50mkw do zaadaptowania na ten cel.
W przeciwnym wypadku lepiej skupić się na dobrej jakości elementów w systemie 5,1-7,2 niż dokładać dodatkowe paczki ale kiepskiej jakości.
Nie tędy droga do uzyskania dobrego dźwięku.

jakie tam marne 50mkw.Od razu kupić jakieś zamknięte nie używane kino wyremontować,wziąść kontakt od Multikina w Katowicach do firmy jaka im montowała Atmosa. i wtedy Atmos będzie miał sens hehe
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Czy ja wiem spokojnie można zamontować efektowy głośniczek 200-250 mm jeśli dodatkowy kanał ma odtworzyć powiedzmy efekt tłuczonego szkła spadającego z góry to co ma być zaburzone i zepsute ?


Wirtualny kanał.Nie będzie go na płycie.Czy będzie na jesień w wydaniach Blu Ray??To jak się ukażą filmy z taką ścieżką to teraz będą takie konfiguracje podawane na płytach DOLBY ATMOS 7.1.4 ale czasy...


Oryginalne Sorround JBL 8350 i taki powinien wisieć nam nad głową.

JBL.8350.jpg


A tak wygląda Prawdziwe Kino w domu.A nie jakieś tam Hi End B&W Nautilus za 80tys

tumblr_n3vr0fJkb51rur665o1_1280.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Też tak uważam, ale pewności naturalnie żadnej nie mam.
Pytanie HQ150 jest jak najbardziej zasadne, ale nie sądzę żeby sufitowa ścieżka (w KD) była aż tak bardzo wymagająca (co nie oznacza, że mamy tam dawać "pierdziawke" za 99zł), tutaj sub dopełni robotę. Odmienne zdanie natomiast mam do suroundów w systemie "bazowym" 5.1, te uważam za bardzo istotne, podobnie jak central. Żadnych kompromisów.
Myślę że na obecnym etapie szkoda energii na dyskusje.

Mam wrażenie że niektórzy zainwestowali w sprzęt ostatnie pieniądze, czy też szukali bardzo długo zestawu, a teraz ZONK, coś nowego, a w planach zero szans na ew.wymiane i zaczyna się hejtowanie czegoś, z czym nikt tu nie miał doczynienia. Tylko oby nie było lepiej, wówczas poklepią się po ramieniach i powiedzą: "...a nie mówiłem" :)

Działaj Werf z tym sufitem na jakimś przyzwoitym Atmosie i zdaj relacje, Tobie akurat tutaj ufam i będziemy mieli temat załatwiony.

Nie do konca sie zgadzam zeby czesc z tych ludzi zainwestowali ostanie pieniadze w swoj sprzet( bo trzeba byc nie madrym lekko mowiac zeby ostatnie pieniadze ladowac w rtv) i teraz tylko swoje opinie mowili tylko dlatego zeby lepiej sie poczuc..kazdy rozsadny czlowiek wie ze kupujac dzisiaj tv czy amplituner czy chocby komp za rok juz bedzie cos nowego , a za dwa lata bedzie jeszcze cos nowszego. Ja kupujac sprzet pisalem ze na 5 lat zapominam o zmianie sprzetu bez wzgledu co by wyszlo, nie wiem jak inni podchodza do takich tematow i w zaleznosci jaki sprzet tez kupia. Bo co innego kupic amplituner za 2 tys i go sprzedac po 2 czy trzech latach ale co innego jest kupic za 10 czy 20 tys amplituner i rowniez go sprzedac po trzech latach..
Zgadzam sie ze w jakiejs czesci beda osoby ktore na sile beda wmawiac ze atmos to nie wyjdzie, ale to ich problem, kazdy rozsadny czlowiek nawet powiedzmy sceptycznie podchodzacy do tego tematu jak chocby ja chcialby zeby sie mylil w tym temacie i zeby byla to fajna sprawa, bo tak jak pisalem jest kilka osob co skorzysta z tego i bedzie mialo ubaw.
Natomiast nie zgadzam sie ze powiedzmy ktos jeden czy drugi zalozy sobie taki system u siebie i bedzie zadowolony to na tej podstawie mozemy przyjac ze jest to fajna sprawa.
Ja jestem z tych ze jak sam tego nie uslysze i w warunkach poronwywalnych do moich i bede zadowolony to wtedy przyjme ze jest to dobre w naszych domach. Natomiast moze byc taka sytuacja ze bede mial mozliwosc przesluchania tego systemu wlasnie w pomieszczeniu specjalnie przygotowanym pod KD ATmos i powiedzmy na 40-50 m i bedzie ok, a na 20-25 m uslysze i nie bedzie ok, to przyjme ze jest to fajne dla duzych piomieszczen. Oczywiscie moje zdanie to jest, a kazdy moze co innego sadzic...
A troszke z innej beczki nie wiem czy zauwazyliscie ale juz 4k tv powoli juz tematy gasna - ludzie sie wypalili, nie ekscytuja sie tym jak to bylo na poczatku. Za pol roku bedzie podobnie i z tym tematem..
A za rok kazdy kto bedzie kupowal nowy amplituner bedzie mial Atmos, a 20% z tych ludzi moze wykozrysta go w swoich mieszkaniach.. Kino w Warszawie mogliby zrobic z tym systemem i czlowiek mialby porownanie w duzym pomieszczeniu gdzie powinno to funkcjonowac na najwyzszym poziomie.

Raccoon te 46 cali to tak nie do konca, bo dokladnie wyszlo pomiedzy 42-46 ale nie ma takiej przekatnej w tv wiec ja pisze 46 - troszke zawyzam do tego zauwaz ze to jest srednia, a to wiesz co oznacza nie bede pisal - to tak jak srednia pensja w Polsce :) czyli fizycznie trzeba brac pod uwage ze jak wyjdzie w Polsce 40 cali przekatna to bedzie dobrze.. i tez bylbym sie zastanawial czy te 40 cali wyjdzie.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
...A za rok kazdy kto bedzie kupowal nowy amplituner bedzie mial Atmos, a 20% z tych ludzi moze wykorzysta go w swoich mieszkaniach..

Dokładnie.Atmosa sam kupisz w swoim Amplitunerze Onkyo np TX NR 5030 czy go wykorzystasz to już od ciebie zależy
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
...A za rok kazdy kto bedzie kupowal nowy amplituner bedzie mial Atmos, a 20% z tych ludzi moze wykorzysta go w swoich mieszkaniach..

Dokładnie.Atmosa sam kupisz w swoim Amplitunerze Onkyo np TX NR 5030 czy go wykorzystasz to już od ciebie zależy

Ja nie kupie, bo nie mam zamiaru wymieniac amplitunera jeszcze przez kilka lat :) ale inni ktorzy beda kupowac juz beda miec ten system w swoich amplitunerach..tak jak z tv 4k za rok, a za dwa to juz na 100% kazdy kupujacy tv bedzie mial 4k w domu.. Choc do 4k zdania nigdy nie zmienie wole miec na chwile obecna 80 cali tv FHD niz 55 czy 65 tv 4k.. Ale jak bede zmienial tv to nie bede mial problemu - wszytskei beda w 4k :) a beda juz naciagac na 8k ..
A to dla tych co moze mysla o atmos w Onkyo 5030
http://translate.google.pl/translat...030.asp&prev=/search?q=onkyo+5030&newwindow=1
Dla mnie najwazniejsze ze nie zmniejszyli poboru pradu, choc myslalem ze moze ze 100-200 W bedzie wiecej ...
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja nie kupie, bo nie mam zamiaru wymieniac amplitunera jeszcze przez kilka lat :) ale inni ktorzy beda kupowac juz beda miec ten system w swoich amplitunerach..tak jak z tv 4k za rok, a za dwa to juz na 100% kazdy kupujacy tv bedzie mial 4k w domu.. Choc do 4k zdania nigdy nie zmienie wolalbym miec na chwile obecna 80 cali tv FHD niz 55 czy 65 tv 4k.. Ale jak bede zmienial tv to nie bede mial problemu - wszytskie beda w 4k :) a beda juz naciagac na 8k ..

8K i temat rozdzielczości zakończony.Ja też na wiele lat nie wymieniam amplitunera bo nie widzę powodu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek czy ja muszę brać wszystko w cudzysłów, w nawiasy, czy tłumaczyć każde zdanie z osobna?

Pisząc "za ostatnie pieniądze", nie mam na myśli "Pana domu", który oznajmia małżońce: "słuchaj, mam nowe Onkyo, przez miesiąc jesz u mamusi, albo nie, 2 miesiące, bo jeszcze na kable musi mi starczyć" :)

W każdym bądż razie, lotto mi Atmos, ja i tak kupuje procesor bez tego cuda, ciekawi mnie tylko czy faktycznie (kiedyś) usłyszę deszczyk na suficie ;)

A Ty już się nie martw o moje +/- 20m2, w sprzęcie siedzie od najmłodszych lat i wiem doskonale co się sprawdzi na takim metrażu, a co nie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
8K i temat rozdzielczości zakończony.Ja też na wiele lat nie wymieniam amplitunera bo nie widzę powodu.

Ja na Twoim miejscu rowniez bym nie wymienial ...
Lolek czy ja muszę brać wszystko w cudzysłów, w nawiasy, czy tłumaczyć każde zdanie z osobna?

Pisząc "za ostatnie pieniądze", nie mam na myśli "Pana domu", który oznajmia małżońce: "słuchaj, mam nowe Onkyo, przez miesiąc jesz u mamusi, albo nie, 2 miesiące, bo jeszcze na kable musi mi starczyć" :)

W każdym bądż razie, lotto mi Atmos, ja i tak kupuje procesor bez tego cuda, ciekawi mnie tylko czy faktycznie (kiedyś) usłyszę deszczyk na suficie ;)

A Ty już się nie martw o moje +/- 20m2, w sprzęcie siedzie od najmłodszych lat i wiem doskonale co się sprawdzi na takim metrażu, a co nie.

Nawet nie pomyslalem ze to do mnie piszesz :) powiem ze jakbys to napisal w stosunku do mojej osoby to przynajmniej bylobyto dziwne biorac pod uwage pewne aspekty , napisalem swoj post ogolnie...
Ja z natury wierze w ludzi i nie moge sobie uzmyslowic ze byliby tacy, ktorzy na KD wydaliby swoje ostatnie albo prawie ostatnie pieniadze. Bylaby to glupota i to naprawde lekko mowiac..
A odnosnie metrazu to nie martwie sie bo naprawde uwazam ze jest wiele wazniejszych rzeczy nad ktorymi powinienem sie martwic.. Tak jak pisalem ze KD to jedno z wielu rzeczy ktore czlowiek moze miec, a i nie koniecznie, bo jest wiele rownie fajnych zainteresowan dla ktorych ludzie poswiecaja sie i wydaja swoje pieniadze. Dla ktorych to znowu KD moze nie istniec, bo to co chca obejrzec to ida do kina i maja prawdziwe kino w 100% znaczenia tego slowa , a to co chca sobie obejrzec w domu to obejrza z C+ lub HBO i tez sa zadowoleni. Znam takich rodzin kilka...i naprawde sa szczesliwi. A my mamy troszke hopla na punkcie KD - ja troszke mniej, Ty na pewno wiekszego w sensie oczywiscie pozytywnym... i jakos sie to kreci. Na pewno nie jest to priorytet w moim zyciu..i nigdy nie bedzie i nigdy nie przelozylbym np wczasow nad kupno czegos nowego jesli chodzi o rtv..
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja na Twoim miejscu rowniez bym nie wymienial ...


Nawet nie pomyslalem ze to do mnie piszesz :) powiem ze jakbys to napisal w stosunku do mojej osoby to przynajmniej bylobyto dziwne biorac pod uwage pewne aspekty , napisalem swoj post ogolnie...
Ja z natury wierze w ludzi i nie moge sobie uzmyslowic ze byliby tacy, ktorzy na KD wydaliby swoje ostatnie albo prawie ostatnie pieniadze. Bylaby to glupota i to naprawde lekko mowiac..
A odnosnie metrazu to nie martwie sie bo naprawde uwazam ze jest wiele wazniejszych rzeczy nad ktorymi powinienem sie martwic.. Tak jak pisalem ze KD to jedno z wielu rzeczy ktore czlowiek moze miec, a i nie koniecznie, bo jest wiele rownie fajnych zainteresowan dla ktorych ludzie poswiecaja sie i wydaja swoje pieniadze. Dla ktorych to znowu KD moze nie istniec, bo to co chca obejrzec to ida do kina i maja prawdziwe kino w 100% znaczenia tego slowa , a to co chca sobie obejrzec w domu to obejrza z C+ lub HBO i tez sa zadowoleni. Znam takich rodzin kilka...i naprawde sa szczesliwi. A my mamy troszke hopla na punkcie KD - ja troszke mniej, Ty na pewno wiekszego w sensie oczywiscie pozytywnym... i jakos sie to kreci. Na pewno nie jest to priorytet w moim zyciu..i nigdy nie bedzie i nigdy nie przelozylbym np wczasow nad kupno czegos nowego jesli chodzi o rtv..


Ludzie dziś tak szybko żyją gonią i pędzą że nie wiedzą że w ich kinie grają właśnie Transformers 4. Obejrzą go kiedyś jak wpadnie im w rękę płyta Blu Ray na promocji w markecie jak będą kupować chleb i mleko.I wtedy obejrzą go w Domowym Kinie..:)
 
Do góry