Dolby Atmos 7.1.2 czy 5.1.4

Tidus1024

New member
Bez reklam
Cześć. Jestem w momencie urządzania dedykowanego pokoju kinowego 25m kw.

Obecne komponenty:

JVC HD350
Ekran Elitescreen 135'' w ramie.
Denon X4100W
Końcówka mocy Kenwood Basic M1
Głośniki frontowe Sonus Faber Toy Tower

Co dojdzie:
Sub JBL LS120P
6xsurroundy JBL Arena 120
Centralny Sonus Faber Toy

Mam właściwie nieograniczne możliwości instalacji: uprzedzając pytanie - nie mogę zainstalować głośników dościennych i dosufitowych. W grę wchodzą jedynie rozwiązania naścienne i nasufitowe. Poza tym pełna dowolność.

Nie jestem specem od audio - więc lepiej zapytać niż skrewić: która konfiguracja zagra lepiej - 7.1.2 czy 5.1.4?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, zatem jak będziesz szukał potwierdzenia, nie zapomnij zapytać czy opinia jest potwierdzona praktyką i poproś o uzasadnienie swojej wypowiedzi, będzie Ci łatwiej zdecydować w którym kierunku iść i jakich wrażeń oczekiwać. ;)
Odpowiedzi szukaj na zagranicznych forach, aczkolwiek i tam pełno baboli i pitolenia.
Na naszych forach użytkowników Atmosa można zliczyć na palcach jednej ręki, a już takich co pokusili się o odsłuch różnych konfiguracji i przede wszystkim z wykorzystaniem materiałów z i bez Atmosa, czyli DSU, szukać ze świecą ; )
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Robię tak i mam mega mętlik. Niektórzy zwracają uwagę na braki w tyłach po przesiadce na 5.1.4 i używaniu DSU. Jak to jest? DSU odcina tyły na rzecz góry?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Tidus 1024.

Zdexydowanie 7.1.2
Jesli jedyna opcja jest podwieszenie glosnikow, to moze takie rozwiazanie
23464920100330_122.160.132.34.jpeg

Nie chodzi o konkretny model tylko idee.

http://www.proacousticsusa.com/productdetail.php?pId=17194
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Tidus 1024.

Zdexydowanie 7.1.2
Jesli jedyna opcja jest podwieszenie glosnikow, to moze takie rozwiazanie
Nie chodzi o konkretny model tylko idee.

Bogen OPS1W Pendant Speaker 6.5 Inch 100 Watt at 16 Ohm 140°Coverage White

Raczej myślałem o czymś bardziej konwencjonalnym. Czyli zwykłym głośniku podstawkowym zainstalowanym za pomocą uchwytu sufitowego. JBL Arena 120 mi wyjątkowo odpowiadają ze względu na gabaryt.

Blackninja - tylko te modele rozpatrywałem, żeby nie płakać po Sonusach za bardzo :)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Imho zysk z dodatkowej pary sufitowej iluzoryczny (czyt zaden, bo rozumiem, że piszemy o filmach, a nie o demkach), przynajmniej w Atmos (choc nie wiem jak DTS-X bedzie )
5.1.4 to zdecydowanie rozwiazanie dla nie posiadajacych akceptowalnej przestrzeni z tylu na dodatkowa pare glosniko tylnich surround. Dla mnie wybor pomiedzy 7.1.2, a 5.1.4 na chwile obecna jest oczywisty. Jak masz mozliwosc, to sobie podmontuj tylnie pod sufitem zmien konfiguracje, porownaj i sam wybierz pomiedzy obiema konfiguracja mi.
 
Ostatnia edycja:

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Raczej myślałem o czymś bardziej konwencjonalnym. Czyli zwykłym głośniku podstawkowym zainstalowanym za pomocą uchwytu sufitowego. JBL Arena 120 mi wyjątkowo odpowiadają ze względu na gabaryt.

Blackninja - tylko te modele rozpatrywałem, żeby nie płakać po Sonusach za bardzo :)
Arena 120 jak wymiar potrzebny mogą być :)
 
Do góry