Dolby Atmos 5.1.4 - konfiguracja i dobór głośników.

kubas4u2

New member
@Snikers89, dzięki za cenne uwagi dotyczące Onkyo. Kiedyś już czytałem o podobnej historii a to co mówisz tylko ją potwierdziło.

@lipet, tu właśnie wiem że jest taki problem. Myślałem dokupić w jakiś wzmacniacz zintegrowany który zasili strefy, ale tym będę się martwił później.
 

redone

New member
witam,

posiadam Jbl ES pack 5.1 i stoję przed zmianą amplitunera - prawdopodobnie wybór padnie na Onkyo Tx-nr656 ze względu na przywiązanie do marki :) (chyba ze przekonacie mnie do Denon AVR- X2300W - lub czy w podobnej cenie jest coś co umożliwia opcję konfiguracji 7.1.2?).
Pytanie zasadnicze jednak brzmi : jakie głośniki Atmos do tego polecacie ?- tak aby brzmieniem i mocą pasowały do zestawu. Spogladam na Onkyo Skh- 410 cena dość przystępna ale moc trochę poniżej oczekiwań. Generalnie nie chciałbym ryć sufitu ... ale jak efekt i cena będzie do przyjęcia ... żona się ucieszy z odnowienia sufitu :)


Trochę danych - pokój ok 18-20m2 budżet do 1500 lub mniej :) opcja 2 głośniki raczej
 

Drunk

New member
Bez reklam
Po rozmowie z glownym przedstawicielem Onkyo na Polske okazalo sie ze wiekszosc tych sklepow co podalismy to byly koncowki po reklamacyjne z odnowiona gwarancja. Wiekszosc pochodzi z Niemiec po serwisach. Takze uwazaj i sprawdz po numerach seryjnych i skontaktuj sie z Onkyo tak jak my. Szkoda by bylo zebys za taka kase dostal sprzet ktory byl walniety a sorzedany jako nowy.
Ciekawe co takiego działo się z tymi klockami, gdyż wydawałoby się, że w urządzeniu całkowicie analogowym mało co może się popsuć (przy "normalnym" użytkowaniu). W każdym bądź razie warto wziąć pod uwagę takie informacje. M5000R znajduje się również w moich planach zakupowych na ten rok.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ciekawe co takiego działo się z tymi klockami, gdyż wydawałoby się, że w urządzeniu całkowicie analogowym mało co może się popsuć (przy "normalnym" użytkowaniu). W każdym bądź razie warto wziąć pod uwagę takie informacje. M5000R znajduje się również w moich planach zakupowych na ten rok.
Wiesz i najlepszy klicek mozna rozkrzanic jak sie nie ma pojecia co sie robi.
Ja swojego mr5000 bralem z holandi i jestem zadowolony. Kumpel bral z Polski to z Japonii sprowadzali 3 szt na Polske. Wiec daje to do myslenia.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Kolego Snikers, a powiedz mi jeszcze czy czarny M-5000R ma podświetlenie na zielono czy na niebiesko tak jak srebrny?
 

Snikers89

New member
Bez reklam
ef5728f4b5bb21a15ae90d5f2e65eaf0.jpg


Tak u mnie. Pokazywac ktory to klocek chyba ci nie musze.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Zielone to to nie jest, ale od biedy ujdzie, dzięki.

ps. Niezły makaron na podłodze za sprzętem ;)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Owszem, zamierzam ją posiąść ;), ale dopiero w drugiej połowie roku.

Następnie przydałoby się jeszcze coś pokroju AV8802A, ale ze stajni Onkyo bo nie lubię krzyżówek. Pożyjemy, zobaczymy.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Owszem, zamierzam ją posiąść ;), ale dopiero w drugiej połowie roku.

Następnie przydałoby się jeszcze coś pokroju AV8802A, ale ze stajni Onkyo bo nie lubię krzyżówek. Pożyjemy, zobaczymy.
Chcesz zrobic KD z ta koncowka ? To 2 kanaly a co z reszta ?

Ps mozna wynienic diody na inny kolor ale tracisz gwarancje.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Od reszty jest PA-MC5501. Będzie podobny konfig. jak u Kolegi, więc nie rozumiem skąd to zdziwienie ;).
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Nie jestem zdziwiony tylko troszke zaskoczony ze wreszcie znalazla sie osoba ktora planuje zrobic podobny zestaw do KD jak ja 😄
 
Do góry