Dołączę do rodziny w Disney+

luck76

Well-known member
Przecież tylko testowałeś ;)
Każdy testował, grzechy młodości :) dla jednych ta młodość miała miejsce w dobie dyskietek i kaset VHS, inni później :) pytanie kiedy człowiek skuma, że komuś zabiera zwrot z inwestycji w wiedzę, technologię, emeryturę (tak tak, fundusze emerytalne tez inwestują w spółki branży rozrywkowej).
 

luck76

Well-known member
A dozwolony użytek osobisty? :devilish:
Z prawnego puntu widzenia, zależy od drogi jaką pozyskałeś. Jesli torenty, to drogą pozyskania jest kradzież (udostępnianie/upload nie jest ujęte w definicji doswolonego użytku osobistego). Inna sprawa to moralna ocena takiego działania. Wyobraź sobie sytuację, w której coś stworzyłeś, poniosłeś koszty i przychodzi do Ciebie Kowalski i mówi - biorę to na użytek osobisty, bo takie mam prawo i kropka. Co wówczas robisz? Aaa i Kowalski jeszcze dodaje, masz tu 5 groszy żebyśmy byli kwita (a’propos opłaty repo o której pisałeś). Ważne jak się z tym czujesz, jesli jesteś z tym OK, to dobrze. Znam wielu ludzi prowadzących się dyskusyjnie z moralnego punktu widzenia, którzy sami nie mają sobie nic do zarzucenia. Ale dobra, bez sensu - nie jest to miejsce na tego typu dyskusje. Miłego oglądania :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To po kiego te wywody, mieliśmy już z tuzin takich niekończących dyskusji i to z o wiele ciekawszą argumentacją.

Brakowało mi tego :grin:

Bleh...

Piramida, Armanig, Mat74 złoczyńcy, sprowadziliście mnie na złą drogę, usuwam KODI :grin:

Ale ja sobie nie życzę, Piramida robił podwaliny przez lata, a Mat wpadł i dobił gwoździa, a ja? Ja tylko sprawdzam czy da się podmienić tapety w Fen. Nic więcej ; )

Jak już jesteśmy przy kosztach, przyszedł wam "nowy" rachunek za prąd?
U mnie zrobili prognozę po odczytach na pół roku na ponad 400zl/msc ; )
 
Ostatnia edycja:

kuba378

Active member
Armanig, poza tapetami w Fen, chyba jeszcze długo walczyłeś z kręcącą płytą ;)
W sumie racja, najbardziej tutaj winny jest Piramida, on wszystkich sprowadził na złą drogę :mrgreen:
Dzisiaj idę do kościoła się wyspowiadać :razz:
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
tylko po co - aby spowiedź była ważna to trzeba szczerze chcieć poprawy i zadośćuczynić za wyrządzone krzywdy hahaha A tutaj nie sądzę aby ktoś chciał zejść z tej drogi wręcz przeciwnie ja na nią wejdę :p
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko pamiętaj, że akurat w sprawie filmów, seriali, muzyki, książek, audioboków itd wcale nie jest to taka oczywiste.
W Polsce (i chyba w większości UE) mamy coś takiego jak dozwolony użytek osobisty. Więc akurat pobranie filmu/seriali itd jest legalne. Baaa... płacimy za to wszyscy grubą kasę w postaci opłaty reprograficznej. A tą opłatę płacimy w wielu rzeczach/usługach, nawet kupując papier do drukarki.
Rocznie z tej opłaty "artyści" mają wpływy na poziomie kilkuset milinów złotych.
Pamiętam, ale w przypadku tam gdzie np jest zapis, że konta mogą być w Rodzinie, lub w jednym domostwie to dzielenie się takim np netflixem jest nielegalne. A odnośnie filmów itp to nie wypowiadam się, swojego czasu napisałem co o tym myślę. Szkoda czasu i zdrowia na pisanie tego samego, mam nadzieję, że kiedyś prawo się zmieni. Pożyjemy, zobaczymy...
 

rafmik

Member
Pamiętam, ale w przypadku tam gdzie np jest zapis, że konta mogą być w Rodzinie, lub w jednym domostwie to dzielenie się takim np netflixem jest nielegalne.

Nie jest nielegalne, a niezgodne z regulaminem usługi. Czyste prawo cywilne. W praktyce jedyne co można zrobić do wypowiedzieć umowę danemu użytkownikowi (i co za tym idzie utracić przychód z niego).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie jest nielegalne, a niezgodne z regulaminem usługi. Czyste prawo cywilne. W praktyce jedyne co można zrobić do wypowiedzieć umowę danemu użytkownikowi (i co za tym idzie utracić przychód z niego).
Zgadza się... jest niezgodne z regulaminem, nie to słowo użyłem.. :)
 
Do góry