Dodawanie napisów do kopii DCP

atreyu

New member
Witam!
Od kilku tygodni zmagam się z problemem dołączenia napisów do kopii DCP. Źródłem danych był plik MKV powstały po ripowaniu BD. Po usunięciu niepotrzebnych ścieżek pozostał dźwięk DTS-HD i obraz 1920x1080 kodowany w VC-1. Do powstałego strumienia wmuxowałem napisy SRT. Do konwersji do formatu DCP użyłem darmowego programu DVD-O-MATIC. Przeskalowanie typowe dla rozdzielczości SCOPE 2K na 2048x858 w JPG2K z bitrate około 130mbit. Według dokumentacji program DVD-O-MATIC nakłada napisy wtapiając je w strukturę obrazu, niestety wygląda na to że program ten nie akceptuje streamu SRT ograniczając się do napisów rastrowych VobSub. Powstała w ten sposób kopia DCP nie ma napisów i trzeba je jakoś dołożyć. Zewnętrzne napisy w pliku XML możliwe są do dołożenia w formacie INTEROP/CineCarnavas albo SMPTE, problem w tym że nie mam pojęcia ja się do tego zabrać. Czy ktoś ma może doświadczenie z dołączaniem napisów wektorowych do takiej kopii ?? Czy popularny program OpenDCP ma takową możliwość bo mimo że nad nim siedzę od kilku dni nic mi z prób na razie nie wychodzi. Sam film bez napisów wgrałem na mediablock projektora Sony SRX-R210 i projekcja idzie bez problemu. Co prawda CPL nie jest podpisany cyfrowo, ale mediablock nie robi z tym problemów.
Jak nic nie wymyślę to dorobię stream VobSub do pliku źródłowego i raz jeszcze zrobię konwersje, ale prawdę mówiąc wolałbym dołączyć napisy wektorowe...
 
Do góry