Dodatkowe kolumny dipolarne czy standardowe do 7.1

Lobit

Member
Witam forumowiczów.
Posiadam 5.1 zestaw missiona m62 m6ci i na tyle 77ds dipole, testowalem juz 7.1 na dodatkowych glosnikach philipsa ze starej wieży i przepasci nie bylo ale roznica tak i dlatego chcialem dolozyc dwa dodatkowe kolejne mission 77ds tak ze na tyle i na srodku (boczne) byly by 4 takie same czy bylo by to dobre rozwiazanie czy lepiej dipole dac w środek a na tył szukac standardowych kolumn?
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Dipole lepiej wypełniają przestrzeń dźwiękiem, natomiast standardowe głośniki są bardziej precyzyjne. Dipole sprawdzą się lepiej w bliskiej odległości od słuchacza, natomiast tradycyjne odwrotnie. Przetestuj i wybierz sam.
 

Lobit

Member
Testowac nie moge przed zakupem bo nie posiadam drugiej takiej pary dipoli, chodzi o to ze pojawiły sie na allegro takie i dlatego pytam czy warto kupic druga pare dipoli czy lepiej tradycyjne. Ale chyba jednoznacznie odpowiedzi nie uzyskam kazdy woli cos innego.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Jeśli pasuje Ci jak gra jedna para to i dwie Ci zapasują, tylko pamiętamy że na tylnej ścianie musi być prawa z lewą zamieniona żeby grały zgodnie w fazie z bocznymi.
 

danisk

New member
Ja mam dipole na bocznej ścianie bronze fx (około 3 m każdy od miejsca odsłuchu) a tuż za kanapą (dosunietą do sciany) harman kardon, małe głośniki z jakiegoś zestawu skierowane na słuchacza i po kalibracji te małe głośniki i tak trzeba sciszyć bo trochę tył dominuje. Również rozważam zakup drugiej pary dipoli lub chociaż zamianę miejscami dlatego bardzo chętnie przeczytam twoje odczucia gdybyś kupił drugą parę dipoli.
 

Lobit

Member
Ja wiem jak one graja bo mam juz jedna pare w 5.1 a pytanie bylo czy kupic do rozbudowy 7.1 druga pare dipoli czy stacjonarne.
Ale decyzja juz zapadla kupilem drugi komplet dipoli jak przyjadą to bede testowal.
Pytanie tylko jak rozroznic prawą od lewej?? Zeby je później zmienic na tyle??
 

Drunk

New member
Bez reklam
Przyjrzałem się tym głośnikom i wychodzi na to, że nie jest to konstrukcja di-polarna, a bi-polarna. Głośniki di-polarne zawsze oznaczone są jako L i R, natomiast przy tych drugich nie ma to znaczenia. Reasumując oba głośniki są identyczne i nie ma znaczenia, który jest lewy a który prawy.
 
Do góry