Dodanie wielokanałowej koncówki mocy do AV DENON X3000W

ziomal216

New member
Dodanie wielokanałowej koncówki mocy do AV DENON X3300W

Witam , tak jak w temacie nosze sie z zamiarem poprawienia dzwięku w swojim kinie domowym i pomyślałem nad dokupieniem wielokanałowej końcówki mocy tzw power amp , czy woogole jest sens takiej inwestycji czy lepiej wymienic AV na wyzszy model ? Z tego co czytałem nawet najwyzsze AV mają słabe koncówki mocy i słabe transformatory , mało który posiada teraz transformator triodalny chyba tylko najwyzszy Anthem oraz Arcam które kosztują 20k . Dodam tylko ze mam 7 glosników Q acoustics podłączonych do tego ampa 2 zawieszone na suficie do atmosa . Czasami mi sie wydaje ze sekcja zasilania mogła by byc lepsza i nie chodzi tutaj o sluchanie na wysokich poziomach glośnosci ale o separacje i jakosc dzwięku . Prosze o porade jakie ew wielokanałowe koncówki polecacie. Mysle ze wystarczyła by 5cio kanałowa , pozosale 2 do atmosa moze ciagnac Denon chyba ze jest jakas dobra 7mio kanalowa to prosze o porade .
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sens jest, ale nie koniecznie w Twoim przypadku.
Za używaną, sensowną np. Marantza 5-kanałową trzeba dać min. 3,4 nawet do 5tyś. Np. MM7055, z 7 kanałowych tej firmy to już sporo większy wydatek.
Można znaleźć taniej innych marek, ale bez odsłuchu to loteria.
Ja na Twoim miejscu wymieniłbym ampli, ew. dokupił wzmak i zasilił nim fronty. Odciąży ampli.
 

ziomal216

New member
Anthem-MCA225-MCA325-MCA525-G5-XXL.jpg ANTHEM mca 525
Znalazłem takiego Anthema , wygląda super ale kosztuje tez sporo , jednak taki sprzet to juz na lata. Moze macie jakies doswiadczenie z nieco tanszymi ampami ?
 

ziomal216

New member
moją uwage zwrócił także Tag McLaren 100x5R
post-33168-0-17958300-1455700197.jpg

Co prawda z 2001 , w UK mozna takiego wyrwac na ebayu za ok 600 Funtów. Nieiwem jednak czy jest sens inwestowac w antyka . Ostatnio trafila mi sie okazja i kupilem suba velodyne DD12 z 2003 roku za bardzo fajne pieniądze , wszystko działa bez zarzutu a jakosc basu jest naprawde zniewalająca.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Porządna końcówka to zakup na lata, jednak ampli do niej też wypadałoby żeby był przyzwoity, bo jakość sekcji pre-out i przetworniki C/A mają kluczowe znaczenie jeśli chodzi o końcowe brzmienie.
 

mors111

Active member
Bez reklam
W kinie domowym to ogromny wpływ mają aktualne kodeki :)

święta prawda , swojego czasu zapuściłem sobie z płytki BD kilka kawałków "testowych" filmów w DTS HD Master , różnica kolosalna, nie spodziewałem , że różnica może być aż tak duża w stosunku do normalnego oglądania seriali w TV
 

ziomal216

New member
Wpadlem dzisiaj na taki pomysł zeby poprostu dokupić integrated stereo amp na przednie glosniki . Czasem lubie posluchac stereo ale chcialbym tez zeby w kinie wspomagał Denona . I teraz kwestia czy wzmaczniacze integra stereo naddają sie do takich zabiegów ? Czy nie przeszkadza fakt ze wzmacniacz stereo jest z integrą czyli wbudowanym pre ampem ?
Po glowie mi chodzi taki oto model : Creek Evolution 50A , moze uda sie wyrwac za ok 400 funtow czyli jakies 2 tys zł .
 

ziomal216

New member
Kup taki który ma power amp direct / main in

Wlasnie sprawdzilem i ten creek ma taka opcje , mozna go uzyc jako koncowki mocy. To teraz jeszcze takie pytanie bo posiadam blu raya pionieera model bdp lx88 i lepiej bedzie jak puszcze po analogu przez integre czy lepiej na direct ? Rozumiem ze ta integra zmienia troche dzwiek ?
 
Do góry