"docieranie"

aeste

New member
Potrzebuję informacji na temat pierwszych dni/tygodni pracy plasmy (ma być37PV80) - tzn co i jak poustawiać, żeby było dobrze - z tego, co pamiętam to były posty mówiące o tym, tak więc wystarczy, żeby ktoś z "uczynnych" wkleił mi linka do niego :)

drugie pytanie - czy menu serwisowe w serii PV80 będzie otwierane w ten sam sposób co we wcześniejszych seriach ?

Czekam na odzew :)
 

d.karolik

New member
Witam
Nie działa ( link ) bo konkurencyjne forum .
A szkoda , że się tak dzieje bo czasem można się podzielić wieloma cennymi informacjami .

P.S Jak ktoś jest przyzwyczajony do forum to go nie zmienia.
Dużo użytkowników ( nawet moderatorów i adminów ) jest zarejestrowanych na sąsiednich i na tym forum i jest :eek:k: .

LEPIEJ ZRÓBCIE COŚ Z TYM CZASEM BO MÓJ POST JEST 5 - TY PO TOMEK KOKO
Post pisany 20:56
 
Ostatnia edycja:

slavOK

New member
ustawiasz suwaki od obrazu (kontrast, jasność itd,) przynajmniej na połowę skali lub mniej (40-50% max), proporcje ekranu dobieraj tak by obraz wypełniał cały ekran bez pasów po boku czy z góry i dołu, staraj się też nie trzymać telewizora na jednym kanale przez długi czas (np. tvnTurbo - upierdliwe jaskrawe logo czy tvn24 - pasek informacyjny z dołu ekrarnu :rolleyes:...) i tak przez 300godzin użytkowania, po okresie docierania kiedy luminofor się już "dotrze" i ułoży suwaki od obrazu można sobie poustawiać wg. własnego uznania, to by było chyba na tyle.


co do linka to wystarczy w googlach wpisać "docieranie plazmy" i ten wasz link to czwarta pozycja od góry.


pozdro.
 

aeste

New member
slavok dzięki bardzo za konkrety - tak zrobię :)
No pare godzin temu "miał być" a teraz już "jest" 37PV80 także jest GIT

Niestety obydwa sposoby na włączenie menu serwisowego zawiodły także zobaczymy jak będzie się ta sprawa rozwijała ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli ogladasz normalnie programy np. film 2-3 godz - to Ci nic nie grozi.
Jeśli będzie oglądał codziennie ten sam porgram po 8 godz. dziennie - jest możliwość że powstaną powidoki i to nie wcześniej jak kilka dni.
Chociaż przy tej plaźmie takiego testu nie robiłem - może wytrzyma znacznie dłużej :D.
 

darcun

New member
Bez reklam
Wypowiedź ArtS007 na forum - cytat:
16 Lip 2006, 21:48​


Powiem tak. 330 godzin daje raptem 2 tygodnie czasu wygrzewania non-stop. To nie jest jeszcze tragedia. Po drugie jestem zdania, że jeżeli coś pomaga, to warto to stosować, choćby producent nic o tym nie wspominał. Jeżeli rzeczywiście takie początkowe wygrzanie uodparnia matrycę na przyszłe wypalanie, to chyba warto? Jednak na wypalanie białym kolorem na pewno bym się nie zdecydował. Wystarczy chyba jakiś odcień szarości lub "śnieg".

Elementarnie zgadzam się jednak z osobami, które twierdzą, że plazma powinna służyć do kina, nie do telewizji. I to nie tylko z powodu wypalania się logo stacji. Swoją drogą czas najwyższy, aby stacje telewizyjne "przytłumiły" swoje logo, tak jak to zrobiło ostatnio Ale Kino, ale od lat ma tak TVN, TVN7, czy HBO. Logo takich stacji jak TVP, AXN, czy Canal+, to już typowe wypalarki :-(

ArtS

Witam!

Jestem bardzo ciekawy,czy "ArtS007" podtrzymuje swoją wypowiedź wyżej zacytowaną a dot.,że plazma powinna służyć do kina ,nie do telewizji?
Zadałem to pytanie ,ponieważ zamierzam kupić plazmę,którą wykorzystywałbym w 80% do oglądania programów telewizyjnych.
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Na pewno bardziej lubi kino, gdyż nie ma tam stałych elementów typu logo, czy ograniczenie wiekowe. Ale to nie oznacza, że nie nadaje się do oglądania typowej telewizji. Jeśli nie będziesz ślęczał wyłącznie przy jednym kanale, to nie powinno być problemu. W końcu logo stacji są różne.

ArtS :)
 

Jarod

New member
Ja gram po kilka godzin w oblivion, call of duty i nic się nie dzieje.

Fobia odnośnie powidoków jest nieuzasadniona moim zdaniem. Nawet jak coś się pojawia to po zmianie programu zaraz znika.

Chyba, że ktoś ewidentnie ma włączony tvn24 np 8-10 h dziennie no to niech sobie kupi lcd - bo mnie prądu żre :p
 

facet

Member
Bez reklam
Gdyby plazma miała służyć tylko do kina to produkowali by ją bez tunera tv, ew. ze slotem na takowy tuner.
Tak jak obecnie pewne modele tv maja slot na tuner dvb-t.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
A czy ja mówię, że ma służyć tylko do kina? Po prostu najlepiej sprawdza się w kinie. Ot i tyle. Czy wszystko musi być wyłącznie czarne lub białe? Jeśli napisałem, że dla plazmy najlepsze jest kino, to nie oznacza, że do innych zastosowań się nie nadaje. Ale nikt chyba nie zaprzeczy, że ruchomy obraz bez stałych elementów na całym ekranie jest dla plazmy najlepszy.

ArtS :)
 

slavOK

New member
heh ale dyskusja, to jest tylko telewizor chyba nie macie zamiaru się z nim nosić przez 20 lat... tv jak wszystko też się zużywa i trzeba się liczyć z tym ze za kilka lat pasowało by go wymienić, to służy do oglądania a nie głaskania i chuchania, wiadome, że jakieś tam zasady użytkowania powinny obowiązywać, ale stwierdzenie, że plazma jest tylko do kina mnie troszkę śmieszy.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No i można pisać i pisać, a i tak wyjdzie na to, że twierdzę, iż plazma nadaje się tylko do kina. Proszę dokładniej czytać, co piszę. A nie stwierdzać, że jest to śmiechu warte.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jakoś nie zauważyłem, aby ogół twierdził, że plazma nadaje się tylko do kina. Ja zaś wyraziłem pogląd, że plazma najlepiej się sprawdzi w takim zastosowaniu. Jeśli zaś miałeś na myśli obawy przed wypalaniem, to powinieneś to wprost napisać.

Zgadzam się, że sprzętu nie można do przesady chołubić, bo nie ma to sensu, ale szkoda później ludzi, którzy płaczą z powodu powidoków. Technologia plazmowa jeszcze się od nich nie uwolniła i możliwe, że nigdy to nie nastąpi. Dyskusyjna pozostaje kwestia uciążliwości tego zjawiska. Jak widać producenci robią w tej kwestii zdecydowane postępy.

ArtS :)
 

jurek50

New member
Plazma lepsza jako kino ze względu na wrazliwość na powidoki? Ale czy to jedyne/główne kryterium? A co z jakością obrazu? Czy sygnały SD będą w przeciętnych warunkach odbioru na LCD za ok. 3300 zł podobnej jakości jak na nowej plazmie TV-80? Jestem laikiem ale większość twierdzi, ze sygnał SD (a to chyba dotyczy telewizorów) jest gorzej odbierany przez LCD. To nieprawda? A co ze smużeniem LCD, problemem z szybkim ruchem? Czy LCD jako telewizor będzie lepszy niz plazma, gdy ma się kasę ok.3500 zł i średniej jakości sygnał SD?
 
Do góry