Docieranie plazmy lg 50pv350

wysio

Member
Bez reklam
Cześć Koledzy

Ja także jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem 50PV350. Świetny produkt moim zdaniem. Po prostu włączasz, jest ładny obraz, nie zniechęcający dźwięk- najnormalniej w świecie telewizor :) Żadnych zbędnych gadżetów, widżetów czy jak to tam zwą i ciągną z tego kupę pieniążków. Niepotrzebnych rzeczy w tym telewizorze nie ma :)
Zwraca uwagę mnogość opcji w trybie eksperckim.
SimonK, wielkie dzięki za opublikowanie przykładowych ustawień.
U mnie co prawda z tymi ustawieniami obraz wydawał się jakby "za mgiełką" lekko. Zatem ustawiłem kontrast 100.
Aha i kolor 60, bo trochę za zimny mi sie wydawał.
Natomiast ja mam pytanko odnośnie tego:
IRE 05: 00 -02 +06
IRE 10: -19 -13 -12
IRE 15: -02 -05 +04
IRE 20: ??-09 -01 -06
IRE 25: -03 -01 -05
IRE 30: -02 -05 +01
IRE 35: -10 -05 -12
IRE 40: +11 +09 +05
IRE 45: -11 -04 -17
IRE 50: -09 -06 -20
IRE 55: -01 -03 -21
IRE 60: -06 -08 -24
IRE 65: -05 -15 -26
IRE 70: -05 -02 -23
IRE 75: +07 +16 -09
IRE 80 +34 +39 +07
IRE 85: -01 +28 +41
IRE 90: +21 +32 -15
IRE 95: +19 +37 -21
IRE100: +04 +10 -28.
Cóż to jest?
Nie znajduję u siebie takich ustawień...

Czy Wszyscy używacie Tych ustawień? Ja tak ustawiłem i faktycznie biały jest dobry, czarny też, ale czasem mam wrażenie, że obraz nie jest do końca czysty - np jak kamera jest pod słońce, lub jest bardzo dużo światła... Kolor jest ok, kontrast ustawiony na 100 nic nie zmienia na lepiej.

Edit: ustawiłem jasność na 40 i wydaje się być już super :p
 

Majkem82

New member
Hej Wysio

Ja obecnie używam ustawień reviews.plasmatvbuyingguide.com, do których link podesłałeś. Kolory jakby wydają mi się przyjemniejsze, przy czym "white balance" mam średnią, gdyż 50PV350 nie dysponuje opcją "color temperature" (jak dla modelu PK550).
 

wysio

Member
Bez reklam
Dzięki, sprawdzę zatem. Czy mogę te ustawienia zastosować pod Expert2? Wtedy bym miał świetne porównanie...
W ustawieniach ekranu podanych przez SimonK brakuje ustawień barw i odcieni po niżej opcji zastosowania ustawień do wszystkich źródeł, więc nie jestem pewny, czy zostawiamy tam wszystko na zero, czy jedna coś też przestawiamy, jak z tej strony z PK550
Ps. U mnie jest Color Temperature a zdaje się nie mam White balance

Edit: Świetna sprawa, że są dwa tryby Expert. Można sobie wtedy świetnie porównać różne ustawienia. I tak u mnie zdecydowanie lepiej prezentują się ustawienia podane przez SimonaK z moimi drobnymi poprawkami.
 
Ostatnia edycja:

Optymistyk

New member
gdzie kupić

na 99,99% jestem zdecydowany na zakup LG 50pv350.
Podstawowe pytanie dla osób trzymających ręke na pulsie:) gdzie na obecną chwile najtaniej dokonam zakupu razem z przywozem do domu ?
Rozeznałem temat i MediaM, EuroRTV itp odpadają z taką marżą.
Czyli sklepy interenetowe, ale tu mam problem bo w najbardziej popularnych brak (np. neo24, electro.pl).
Prosze o poradę o sprawdzone źródło.
 

wysio

Member
Bez reklam
Dokładnie tak. Z tym, że mi te ustawienia zbytnio nie pasują. Obraz jest zbyt czarny, a jak zwiększę jasność, to przy mocno naświetlonych scenach, kolory są nienaturalne i prześwietlone.... Próbuję zdobyć jakąś płytę kalibracyjną.
Na zagranicznej stronie znalazłem test, tyle że PK 350. Wyszedł bardzo dobrze. Nie wiem tylko, czym właściwie się różnią oba modele...
LG PK350 (50PK350) Review | AVForums.com - UK Online

Na drugiej stronie komentarzy jest tabelka z ustawieniami. Nie wiem tylko, co znaczą wyrazy Mellem, Fra.
 
Ostatnia edycja:

Pieniu75

New member
witam
oto ustawienia jakie ja znalazłem w sieci na jakiejś norweskiej stronie, wprawdze sa one do modelu PW450 ale wg mnie sa lepsze niż z ustawianiem tych wartości IRE

Tryb: Expert 1
Kontrast: 82
Jasność: 51
Ostrość H: 50
Ostrość V: 50
Kolor: 48
Odcień: 0
Kontrola Expert:
Color Filter: Off
Color Temp: Średni
Metoda: 2 punkty
Balans bieli:
Red: -3
Red Tint: -1
Zielony: -1
Zielony odcień: 1
Niebieski: 2
Niebieski odcień: 0
Żółty: -2
Żółty odcień: 0
Cyan: 0
Odcień Cyan: 0
Magenta: 2
Odcień Magenta: 0
 

adamlop

New member
Udalo sie komus rozwiazac lag/poglos na wyjsciu optycznym w tym tv ?
Tylko przestawienie trybu z Auto na PCM pomaga, ale wtedy trace 5.1
PS. jest nowszy soft niz 3.41, tzn 3.42 na ruskiej stronie
 
Ostatnia edycja:

amateu

New member
...
PS. jest nowszy soft niz 3.41, tzn 3.42 na ruskiej stronie
Dla zainteresowanych na polskiej stronie również od przynajmniej 2 / 3 tygodni jest do pobrania firmware v03.42.12.11 ciekawostką jest że kupiłem PV350 w MM jakoś właśnie 3 tygodnie temu i przy próbie aktualizacji okazało się że miał wgrany ów firmware.

Kolejną ciekawostką jest że w lewym dolnym rogu na czarnym ekranie mam tak jakby zagaszony trójkąt (w zasadzie widać go jak przyłożę nos do matrycy)

Natomiast odnośnie wątku to przy ustawieniach proponowanych przez SimonK biały na moim TV jest bardziej niebieskawy (być może coś omiąłem), natomiast mogę polecić ustawienia Pieniu75 znacznie lepsze od standardowych od siebie mogę dorzucić do tych ustawień:

kontrast dynamiczny: wył.
poziom czerni: niski
redukcja szumu: niska
 

wysio

Member
Bez reklam
Dla zainteresowanych na polskiej stronie również od przynajmniej 2 / 3 tygodni jest do pobrania firmware v03.42.12.11 ciekawostką jest że kupiłem PV350 w MM jakoś właśnie 3 tygodnie temu i przy próbie aktualizacji okazało się że miał wgrany ów firmware.

Kolejną ciekawostką jest że w lewym dolnym rogu na czarnym ekranie mam tak jakby zagaszony trójkąt (w zasadzie widać go jak przyłożę nos do matrycy)

Natomiast odnośnie wątku to przy ustawieniach proponowanych przez SimonK biały na moim TV jest bardziej niebieskawy (być może coś omiąłem), natomiast mogę polecić ustawienia Pieniu75 znacznie lepsze od standardowych od siebie mogę dorzucić do tych ustawień:

kontrast dynamiczny: wył.
poziom czerni: niski
redukcja szumu: niska

Najlepsze jest to, że u mnie telewizor pokazuje wersje oprogramowania V4.42.12 ;)
Jak aktualizowałem, to zapewne był jakiś błędnie opisany plik....
Co do tego nieszczęsnego narożnika, to u mnie też coś takiego jest. Tyle że na bardzo małej powierzchni i widać tylko z bardzo bliska przy czarnym obrazie. Także nawet nie ma co już o tym wspominać, bo w ogóle to nie wpływa na jakość obrazu w tymże narożniku.
Co do ustawień, to polecane przez Ciebie ustawiłem pod Expert2 a te od SimonK z moimi poprawkami mam pod Expert1. Najlepsze jest to, że jak przełączam te tryby, to nie widzę dosłownie żadnej różnicy... Czyli dobrze pokombinowałem z tymi ustawieniami od SimonK. Kolejna rzecz, to dzięki temu zobaczyłem, że raczej niewiele daje kombinowanie z ustawieniami IRE.
 

amateu

New member
hahaaha czyzby magiczny fix na problem z lewym dolnym naroznikiem? HAHahAahahh nie moge :D
No nie ma co oszukiwać pod tym kątem LG się nie popisało chociaż trzeba im przyznać że to rozwiązanie tak jak wysio piszę nie wpływa to na jakość obrazu a widać to naprawdę z nosem przy szybie. Dodam że nie zauważyłbym tego gdybym nie przeczytał o tym narożniku na forum :)
chciałem nawet zrobić wam zdjęcie tego "magicznego fixu", ale niestety mój apart nie jest wstanie tego uchwycić...
...
Co do ustawień, to polecane przez Ciebie ustawiłem pod Expert2 a te od SimonK z moimi poprawkami mam pod Expert1. Najlepsze jest to, że jak przełączam te tryby, to nie widzę dosłownie żadnej różnicy... Czyli dobrze pokombinowałem z tymi ustawieniami od SimonK. Kolejna rzecz, to dzięki temu zobaczyłem, że raczej niewiele daje kombinowanie z ustawieniami IRE.

Zastanawiałem się czy wracać ponownie do ustawień z 20-point IRE proponowanych przez SimonK (nadpisałem je) , a ustawianie ich jest dość upierdliwe;) dzięki bo piekielnie nie chciało mi się tego robić drugi raz ;P
 

graby0

New member
Odświeżam temat bo jestem podczas docierania swojej plazmy. Jedni mówią że trzeba inni że nie. Ja nie chce ryzykować i jeszcze przez jakiś czas pozostawię telewizor na niższych ustawieniach.
 

Pieniu75

New member
docieranie :) oglądaj chłopie na takich ustawieniach jakie Ci odpowiadają. Mam ten tv od października i nic w nim nie docierałem, po prostu oglądam. Nie ma zadnych powidoków, wypaleń itp- przynjmniej ja nie widzę. NIe podchodzę do telewizora z lupą i nie doszukuje sie tam robaczków, zaciemnień i plamek:)
 

graby0

New member
Ja używam ustawień:
kontrast 60
jasnosc 60
ostrosc 50/50
kolor 48
ale własnie nie wiem co w ust. zaawansowanych mam ustawić bo mam:
kont dyn - wył
redukcja szumu - wył
gamma -srednia
poziom czerni - niski
Czy te ustawienia mam zostawić takie jakie są?
 

Pieniu75

New member
przeszukaj wątki dotyczące tego modelu, były podawane różne ustawienia, pobróbuj, poeksperymentuj i wybierz jakie tobie najbardziej pasują
 

dominikt

New member
Kombinowałem z różnymi ustawieniami ale jakoś najlepiej odpowiada mi tryb standard plus minimalne oszczędzanie energii. Może gdy zmienię sygnał na HD znów coś popróbuję. Obecnie korzystam z sd Vectry przesyłanej cyfrowo i nie mogę narzekać.

Co do docierania to nie ma co się obawiać. U mnie TVN 24 chodzi praktycznie przez większość czasu na zmianę z Mini MINI i nie widzę żeby coś się wypaliło, a TV mam od listopada.Raz w tygodniu jedynie odpalam czyszczenie kolorów i jest git.
 

graby0

New member
Ja tego nie robię. Podobna ma to zły wpłyt na już i tak zmęczone pixele. Ustawiłem sobie tylko orbiter.
 

maciekse

New member
witam,

wlasnie zamowilem LG PV350 na electro.pl otrzymam go w ciągu 2 dni
ale joz szukam dobrych ustawień pod konsole ps3
Wiem ze najlepiej samemu dobrać ustawienia ale będę wdzięczny za wskazówki.
 
Do góry