Dobry używany Ampli 50/50% KD/Stereo - do 800zł

raczeqq

New member
Witam...
Jak w temacie...
Jestem użytkownikiem Audiostereo.pl ale ze względu na zakup TV zawitałem i tutaj. i równolegle pragnę poznać wasze opinie.
Ampli ma być wydajny prądowo, z zapasem z aspiracjami do odsłuchu w stereo, nie musi mieć wodotrysków, raczej starsza szkoła, tylko proszę... nie H/K :)

Myślę nad Cambridge Audio AZUR 540R lub MARANTZ SR 7500 ... a może coś z YAMAHY lub DENONA czekam na wasze opinie

Pozdrawiam
 

raczeqq

New member
Ja mniej więcej jestem w temacie ale pomysłów nigdy zbyt wiele zawsze ktoś może opisać swoje doświadczenia, pokój niestety mały 12m2 przetworniki to monitory DIY na wzór Sonus Faber Cremona Auditor na bazie Perless HDS134Nomex+(Scan speak R2604-832000 - (VifaXT25TG))

w planach budowa takich samych monitorów lecz HDS z korektorem fazy więc 4.0 jest głośnik centralny dorobię jak uznam że jest potrzebny z czasem, sub nie wiem czy wymagam - to na samym końcu - kurzy się gdzieś Peerless SLS10 - jestem raczej fanem liniowości a nie trzęsień ziemi, ale wiem że do filmów będzie potrzebny i center i sub. KD ma ustąpić wymaganiom stereo.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Marantz jest niezły z denka w tej kwocie raczej nic ciekawego nie wyrwiesz. Jeżeli nie przeraża cię wiek i brak nowinek technicznych to do 1k na allegro można wyrwać yamaha dsp a1,ax1,a2 hi-end z przed lat grający świetnie w kinie i w stereo.
 
Ostatnia edycja:

raczeqq

New member
Problem w tym że Yamahę DSP-A1 miałem kiedyś w posiadaniu - sprzedałem... teraz może bym do niej wrócił, lecz pamiętam że szczęki z ziemi nie zbierałem jeśli chodzi o stereo... pułap cenowy jest niestety wredny ni to gówna nie kupię ani też cudów, ale przez tą yamahę szukam bardzo skrupulatnie. Dodatkowo A1 to trochę "krowa" :) ten Marantz SR7500 też nie jest zbyt kompaktowy... w moim pokoju i na RTV'ce będą wyglądały jak piece akumulacyjne... Myślę nadal nad CA AZUR 540R ale nie ma ciekawych ofert (na "aledrogo" są od handlarzy bez pilotów w cenach wyższych niż komplet w kartonie od właściciela... no cóż czekam... Jak sprzedający da znać bo go nie ma aktualnie to jadę obejrzeć SR7500 bo jest u mnie w mieście... zobaczymy umówię się na jeden dzień odsłuchu jak da radę albo postaram się zjechać z ceny w okolice 650-700 zł.

Gdyby mój budżet oscylował w kwocie ok. 1500 - 2000 wybór był by już raczej formalnością - to jest mniej więcej poziom w którym 95% sprzętu raczej by mnie zadowoliło - jest w czym wybierać (chodzi o używany sprzęt) - poza tym nie potrzebuje najnowszych dekoderów, niebieskich diod, i zbędnych dodatków itp. Niestety w przedziale który może nie to że nie mogę wydać więcej, tylko po prostu nie chcę na to więcej przeznaczać - raz że pokój mały i bezsens pakować krocie, dwa że różnie to u mnie bywa z czasem który przeznaczam na TV/Muzykę... druga strona medalu to nie lubię kupować kota w worku.
 
Ostatnia edycja:

raczeqq

New member
trafiłem na AZUR 540R v2 w dobrej cenie, czarny jakiego szukałem (czarna ściana) z pilotem i pudłem - we wtorek przyjdzie także pod koniec tygodnia przyszłego zdam jakieś relacje. być może kupię jeszcze Marantz SR7500 i wybiorę między nimi dwoma :)
 

raczeqq

New member
A1 posiadałem kilka lat temu więc raczej nie porównam go w sposób poprawny - moje odczucia wzorują się na dwóch końcówkach mocy które posiadam do dziś w mniej lub bardziej zmienionych wersjach, lecz nadal są te same szkoły dzwięku a mianowicie Gainclone na kostkach LM3875 oraz Symasym na tranzystorach MJL. i wtedy A1 niestety poza mocą którą potrafiła wygenerować niczym się nie wyróżniała w trybie Stereo, dźwięk pamiętam jako taki zbyt poprawny technicznie - "suchy", nudny bez wybrzmień potwierdzający opinie wielu ludzi że to doskonała maszyna... ale do kina, (inaczej bym jej nie sprzedawał) fakt faktem w tym temacie ciężko - niesprawiedliwie jest stawiać Ampli z czystymi końcówkami mocy w pojedynek.

Co do samej wagi...wbrew pozorom Azur na tle innych przynajmniej dzisiejszych ampli dysponuje POTĘŻNYM zasilaczem. znajduje się tam Toroid który wg. danych producenta potrafi zaciągnąć aż 615W z sieci. tak samo moc w trybie stereo to 2x100 W RMS a w trybie 6 kanałowym 6 x 80W RMS przy wszystkich końcówkach wysterowanych. jest to raczej wynik który przy A1 stawia go raczej jako "kolegę" a nie malucha...

Bardzo zależy mi na kompaktowej budowie i minimalistycznej stylistyce - To będę miał zapewnione - odsłuchy w przyszłym tygodniu więc będę w stanie coś powiedzieć. Na razie na stole mam też właśnie Marantza SR7500 ale jeszcze nie miałem czasu na to aby go konkretniej potestować...
 
Ostatnia edycja:
Do góry