Dobry TV 46" z 3D pasywnym

janko2

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 4x4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 3,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - przeważnie 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost i lekko bokiem (do 1m od osi)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - to się okaże...
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - okno z boku, w razie czego są ciemne rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - CRT (prawdziwe 100Hz Panasonica, jestem zadowolony, ale czasy się zmieniają)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? płynność i jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - JamBox (kablówka przez internet)
10.Jakie urządzenia ? - głównie TV (okazjonalnie laptop, konsola, USB)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 3-6
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - sport, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - czasem
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - mało, 5%
16.Preferencje co do marki ? - Samsung dobrze mi się kojarzy, ale tutaj odpadnie...
17.Preferencje co do wielkości ? - 46" - 47"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - w LCD - brak płynności (skakanie) i inne artefakty związane z ruchem
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - ok. 4000 (cena nie jest głównym wyznacznikem, choć istotnym)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Tak, PASYWNE


Stawiam na technologię pasywną.

Na początku stawiałem na LG, patrząc i po popularności i po designie - chyb najfajniejsze. Jednak po przeczytaniu testu LG42LM640S (o fatalnym filtrze poziomym) chyba trzeba zmienić zdanie....
Chyba, że inne modele, np. LM660S - nie mają już tego problemu... ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, w których modelach ten problem występuje, a w których nie.

Drugim moim kandydatem jest Philips (test 42PFL6007) wychwala go dość mocno.
Ale czy też jest wystarczająco SMART? Jakoś te Menu wydaje się, że nie jest takie intuicyjne i nowoczesne... (ale może się mylę). No i nie widziałem go "na żywo", a na zdjęciach nie robi już takiego wrażenia jak LG. Choć Ambi - może być fajnym bajerkiem.
Czym się różnią: model 47PFL6907K do 47PFL6007K?

Proszę o poradę co wybrać? Jakieś za i przeciw konkretnym typom? Może jeszcze jakieś inne modele godne uwagi?
 
Ostatnia edycja:

janko2

New member
I tak czytam forum i testy - im więcej czytam tym mam większy mętlik.

Nadal głównie waham się między LG (seria LM) a Philipsem (seria 6007).

Toshibę - odrzuciłem - nie mam żadnego argumentu w którym byłaby lepsza od pozostałych.


Tego Philipsa to strasznie trudno znaleźć w jakimś sklepie. Dziś w końcu mi się udało. Był to niestety tylko 42" (seria 6007), ale chyba niczym się nie różni od 47".

Trochę mnie rozczarował designem.... wygląda jak 2 modele do tyłu w porównaniu z LG czy Samsungiem.... Ramka wprawdzie już wąska, ale "odstająca", podstawa prostokątna..... stał razem z jakimiś starymi modelami żeby nie szpecić nowszych, heh.....
Jakość obrazu trudno ocenić w sklepie, szczególnie jak nie ma za bardzo do czego jej porównać, choć wydaje się, że była całkiem przyzwoita.

Czy coś się zmieniło w temacie LG jeżeli chodzi o tą płynność poziomą? Test był dość dawno temu, wyszło już chyba sporo poprawek... i co ciągle nic? Bo w sklepach (poza Samsungiem) jest najbardziej polecanym sprzętem i najchętniej kupowanym....
No i nie znalazłem odpowiedzi, czy ta fatalna płynność LG dotyczy całej serii LM???

Poniżej moje za i przeciw na każdy z nich:

Philips:
+ jakość obrazu (duży plus)
+ ambi
- design (duży minus)
- aplikacje / menu (jakoś mnie nie przekonują, wymagana np. dedykowana kamera, itp.)
- mało rozpowszechniony

LG:
+ design (duży plus)
+ aplikacje /menu
- płynność pozioma (bardzo duży minus)
- gorsza jakość obrazu
- gorszy dźwięk.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To weź wersję ze szczotkowanym aluminium - Philips47PGFL 6907

42PFL6907T%202-580-90.jpg



42PFL6907T%201-900-75.jpg



philips-47pfl6907.png


philips_47pfl6907k.jpg




philips_47pfl6907k.jpg
 
Ostatnia edycja:

barteknowack

New member
Bez reklam
Z wypowiedzi użytkowników da się wywnioskować że ogólnie seria 6 LG ma problem z płynnością poziomą. Z drugiej strony, nie jest to widoczne non stop, przynajmniej tak to oceniam po długich minutach wypalania sobie oczu tymi odbiornikami. (620, 660).
W cenie Philipsa 6900 możesz patrzeć na LG serie 7 bo są porównywalne.
 

janko2

New member
Z wypowiedzi użytkowników da się wywnioskować że ogólnie seria 6 LG ma problem z płynnością poziomą. Z drugiej strony, nie jest to widoczne non stop, przynajmniej tak to oceniam po długich minutach wypalania sobie oczu tymi odbiornikami. (620, 660).
W cenie Philipsa 6900 możesz patrzeć na LG serie 7 bo są porównywalne.

A czy LG serii 7 nie posiadają już tej wady z płynnością???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lg żeby nie problem z płynnością zacinającą się byłby super. Philips ma dużą przewagę na tym ( i nie tylko) na tym polu.
Nie ma problemu z żadną odstającą ramką - co widać na zdjęciach.
Model wykonany jest - PERFEKCYJNIE !!!
Na zdjęciach to widać wyraźnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jak nie będzie zadowolony z tańszego to te 800 zł samo nie przyniesie Ci radości. Ale różnic jest więcej.
 

janko2

New member
Jeszcze nie zdecydowałem się....

Z siódemką obcowałem krótko i na tych samych materiałach co modele 6, było lepiej.
Czy ktoś mógłby się jeszcze wypowiedzieć o serii LG 7 i płynnością?

Lg żeby nie problem z płynnością zacinającą się byłby super. Philips ma dużą przewagę na tym ( i nie tylko) na tym polu.
Nie ma problemu z żadną odstającą ramką - co widać na zdjęciach.
Model wykonany jest - PERFEKCYJNIE !!!
Na zdjęciach to widać wyraźnie.
Czy testowałeś płynność również na seriach LG 7?
Co do Philipsa z cienką ramką - wygląda już znacznie lepiej od swego poprzednika (przynajmniej na zdjęciach, bo niestety nie znalazłem go w ŻADNYM sklepie). Jednak, z całym szacunkiem dla Kikiego, wydaje mi się, że nadal ma odstająca ramkę. LG z przodu jest TAFLĄ, a tu ramka odstaje do przodu... może o milimetr, może o 2 ale odstaje.... przynajmniej tak widać na 1-szym zdjęciu.

No i (tak jak ktoś wspomniał) wydać 800zł więcej za nowszą ramkę to trochę dużo (ma jeszcze parę innych drobiazgów, ale nie wiem czy wartych dopłaty 20%). A LG serii 7 jest tańszy nawet od tańszego Philipsa....

Na chwilę obecną stawiam 60% - tańszy Philips, 40% LG (a decyzję muszę podjąć na dniach)...
 
Do góry