Dobry telewizor w kwocie 4-5 tys.zł

Domelo

New member
Witam! Od jakiegoś czasu intensywnie zbieram informację o różnych telewizorach, gdyż planujemy zmienić nasz aktualny salonowy TV na coś nowoczesnego, ale jednocześnie też dobrego jakościowo.

Przejdźmy więc do rzeczy :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
- Dokładnych wymiarów nie znam, w każdym razie jest to sporej wielkości salon.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
- Minimalna odległość ok 2m, max 4.5m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem?
- Na codzień 2,3 osoby, ale czasem 5 i więcej.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
- W większości praktycznie na wprost, ale czasem pod lekkim kątem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć?
- Nowy TV będzie wisiał.
6.Jak słońce świeci w pokoju?
- Okno jest od północy.
7.Jaki masz obecnie telewizor?
- Niezawodna Toshiba CRT 36".
8.Co chcemy aby telewizor posiadał?
1)Wysoka jakość obrazu (dobre skalowanie SD - bo większość programów mamy w tej jakości) No i oczywiście porządne HD.
2)Współpraca ze smartphone'm (aplikacja działająca jak pilot, bezproblemowe pokazywanie na ekranie TV tego, co w telefonie (wiem, że w LG i Sony działa to poprzez NFC, a jak w przypadku innych marek?))
3)Pełna przyzwoita przeglądarka.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
cyfrowa kablówka, dekoder cyfry z programami SD, jak i kilkunastoma programami HD
10.Jakie urządzenia?
- Kilkuletnie kino domowe philipsa, w przyszłości pewnie jakiś BD :)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
- Aktualny gra praktycznie 10-12h, więc nowy podobnie.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
- Najważniejsze, żeby TV miał dobrą powłokę antyrefleksyjną.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
- Od informacyjnych, poprzez przyrodnicze, aż do motoryzacyjnych i sportowych (głównie skoki, biegi narciarskie i piłka nożna)
14.Czy zamierzasz serfować po internecie?
- Wiadomo, że głównie używa się tego w komputerze czy smartphonie, ale czasem, żeby pokazać coś kilku osobom na raz w komfortowych warunkach, może się to przydać.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
- Nie zamierzam.
16.Preferencje co do marki ?
- Toshiba(przywiązanie do marki i zadowolenie - mam w domu też ok. 20 letni TV tej marki wyprodukowany w Japonii i gra bez problemów do dzisiaj - dopiero niedawno zaczął szwankować jeden głośnik, ale poza tym rewelacja!), oprócz Toshiby preferuję Sony i Panasonica - choć nie wiem dlaczego, bo TV tych dwóch marek nigdy nie miałem okazji używać.
17.Preferencje co do wielkości?
- 50-55" (ja z bratem zdecydowalibyśmy się nawet na coś mniejszego 46-47" gdyby było sporo lepsze jakościowo, ale taty nie można do tego przekonać - choć pewnie ma rację, bo za chwilę by się żałowało, że nie wzięło się 55".
18.Co Cię denerwuje w telewizorach?
- Na pewno denerwowało by mnie gdyby telewizor miał powolne menu i funkcję smart ;)
- Poza tym denerwuje mnie to, że Toshiba w moim mniemaniu nie wypuściła w tym roku telewizora na prawdę dobrej jakości.
- Denerwuje mnie również nierównomierność podświetlenia - jak zobaczyłem ostatnio jakąś tanią Toshibę to się przeraziłem - mam nadzieję, że w mojej kwocie będzie to wyglądało dużo lepiej...

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
- Telewizor gra i w dzień i wieczorami (w dzień głównie informacje, seriale itp. a w nocy jakiś dobry film np. na HBO) :)
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
- Optymalną kwotą byłoby 4tys. zł. Maksymalnie 5tys. zł (jeśli na prawdę warto byłoby tyle za niego zapłacić)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
- Raczej nie będzie się z tego często korzystać, ale niech ma - tym bardziej, że nie da się chyba aktualnie kupić telewizora ze średniej(wyższej:grin:)półki, bez 3D. Technologia nie gra w zasadzie roli, bo zauważyłem ostatnio w sklepach, że nowe okulary migawkowe, są teraz praktycznie tak poręczne i lekkie jak do 3d pasywnego :)

Co polecacie?! Mamy aktualnie kilka typów, ale chciałbym najpierw zobaczyć, czy wasze propozycję pokrywają się z moimi typami, a później ew. zapytam o interesujące mnie modele :p

W ogóle to zakup planujemy raczej na przełomie stycznia i lutego, bo chyba wtedy sprzęt tego typu jest w najniższych cenach - mam tylko nadzieję, że nic nowego na rok 2014 nie zdąży się wtedy pojawić, żeby nie mąciło nam w głowie :-x Co sądzicie, warto czekać?

Pozdrawiam!
 

Domelo

New member
Widzę, że nie ma zainteresowania tematem, więc może inaczej.

Czytając opinie, testy i dopasowując TV do naszych konkretnych wymagań wybraliśmy 3 interesujące nas modele:

LG 55LA740S (zachęca nas tutaj wygląd, jakość obrazu (widzieliśmy ten model podłączony do różnych sygnałów i jest przyzwoicie. Dobre ma również parametry i dźwięk. Spełnia też nasze wymagania w kwestii współpracy ze smartphonem, i ma moim zdaniem niezłą przeglądarkę)

Sony KDL-55w805 - Parametry trochę się różnią od LG (pytanie, czy przeciętny zjadacz chleba zobaczy różnicę?) Plusem Sony(w zasadzie w każdym modelu) jest płynność obrazu, która jest uważana za najlepszą z posród wszystkich marek - również pytanie czy zobaczę różnicę?. Moim zdaniem Sony ma też żywsze kolory niż LG - ale to pewnie kwestia regulacji). A i również dobrze współpracuje z telefonem :)

Panasonic TX-P50GT60 - To co prawda plazma, którą nigdy się nie interesowaliśmy, ale widzieliśmy obraz jaki generuje niższy model (50ST60) i bardzo nam się to spodobało, a GT ma oprócz tego inne funkcjonalności, które nam się przydadzą. Minusem jest brak wersji 55" no i cena. Ideałem była by wersja TX-P55ST60 bo wychodzi bardzo korzystnie cenowo, ale gdyby byłą z możliwością nagrywania na USB - tego nam najbardziej brakuje w ST... Minusem Panasonica w stosunku do LG i Sony, jest mniejsza ilość okularów 3D w zestawie, no i są one droższe.

Ja z tatą jesteśmy chyba bardziej przekonani w stronę LEDów, ale znowu brat najwięcej ogląda wieczorami i marudzi że czerń nie będzie w nich odpowiednia - Jak wypadną te modele w kwestii czerni w porównaniu z telewizorem CRT z czasów gdy CRT znikały z rynku?

Mam nadzieję, że po tym poście będzie większe zainteresowanie tematem...

Pozdrawiam!
 

prezy

New member
Bez reklam
Panasonic - jakość obrazu najlepsza
Inne marki nie korzystają z NFC tylko z Wi-Di, DLNA w przypadku kontaktu z telefonem, tabletem.
Widzę że ta zabawa z NFC spodobała się co? W związku z tym przyjrzyj się temu Sony.
Pamiętaj Tv jest dla Ciebie a nie forumowiczów, czy testów.
 

Domelo

New member
Panasonic - jakość obrazu najlepsza
Inne marki nie korzystają z NFC tylko z Wi-Di, DLNA w przypadku kontaktu z telefonem, tabletem.
Widzę że ta zabawa z NFC spodobała się co? W związku z tym przyjrzyj się temu Sony.
Pamiętaj Tv jest dla Ciebie a nie forumowiczów, czy testów.

Dzięki wielkie za odpowiedź! Tak, wiem, że TV jest dla mnie, no ale niestety nie mam żadnego z tych modeli w domu, żeby móc je sprawdzić w docelowych warunkach, i po prostu (chyba jak każdy w tym dziale) chciałem poznać opinie doświadczonych osób na temat interesujących mnie modeli. Tym bardziej, że ocena TV w sklepie ma się nijak do tego jak jak będzie on funkcjonował w domu.

Chciałbym jeszcze zapytać czy w przypadku połączenia smartphone z TV Sony poprzez NFC, jest wykorzystywana tylko ta funkcja czy równocześnie też Miracast?

Druga sprawa... Jeśli wziąłbym plazmę ST lub GT to martwić się o to czy wypali mi się logo danego kanału, czy nie zawracać sobie tym głowy? Wybaczcie to być może głupie pytanie, ale nigdy wcześniej nawet w rodzinie nie mieliśmy styczności z plazmą i trochę się tego obawiamy - być może niesłusznie?;)

Pozdrawiam!

P.S - to mój pierwszy post z tapatalk na tym forum :)

napisane XP
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Druga sprawa... Jeśli wziąłbym plazmę ST lub GT to martwić się o to czy wypali mi się logo danego kanału, czy nie zawracać sobie tym głowy? Wybaczcie to być może głupie pytanie, ale nigdy wcześniej nawet w rodzinie nie mieliśmy styczności z plazmą i trochę się tego obawiamy


Nie martw się żadnym wypalaniem w plazmach - to są mity. Inna sprawa to dość wysoki poziom poboru prądu - i to jest niekiedy problem :x
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb brałbym LCD LED Panasonic 55Et6o
Ma wszystko na czym Ci zależy.
Jest cichy, nie wypala się , ma matrycę natywną 100 Hz.
Posiada wszystkie najważniejsze aplikacje, obsługuje iOS i ANdroida.
Ma matrycę IPS , dlatego nawet przy większej liczbie osób zasiadających każdy będzie widział pełna kolorystykę.
Pobiera znacznie mnie prądu i ogólnie zbiera same bardzo dobre recenzje.
I tu trzymałbym się co do wielkości zdecydowanie pomysłu taty...
 

Domelo

New member
Nie martw się żadnym wypalaniem w plazmach - to są mity. Inna sprawa to dość wysoki poziom poboru prądu - i to jest niekiedy problem

Czyli wypalaniem się już nie martwię :) A prądożerność nam nie przeszkadza, bo teraz mamy CRT 36", który też mało prądu nie bierze :D

Do Twoich potrzeb brałbym LCD LED Panasonic 55Et6o
Ma wszystko na czym Ci zależy.
Jest cichy, nie wypala się , ma matrycę natywną 100 Hz.
Posiada wszystkie najważniejsze aplikacje, obsługuje iOS i ANdroida.
Ma matrycę IPS , dlatego nawet przy większej liczbie osób zasiadających każdy będzie widział pełna kolorystykę.
Pobiera znacznie mnie prądu i ogólnie zbiera same bardzo dobre recenzje.

Początkowo to był nasz główny typ, ale po przeczytaniu opinii o plazmach Panasonica, bardziej skłanialibyśmy się do nich w przypadku tego producenta. Z tego co wiem, to plazmy mają bardzo dobre kąty widzenia, a multimedialnie jest w nich tak samo jak w przypadku ET-ka. Głównie zależy nam na jakości obrazu, a reszta to tylko dodatki, więc myślę, że chyba plazma w tym przedziale cenowym wypada najlepiej ;)

I tu trzymałbym się co do wielkości zdecydowanie pomysłu taty...

Też bardziej skłaniamy się ku 55".

Interesuję mnie jeszcze jedna kwestia - w przypadku Panasoniców, będą z nimi kompatybilne okulary 3d różnych producentów, byle by były z Bluetoothem? Oczywiście chodzi mi o 3D aktywne.


Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Domelo

New member
Ten Philips w 55" kosztuje już ok. 6.5kPLN, więc mocno wykracza ponad nasz budżet ;)

Dzisiaj robimy objazd po okolicznych sklepach RTV i przyjrzę się konkretniej modelom, które pojawiły się w tym wątku :)

napisane XP
 

Jasob

Member
Do Twoich potrzeb brałbym LCD LED Panasonic 55Et6o
Ma wszystko na czym Ci zależy.
Jest cichy, nie wypala się , ma matrycę natywną 100 Hz.
Posiada wszystkie najważniejsze aplikacje, obsługuje iOS i ANdroida.
Ma matrycę IPS , dlatego nawet przy większej liczbie osób zasiadających każdy będzie widział pełna kolorystykę.
Pobiera znacznie mnie prądu i ogólnie zbiera same bardzo dobre recenzje.
I tu trzymałbym się co do wielkości zdecydowanie pomysłu taty...

Kiki a co Ciebie nawiedziło? Przecież tutaj plazma aż się prosi o zakup.
Nie rozumiem twojej propozycji
 

Domelo

New member
Panowie szybkie pytanie.

Jeśli miałbym w bardzo podobnej cenie Panasonica TX-P50GT60 i TX-P50VT60 i biorąc pod uwagę moje wymagania, to którego lepiej byłoby wziąć? Chciałbym zwrócić też uwagę na to, że jednak za dnia w salonie jest dość jasno - a VT ma podobno znacznie ciemniejszy panel, przez co gorzej sobie radzi w takich warunkach... Zresztą było to dziś widoczne w sklepie - GT miał jaśniejszy obraz niż VT i kolory na GT w warunkach sklepowych były znacznie ładniejsze - na VT wszystko było blade.

Druga sprawa - Jest jakiś na prawdę dobry LED spełniający wymagania, ale z 3D pasywnym i w kwocie raczej bliższej serii GT? Rozmiar wolałbym raczej 55"... ale np. w przypadku Plazmy GT nie ma tego rozmiaru i z tym się liczę :)
 
Ostatnia edycja:

Domelo

New member
Wątek już nie aktualny, gdyż telewizor został zakupiony :) Miała być plazma 50gt60, ale tata się uparł i jest lg 55la860v - oba były w świetnej promocji w MM, więc trzeba było skorzystać ;)

napisane XP
 
Do góry