Dobry szybki tuner pod enigme

Mmhammer

New member
Mam czarny N-kowy tuner z dyskiem i nagrana enigmom
Szukam czegoś szybszego
-2 głowice
-dysk
-najlepiej 4k
- super kombajn z blu-ray

Sprzęt będzie podlaczony pod LG 4k 65UF870vvv

Pomoże ktoś prosze
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Fajny tuner tylko drogi
W Niemczech Technisat pokazał tuner 4K cena dość atrakcyjna 399 euro ,ma dwie głowice satelitarne + głowice dvbt .Ciekawie został umiejscowiony slot na kartę oraz moduł bo znajduje się na tylnej ściance .Ogólnie bardzo ładny tuner w metalowej obudowie

Świetną propozycją jest GigaBlue HD Quad oparty na linuxie .To dobry stabilny tuner w niezłej cenie 269 euro w tej cenie jest dostarczony w dwiema głowicami satelitarnymi - praktycznie można zamówić dowolną konfigurację np.3 głowice + 29 euro ,4 głowice+50 euro ,albo różne kombinacja z głowicami dvb-t np . 2 satelitarne +2 dvb-t ,lub 3 satelitarne + jedna dvb-t .Do tego oferowane są trzy dyski twarde 500gb /49 euro ,1000gb/69euro , lub 2000gb/129 euro
Podobnie jak VU+Solo4K ma 3,5 calowy kolorowy wyświetlacz na przednim panelu
 

Frog_PL

New member
Mmm Solo 4k :> Kiedys zapewne wymienie swojego Solo2 na 4K... Ale ceny musza spasc bo narazie nie do przyjecia :/ Ale jakbym mial $ i mial teraz kupowac to pewnie bym go wybral ;>
 
I

irek6311

Guest
Tunery 4K to dziś jeszcze nowinka, standard na orbicie dopiero się wdraża, u nas operatorzy NC+ czy CP jeszcze nie wygasili SD to 4k będzie za 10lat tak realnie, VU+ Duo2 czy Solo2 kupić i będzie pracować do czasu 4K.
 
Kolego kup sobie solo2 lub duo2 ,załatw sobie dawce i oszczędzaj na tuner 4k.
Jak na razie jest tylko jeden tuner 4k którym warto się zainteresować.
Oczywiście jest to VU+solo4k, koledzy na innym forum sobie chwalą.
Nawet pomimo chorób wieku dziecięcego tuner jest bardzo popularny,
w nie długim czasie ma się ukazać Gigablu 4k i Xtrend ET11000 , wszystko ma być na enigmie. Oczywiście spora grupa ludzi czeka na Golitha czyli dreamboxa 4k. Sam chcę kupić tunerek 4k ale raczej poczekam.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jak na razie jest tylko jeden tuner 4k którym warto się zainteresować.
Oczywiście jest to VU+solo4k,

Na rynku jest już kilka tunerów 4k ,jak ruszy regularny przekaz wtedy zapewne inni producenci pokażą swoje modele - oby się nie skończyło tak jak z 3D
Alternatywą dla VU jest Technisat ,który pod względem jakości obrazu i stabilności niczym nie ustępuje .Ja czekam na taki tuner od Kathrein
 
Pod względem hardware to może są podobne, ale software to już przepaść.
Nie od dzisiaj wiadomo że Vu+ i Dreambox są na szczycie tunerów satelitarnych pod względem softu. Ktoś kto miał lub ma tuner oparty na Enigmie2 to wie o czym mowa. Oczywiście nie każdego może interesować alternatywne oprogramowanie, wtedy taki vu+ czy technisat są tunerami na podobnym poziomie. Ci którzy mają wyższe wymagania pod kątem tunera zawsze wybiorą coś na Enigmie2 i na dzień dzisiejszy jest tylko solo4k.
 

collider

New member
Bez reklam
W sprawach tunerow to jestem zielony:mrgreen:. Czy majac taki tuner mozna normalnie wpiac karte np. Nc+ i odbierac kanaly tego nadawcy?
 
W sprawach tunerow to jestem zielony:mrgreen:. Czy majac taki tuner mozna normalnie wpiac karte np. Nc+ i odbierac kanaly tego nadawcy?

Jak będziesz miał taki tuner to karty nie potrzebujesz. Wystarczy ci wtedy dobry kolega.
Karty nc+ nie użyjesz bo są one parowane z dekoderem,chyba że będziesz miał starego cameleona.
Tak samo jest z polsatem, w obu przypadkach jest chyba moduł wraz z kartą.
Oczywiście jest patent na to wszystko w postaci odpowiedniego softu który pozwala na pewne rzeczy.
Dlatego vu+ i dreambox wiodą prym na rynku, ktoś kto kupuje taki tuner myśli tylko o tym by oglądać
tak zwanej promocji;-).
 
Blokują ze względu na to by nie dzielić tej karty i zarabiać na multiroomie.
W skrócie:
Multiroom=legal(zarabia operator)
Sharing= not legal(zarabiasz ty)
 
I

irek6311

Guest
paul klacska ci co oglądają w "Promocji" to margines, ale optymalna opcja to rozparowanie karty CP i oglądanie oferty w czytniku, podobnie NC+ z modułem CI+ (upierdliwy moduł) Oferta MIX z którem można migrować do abo, mnie to akurat nie interesuje bo stary moduł CP na CI mam + Smart HD+, TV to głównie filmy z Blu-Ray i przed płacona oferta wystarcza.

EDIT:
Jest jeszcze MIRACLEBOX PREMIUM MINI PLUS+ /
przystępna cena 740zł i dobre wsparcie, dla mniej wymagających lepsza opcja niż VU+ Solo2.
 
Ostatnia edycja:
Napisałem ogólnie na ten temat, bardzo dużo osób nie ma tym zielonego pojęcia. Napisałem tylko że są możliwości a to czy ktoś z nich korzysta to już inna sprawa. Jednemu wystarczy zwykły tuner z nc+ a drugi będzie zmieniał
sprzęt jak tylko wyjdzie coś nowego.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Blokują ze względu na to by nie dzielić tej karty i zarabiać na multiroomie.

Bzdury piszesz i jeszcze twierdzisz że, podobno wiele osób nie ma zielonego pojęcia

Chodzi o dekodery, a nie o multiroom .Polsat ma własną fabrykę dekoderów ,NC+ ma całą masę tych starych dekoderów "odnowionych" coś muszą z tym zrobić dlatego karty są parowane z dekoderami .W przypadku Polsatu karty zawsze były parowane od samego początku w czasie kiedy o multiroomie ludziom się nie śniło
 
Bzdury piszesz i jeszcze twierdzisz że, podobno wiele osób nie ma zielonego pojęcia

Chodzi o dekodery, a nie o multiroom .Polsat ma własną fabrykę dekoderów ,NC+ ma całą masę tych starych dekoderów "odnowionych" coś muszą z tym zrobić dlatego karty są parowane z dekoderami .W przypadku Polsatu karty zawsze były parowane od samego początku w czasie kiedy o multiroomie ludziom się nie śniło


Według ciebie to wszyscy wiedzą co to jest rsa,boxkey,enigma2,sharing,chip pairing itp.
To że ty wiesz nie znaczy że każdy wie o co w tym chodzi, nie których po prostu to nie interesuje.
A celem parowania kart z dekoderami nie jest jakieś widzi mi się platform, tylko zabezpieczenie się
przed użyciem karty w innym odbiorniku.
 
I

irek6311

Guest
Parowanie karty z dekoderem ma zapobiec udostępnianiu po sieci, sprzęt od operatora mocno to ogranicza a dekoder na Linuks stwarza ogromne możliwości, zresztą nawet te budżetowe AB Cryptobox-650HD mają więcej możliwości niż dedykowane.
 

kubar1972

New member
Tak jak kolega doradza. Polecam z pełną odpowiedzialnością Vu+ Duo2, sam taki posiadam. Super sprzęt. Nie ma żadnych problemów z odbiorem wszystkich platform, dobry do sharingu, szybki no i super obraz, softów do wyboru do koloru.
 
Do góry