Dobry sprzęt, jaki?

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co do S to moja subiektywna opinia po przedostatnim Audioshow, a także zasłyszana u jednego z recenzentów highfidelity.

szafir1 słuchałeś jakiegoś sprzętu? Co w nim się podobało, a co nie?
 

szafir1

New member
Niestety nie jestem osłuchany:

Mieszkam w takiej dziurze, że sprzęt z górnej półki nie jest osiągalny do posłuchania.

Najbliżej, tj. 50 km mam do bydgoszczy, 2 razy byłem na wycieczce po sklepach, ale nie udało mi się nic sensownego posłuchać:(

Dziś byłem w Gnieźnie i słuchałem, według sprzedawcy super sprzętu, ale niestety nie według mnie:(
Były to Klipsch f3 podłączone z elektroniką onkyo. ampli 606 i jakies dvd - beznadzieja. ( jak dla mnie - jestem ogólnie bardzo wymagający )
 

Window

New member
Witaj. Masz sporo gotowki do wydania, wybor zestawu stereo w tej cenie ogromny. Moja rada - nie kupuj nic na szybko bo szkoda ciezko zarobionych pieniedzy.
Zaczalbym od wyboru wzmacniacza, pozniej kolumn i na koncu zrodla. Jesli moge cos polecic to ostatnio sluchalem wzmaka Luxmana L-550 z malymi podstawkami MA Platinium - dzwiek bardzo precyzyjny, naturalny bez podbarwienia basu, cale pasmo wyrownane po prostu chcialo sie sluchac muzyki. Nie wiem czy Tobie taka malo efektowna prezentacja przypadlaby do gustu...
Mozna pokusic sie o zakup wzmaka Krella KAV 300 lub 400 - calkiem zacny sprzet jak na kwote ok 4 czy 5 tysiecy
Jesli wolisz cos bardziej efektownego to moze Dussun Korsun V6i lub V8i - to taka chinska wersja Levinsona. Z dynamiki powinienes byc bardzo zadowolony.
Yamahy serii S niestety nie sluchalem ale podobno gra przyzwoicie no i ten design..:)
Jesli chodzi o kolumny to trzeba dobrac do wzmaka. Ja moge polecic wspomniane zestawienie Luxmana z MA oraz Krella z np. Vienna Acoustics.
Ciekawie brzmi rowniez Epos, posluchaj tez B&W moze Tobie sie spodoba.
Cd kupilbym na koncu za reszte kasy, i tu trzeba by jakos pokombinowac w zaleznosci od zestawu i srodkow.

Pozdrawiam Bartek
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli mówimy o kolumnach Yamaha to mają one strasznie ostry dźwięk, jest to jedyny producent, którego dźwięk mnie po prostu męczy. Kolejną propozycją mogą być np triangle i głowa będzie wielka od myślenia ;)
 

Window

New member
Proponuje poswiecic przynajmniej jeden dzien i udac sie na odsluchy do Poznania, nie wiem skad jestes ale to tez blisko Bydgoszczy...w razie co sluze pomoca gdzie warto sie udac w Poznaniu. Pozdrawiam
 

szafir1

New member
Window napisał:
Proponuje poswiecic przynajmniej jeden dzien i udac sie na odsluchy do Poznania, nie wiem skad jestes ale to tez blisko Bydgoszczy...w razie co sluze pomoca gdzie warto sie udac w Poznaniu. Pozdrawiam


Proszę, Poznań jest realny:)

Gdzie tam można coś konkretnego odsłuchać?
 

fazer58

Member
Bez reklam
To jest zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.20 tys. to spora suma i w ciemno to raczej nic nie trafisz. W stu procentach popieram kolegę WINDOW,zdecyduj się najpierw na wzmak,potem z" nim" bedziesz mógł wybrać kolumny i całą resztę.Nie zawsze jest tak, że w jednym miejscu znajdziesz wszystko to,co Ci się spodoba.Jeden dzień,to za mało:p Serdecznie pozdrawiam.
 
a dlaczego od wzmaka?
największy wpływ na to jak zagra cały system mają kolumny i właśnie od nich zacząłbym poszukiwania, potem wzmak, a na końcu źródło, kable itp
 

Window

New member
szafir1 napisał:
Proszę, Poznań jest realny:)

Gdzie tam można coś konkretnego odsłuchać?
Tak na szybko wymienie sklepy gdzie ktore warto odwiedzic:
- Audiostrefa ul.Glogowska - maja sporo sprzetu i calkiem fajne, nowe pomieszczenie odsluchowe, u nich sluchalem Luxmana i MA Platinium, zreszta z Monitor Audio maja chyba cala palete sprzetu lacznie z najdrozszymi podlogowcami PL300 ...sa piekne:)
- Top Hi-Fi na ul. Garbary - hmm obsluga mnie nie przekonuje ale warto wejsc posluchac sprzetu, B&W, Marantz, Vienna Acoustics i inne - kiedys sluchalem u nich super zestawu lampowy wzmak o mocy tylko 2x8W plus kolumny VA Beethoven Grand i zrodlo Marantza ...ujmujacy dzwiek az zal bylo wychodzic:(
- Hi-End Corner ul. Szewska - ogolnie bardzo przyjemnie u nich. Warunki odsluchowe takze niczego sobie ale z tego co pamietam warto ustalic jakis termin odsluchu. Z ciekawszych rzeczy maja polkie wyroby Baltlab i Esa - warto posluchac
- Koris ul. Glogowska - coz...obsluga pozostawia wiele do zyczenia ale warto wejsc maja min. kolumny Ushera oraz Cabasse i Audio Physic

To by bylo na tyle z ciekawszych sklepow audio w Poznaniu. W razie problemow sluze pomoca:) Pozdrawiam
 

szafir1

New member
Dzięki za spis sklepów, spróbuje się tam wybrać, ale niestety wolne w firmie to ja dostanę za jakies 3, 4 miesiace:(

Myslałem, żeby sobie kupić coś tymczasowego na ślepo, na ten okres i wymysliłem coś takiego:

wzmacniacz uzywkę pioneer 701 - 850 zł.
cd pioneer 503 - 300 zł.
kolumny nowe mission m35 - 1500 zł.

Co wy na to?

Dodam, że mam kino domowe koda z kolumnami taga i po mału mnie ten dźwięk denerwuje. Pytanie - czy tym zestawem sobie mocno polepsze dźwięk ( tymczasowo ).

A na wcześniejszą wycieczkę do poznania nie mam co liczyć, a przez internet nie da sie posluchac:)
 

lepp

New member
Bez reklam
A koniecznie chcesz z kina rezygnować? Można te 2 funkcjie sensownie połączyć. Wystarczy w miarę dobry ampli z pre out ( mam taki na sprzedaż :D byłby bdb jako rozwiązanie tymczasowe ) do tego wzmacniacz z wejsciem direct który napędzi fronty i zajmie się zupełnie niezależnie CDkiem i ewentualnym gramofonem.
Wystarczy ci wtedy jedna para fdobrych kolumn stereo i do muzyki i do filmów (oczywiście razem z centralnym i tyłami)
Ze swojej strony polecę monobloki audiomatus, polska produkcja oparta na wzmacniaczach Bang & Olufsen, recenze plasują ten sprzęt w sąsiedztwie wzmaków za kilkanaście tysięcy, a kosztują ok 4500 za parę. Audiomatus nie robi problemów ze zwrotem towaru przed upływem ustawowego czasu zwrotu, czyli można przetestować w domu na spokojnie. Do tego oczywiście potrzebny przedwzmacniacz, ja wybrałem Parasound 2100, praktycznie w ciemno bo jako jedyny oferował współpracę z kinem, cena 3tys z efektów po przesiadce z Harmana avr 635 jestem więcej niż zadowolony, zarówno w kinie jak i w stereo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry