Dobry soundbar - budżet 1500-2000

r4m

New member
Kurier dowiózł dopiero późnym wieczorem, więc nie miałem okazji dokładnie się pobawić, ale pierwsze wrażenia co do jakości produktu - wyglądu jak i samego wykonania bardzo pozytywne. Po pierwszym podłączeniu na szybko zauważyłem tylko pewien problem, drobne opóźnienie w dźwięku w stosunku do obrazu. Macie pomysł czym to może być spowodowane? Mam podpięte do HDMI ARC w TV i do HDMI OUT (ARC) w soundbarze. Takie samo opóźnienie występuje na kablu optycznym.
 

r4m

New member
Przereklamowany model. U mnie włączał się mega długo, po kilku włączeniach pojawił się problem taki, że nie działało sterowanie głośnością. dopiero po przełączeniu sygnału z HDMI ARC na inny i powrót do HDMI ARC sterowanie głośnością zaczynało działać. Do tego opóźnienie dźwięku względem obrazu.
Oprogramowanie było aktualne. Powiem więcej, wziąłem drugi egzemplarz z innego sklepu z późniejszą datą produkcji i problemy były dokładnie te same.

Mam teraz soundbar LG SL8Y kupiony w promocji za 1799 zł (chyba do końca roku ona jest przynajmniej w Media Expert) i warto było wymienić. Pomijając już fakt, że jest to zestaw 3.1.2 a nie 3.1 to nie ma z nim problemów jakie były z TCL, ogólnie najlepiej one grają na trybie MOVIE zarówno z codziennym oglądaniem TV, jak i na filmach jak i przy słuchaniu muzyki. Tryb standard czy music brzmi moim zdaniem dość słabo. Ogólnie grają bardzo dobrze według mnie. TCL też grały ładnie ale te problemy, które wymieniłem zdyskwalifikowały u mnie ten model.
 
Do góry